Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

До парламенту подано законопроект про обмеження терміну вручення підозри по кримінальній справі

Групою народних депутатів розроблений і поданий законопроект, в якому пропонується внести зміни до кримінального кодексу України, і обмежити термін вручення підозри у справі до 6 місяців з дня внесення даних про початок виробництва в ЕРДР. В особливих випадках цей термін може бути збільшений до 1 року.

Дана пропозиція пояснюється недоліками чинного КК України та його невідповідність практиці європейського судочинства. На сьогоднішній день немає чітких термінів по врученню офіційної підозри в вчиненні злочину. Таким чином, слідство може тривати роками і в цей час правоохоронними органами можуть проводитися різні слідчі заходи. Тобто, проти підозрюваної особи можуть застосовуватися такі методи як встановлення прослушки, читання особистої переписки, обшуки та інші дії, а також обмежуватися законні права людини.

Правоохоронні органи, використовуючи даний недолік КК України, можуть навмисно затягувати слідство і в деяких випадках дані терміни перевищують всі розумні межі. Тільки на поточний момент на сотні тисяч громадян країни заведені кримінальні справи, слідство за якими тривати більше року, а підозра в порушення закону так і не була вручена. В результаті таких дій громадяни позбавлені законного права на захист своїх інтересів, тому що за законом це можуть робити тільки підозрювані. Сама ж справа може бути відкрита на підставі внутрішнього рапорту або заяви, в якій навіть не вказані достовірні факти порушення закону. Але подібна практика не заважає правоохоронним органам вносити дані в ЕРДР і починати слідчі заходи.

У законопроекті прописано механізм, згідно якому справа може бути закрита рішенням суду в тому випадку, якщо підозра не була вручена в встановлені законом терміни. Це дозволить громадянам зняти з себе обмеження їх прав і свобод, а слідство буде мотивовано не затягувати розгляд справи.

Але даний законопроект має і зворотну сторону. Він створює можливість уникнути звинувачення, тому що за законом повторне слідство по одній і тій же справі не проводться. Тобто, співробітники правоохоронних органів можуть вступити в злочинну змову з підозрюваною особою, і свідомо не вручити підозру. А справа потім буде закрита за рішенням суду.

Оцінка: 
Середнє: 5 (1 голос)

Схожі новини

документація із землеустрою

Погодження документації із землеустрою

У лютому поточного року був прийнятий законопроект, згідно з яким можна підтвердити права на володіння землею двома шляхами: при...

Зображення користувача Курчин.

Курчин та партнери

05 Червень 2015, в 10:10

Комментарии

chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot chaussures de foot philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet philippe model outlet woolrich outlet woolrich outlet peuterey outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet golden goose outlet max maillot max maillot max maillot max maillot max maillot hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online hogan outlet online
Заказать звонок