Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

ВСУ роз'яснив, що означає відмова від адвоката і коли це можливо

ВСУ розглядав справу про визнання законними доказів і показань, які були отримані без присутності адвоката обвинуваченого, в слідчих заходах, що проводило ГПУ. При цьому правоохоронці наполягали на їх законності, тому що обвинувачений сам відмовився від послуг адвоката.

Розбираючись в даному питанні, були встановлені наступні моменти. По-перше, будь-який обвинувачений має законне право на власний захист і ніхто не може його позбавити цієї можливості. Під цим правом мається на увазі залучення приватного або державного адвоката, а також відмова від його послуг або заміна на іншого юриста.

По-друге, відмова від захисника є можливою тільки в тому випадку, коли він був запрошений до участі в кримінальному процесі. Тобто, якщо підозрюваний, його рідні чи ін. державні або соціальні уповноважені згідно із законом особи ініціювали залучення адвоката. Якщо ж захисник не був залучений в процес, то відмова від його послуг неможлива.

По-третє, всі докази, отримані в рамках слідчих заходів, без участі в них адвоката можуть бути визнані законними, якщо була дотримана процедура відмови від послуг захисника, наведена вище. У тому випадку, коли адвокат ще не був долучений до розслідування, і через це не зміг взяти участь в слідчому заході, не можна трактувати як відмову підозрюваного від його послуг. Тому що не можна відмовитися від послуг адвоката до того моменту, як той почав їх надавати і без його безпосередньої участі в цьому процесі.

Грунтуючись на перерахованих вище висновках, ВСУ в рамках розгляду справи № 5-381кс15, залишив в силі рішення нижчих судових інстанцій про визнання доказів у справі недійсними. А позицію ГПУ, засновану на відмові від захисника без його участі, навпаки визнав незаконною, тому що від послуг адвоката неможливо відмовитися до того, як вони почнуть надаватися.

Оцінка: 
Середнє: 3.5 (2 голоси)

Схожі новини

ОБЕРЕЖНО! Несправедливі умови договорів

Останнім часом, у договірних взаємовідносинах між підприємствами та фізичними особами, набула поширення практика застосування в...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

01 Квітень 2015, в 18:30

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок