Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Шлюбний договір - можливість попередити судові суперечки

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
08 Січень 2016, в 14:03

Довгоочікуване весілля. Радісні обличчя. На жаль, як показує статистика, розлучення перевищують кількість шлюбів. Вони тягнуть за собою низку проблем, одна з яких – поділ спільного нажитого. Саме тому фахівці радять попередити судові спори і укласти шлюбний контракт. Фахівці його називають угодою. Це документ, в якому прописуються всі майнові обов'язки між майбутніми чоловіком, дружиною або вже перебувають у шлюбі подружжям. Він завіряється нотаріусом. В іншому випадку, ніякої юридичної підстави документ не має.

Як скласти шлюбний договір в Києві

По-перше, в угоді зазначається перелік матеріальних предметів, які будуть поділені в разі розлучення. Наприклад, дружині дістанеться автомобіль, а чоловікові – квартира. По-друге, в ньому уточнюються фінансові виплати в разі розірвання шлюбу. По-третє, на яких підставах буде здійснено ремонт загального майна та інше. Умови операції також можна змінити або доповнити у разі обопільної згоди. Якщо дружина вирішується встановити свої норми, а чоловік не погоджується – документ не може бути змінений.

В угоді не вказувати умови, применшують особисті права і гідності сторін. Наприклад, прописувати теми дітей, алкоголю, зради, роботи і освіти. У разі не виконання угоди, надається можливість звернутися однієї зі сторін у суд.

  • Адвокати нашої фірми допоможуть грамотно скласти договір, який би не мав прогалин і недоліків.
  • Фахівці допоможуть знайти оригінальні рішення в складних суперечках.
  • Представлять ваші інтереси в суді при необхідності.

Ми впевнені, що думати про завтрашній день не соромно, а мудро.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Як і хто може укласти весільний контракт

Шлюбний контракт укладається в двох випадках: безпосередньо під час шлюбу або ж до фактичного оформлення одруження. У першому варіанті він вступає в силу відразу після проведення процедури нотаріального завірення, у другому починає діяти в фактичний день одруження в РАГСі. В рамках шлюбної угоди вказується індивідуальний період дії в цілому або ж окремо взятих пунктів, яких слід дотримуватися навіть після розриву шлюбних відносин.

Весільний договір можуть укладати особи, які подали пакет документів на реєстрацію шлюбу, або подружжя. Важлива деталь полягає в тому, що до укладення даної угоди допускаються громадяни, які не досягли повнолітнього віку. Але це стосується повністю дієздатних осіб, які вступили в шлюб до досягнення повноліття або минулі емансипацію в установленому законодавством порядку. Також документ може укладатися неповнолітніми і не дієздатності особами. Для цього їм знадобитися нотаріально завірений дозвіл батьків або опікунів.

По суті, таку домовленість не можуть укласти лише особи, які проживають в цивільному шлюбі. Для них існує окремий документ, покликаний законним шляхом встановити правовий режим нажитого майна. Він фактично містить ті ж пункти і надає аналогічні права.

Обов'язкові пункти договору між подружжям

Всього шлюбний контракт одночасно допомагає вирішити відразу три питання. Майнові. У ньому прописуються подружні права і обов'язки на наявну власність. Також шлюбним договором визначається право власності як на нажите під час шлюбу майно, так і до нього. Наприклад, в СК України прописано, що сторони можуть прийти до угоди щодо загальних прав на спільне майно і навпаки. Але, варто зазначити, що стаття 93 СКУ свідчить, що в рамках шлюбної угоди, жодна зі сторін не повинна виявитися в невигідному матеріальному становищі. Тобто він не може містити пунктів про повну відмову від нажитого майна або аліментних виплат.

Дитячий. У шлюбному контракті максимально чітко прописані батьківські права і обов'язки майнового характеру, покладені на подружжя. Найпоширенішим пунктом є вказівка сторони, з якою дитина залишиться на постійне проживання в випадки розірвання шлюбу або вимушеного роздільного проживання. Також може бути прописаний розмір аліментних виплат, які будуть стягуватися з платника. Шлюбний контракт не має прав і повноважень розподіляти права на дитину і визначати інші немайнові відносини.

Житловий. У пунктах підписаного шлюбної угоди може відображатися порядок користування житла, що належить одній стороні. Може бути прописаний пункт про виселення з спільної квартири/будинку у випадку розлучення сторони договору, яка не має прав на житлову площу з виплатою компенсації або ж без неї. Також може обумовлюватися проживання в житловому приміщенні третіх осіб (родичів) які не мають на нього прав. Дотримуючись положень, прописаних в статті 636 СКУ, виконання договірних зобов'язань може як сама третя особа, так і укладаюча договір сторона. Варто відзначити важливий нюанс. З того моменту, як третя особа висловила своє бажання скористатися своїм, прописаним у шлюбній угоді, правом сторони не мають юридичного права розірвати або внести зміни в уже підписаний контракт. Якщо тільки така можливість не вказана в законному або договірному порядку.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок