Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Незаконне захоплення землі сусідом

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
22 Лютий 2016, в 17:05

Земельні спори між власниками сусідніх ділянок поширене явище. Недобросовісні сусіди можуть без вашого відома зрушити кордон і навіть обнести її капітальним парканом.

При виникненні земельного спору з сусідом починати слід з підтвердження кордонів своєї ділянки. Для цього буде потрібен технічний паспорт на землю, свідоцтво на право власності та виписка з земельного кадастру. Після того як на руках є всі докази вашої правоти, можна використати один з двох способів відновлення законних меж.

Спосіб перший звернення до місцевих органів влади. Слід написати заяву, в якому детально викласти суть конфлікту з сусідом і прикласти до нього документи, що підтверджують вашу правоту. На підставі цієї заяви повинна бути проведена звірка з даними державного земельного реєстру, а також встановлення меж ділянки на місцевості. Після чого місцеві органи влади виносять припис про те, що межі ділянки повинні бути відновлені, а сусід зобов'язаний демонтувати незаконні споруди. Мінус даного методу в тому, що таке рішення місцевої влади носить рекомендаційних характер і по ньому неможливо отримати компенсацію збитку.

Другий спосіб має на увазі звернення до суду. Необхідно скласти позов, в якому викласти суть проблеми і вказати свої вимоги. Крім відновлення кордонів і демонтажу незаконних споруд можна вимагати відшкодування моральної чи матеріальної шкоди заподіяної діями сусіда. Також буде потрібно заплатити державне мито. Плюс другого варіанту в тому, що рішення суду є обов'язковим до виконання, а всі судові витрати можна додати до суми компенсації матеріального збитку.

Земельний адвокат нашої юридичної компанії допоможе провести первинну експертизу документів. Вибере оптимальний варіант вирішення земельного спору у вашій конкретній ситуації.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок