Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Законопроект про презумпцію виправлення

У Верховній Раді розглядається проект закону, в якому пропонується повністю переглянути підхід до умовно-дострокового звільнення. Автори законопроекту хочуть ввести в Україні «презумпцію виправлення», по якій вважається, що будь-який ув'язнений заслуговує право на достроковий вихід на свободу або заміну покарання більш м'яким, поки не доведено протилежне.

Пропонується внести наступні зміни в КПК. По-перше, всі ув'язнені при відбутті певного часу свого терміну мають право на УДЗ або послаблення умов утримання. Як і зараз ініціатива повинна виходити від них, для чого потрібно подати відповідне прохання адміністрації колонії. Але тепер не в'язень повинен доводити факт свого виправлення, а адміністрація повинна розглянути прохання і якщо прийнято рішення відмовити, вона надає докази, чому засудженого можна вважати менш небезпечним для суспільства.

Дану норму пропонується поширювати на всіх, в тому числі і на засуджених на довічний термін. Для них можливість застосувати презумпцію з'явитися після відбуття 10 років покарання, і в разі задоволення прохання, їм залишиться відсидіти ще 15 років. Також подати прохання про заміну виду покарання можна буде при досягненні віку 65 років, в такому випадку довічний термін можуть замінити на ще 10 років за гратами. Відлік нового терміна ув'язнення починається з дати, коли покарання було переглянуто і замінено на більш м'яке.

Дані зміни до кримінального кодексу поки є тільки пропозицією і поки рано говорити про те чи будуть вони прийняті взагалі. А ось інший закон, що визначає порядок досудового розслідування вже вступив в силу.

Згідно з ним до статті 290 КПК внесено наступні зміни:

  1. Час, який стороні справи потрібно на вивчення матеріалів не зараховується в строк досудового слідства.
  2. При розгляді двох справ одночасно, вважається що досудове слідство, на яке витрачено більше часу, поглинуло то, яке було завершено швидше.
  3. Якщо справи розглядалися в різний час, то терміни досудового слідства повинні підсумовуватися.
  4. Якщо підозрюваного оголосили в розшук, то на цей час досудове розслідування вважається тимчасово припиненим і воно продовжиться, тільки після того як щодо обвинуваченого знову з'явиться можливість проводити слідчі заходи.

Також тепер розширено список причин, які дозволяють оголосити підозрюваного в розшук. Якщо раніше слідство мало заявити, що обвинувачений зник і його місцезнаходження невідоме. То тепер причиною оголошення в розшук також є доведення факту того, що обвинувачений покинув країну або не ходить на слідчі заходи без наявності поважної причини.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

Автовласники

Автовласникам: як захистити свої права?

Законопроект «Про безпеку дорожнього руху», що викликав чергову хвилю критики, було нещодавно оприлюднено і готується до...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

17 Серпень 2015, в 16:52

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок