Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Визнання права власності на об'єкт незавершеного будівництва, не прийнятого в експлуатацію, в судовому порядку законодавством не передбачено

У травні цього року був судовий розгляд справи, в ході якого з'ясовувалося законність прав власності та витребування майна з неправомірного володіння. Позов подало підприємство ТОВ «Херсонавтотранс». Відповідачі у цій справі направили зустрічний позов за таким же вимогам. Справа проходила через Судову палату в цивільних справах ВСУ. Попередні судові розгляди в суді по цій справі були завершені на користь позивача, проте позов був задоволений тільки частково.

Суд ЗСУ скасував рішення, винесене на минулих справах. Крім того компанії було повністю відмовлено в позові, що пояснювалося тим, що минулий суд не врахував частину третю 92 статті Цивільного кодексу. Ця стаття підкріплювала той факт, що нерухомість вийшла з володіння компанії. Повернути права на власність можливо тільки за рішенням суду, в іншому випадку відповідачі залишаться законними власниками.

Стосовно володіння прав на споруду, будівництво якого було закінчено нещодавно, то вони набувають чинності після закінчення будівельних робіт над об'єктом. Згідно передбаченої обмовки, у випадку необхідної держ. реєстрації об'єкта, права стають законними після закінчення процедури реєстрації. Водночас при наявності будь-якого документа або угоди про початок використання майна права набирають чинності після початку експлуатації.

За існуючими законами прийнято, що здатність володіти нерухомістю  піддаються реєстрації після його будівництва, а також не раніше, ніж об'єкт почав використовуватися.

Законною підставою для прийняття у використання об'єкта нерухомості вважається схвалення відповідної комісії з експлуатації нових будівель, або їх реконструкції, ремонту за певною документації.

Держ. реєстрація права на володіння нерухомістю - процедура, що підтверджує і є законною підставою права на власність. Причому цим держава санкціонує виникнення, перехід або припинення права на нерухомість. Контролюється факт придбання прав власності в держ. реєстрі речового права на володіння нерухомості.

ЗСУ не погодився з вироком попередніх судів оскільки позивачі не додержувався обов'язкову процедуру придбання прав на майно, тим самим порушивши закон, і подали позови на підставі ст. 387 Цивільного кодексу. Тепер належить новий судовий розгляд, на якому ЗСУ та позивачі з'ясовуватимуть законність придбання прав на власність.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок