Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Хто платить компенсацію, якщо ДТП скоєно на службовій машині

ВСУ розглядав позов від потерпілого в ДТП до компанії, яка володіє автомобілем винним в пригоді. Заявник мотивував свої дії тим, що саме юридична особа є власником ТЗ, отже, вона і повинна відшкодовувати матеріальний, фізичний і моральний збиток. У свою чергу компанія відповідач відстоювала позицію, що вина лежить тільки на співробітнику, який керував службовим автомобілем.

Розбираючись в цій справі, ВСУ прийняв рішення відправити справу на додаткове розслідування і повторний перегляд в суді першої інстанції. Такий висновок був зроблений у зв'язку з тим, що з самого початку не були встановлені всі обставини ДТП.

Згідно з чинним законодавством при попаданні в ДТП службового авто, слід з'ясувати, чи діяв водіїв в інтересах юридичної особи або керував ТЗ в особистих цілях. Тобто, юрособа несе відповідальність в тому випадку, якщо співробітник за кермом машини виконував поїздку в рамках своїх службових обов'язків чи за спеціальним дорученням. Якщо ж водій використовував машину компанії в особистих інтересах, то його роботодавець не повинен відповідати за шкоду, завдану фізичному здоров'ю та матеріальним цінностям третіх осіб в результаті ДТП.

Так як суду не були надані докази того, що винуватець перебував на службі і діяв в рамках укладеного з роботодавцем контракту і встановлених ним посадових інструкцій, то факт прямої вини юридичної особи відсутній. ВСУ прийняв рішення, що перша судова інстанція упустила важливий момент, а саме не встановила факт перебування водія на роботі чи ні. Тому не можна встановити, хто зобов'язаний компенсувати збитки постраждалим і справа має бути переглянута.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок