Адвокат у кримінальних справах

Адвокат у кримінальних справах

Юридична практика у кримінальних справах

У 30% випадків люди не просто програють суди по кримінальних справах, а отримують занадто жорстоке покарання. І головна причина такого результату подій – вони не звернулися відразу за кваліфікованої адвокатської допомоги.

Допомога кримінального адвоката в Києві

Хто і коли може звернутися до кримінального адвоката?

Заручитися підтримкою кримінального адвоката в Києві можна просто зателефонувавши за нашими контактними номерами: +38 (097) 856 07 07, +38 (095) 856 07 07, +38 (044) 357 77 00. Також можна замовити дзвінок через форму зворотного зв'язку. Зробити це можна самостійно або ж за допомогою можуть звернутися родичі особи потрапив у біду.

Дуже важливо зробити це якомога раніше. Наприклад, співробітники правоохоронних органів перебувають під вашими дверима, навіть за час короткого дзвінка кримінальній адвокату можна встигнути повідомити про те, що трапилося і отримати перші інструкції. Якщо ж був затриманий ваш родич, ви повинні зробити це за нього і повідомити адвоката як можна більше подробиць.

Співробітники правоохоронної системи, незважаючи на перейменування і реформи, як і раніше працюють на результат і отримують премії, не за предотвращенные злочину, а за розкриті справи. Вони чудово вміють чинити психологічний тиск і можуть примусити громадянина обмовити себе і навіть погодитися зізнатися в нескоєних злочинах. Довести зворотне потім буде дуже складно, тому потрібно якомога раніше зв'язатися з адвокатом по кримінальних справах і вибудувати правильну модель захисту.

Кому може знадобитися допомога кримінальної адвоката?

У практиці пов'язаної з кримінальним провадженням за допомогою досвідчених юристів звертаються особи:

 • затримані співробітниками правоохоронних органів;
 • підозрювані у вчинення злочинів, що знаходяться під слідством або ті чию справу вже розглядає суд;
 • постраждалі від злочинних дій, що проходять по справі як потерпілі мають право претендувати на компенсацію матеріальної, моральної або фізичної шкоди;
 • свідки злочинів.
Кримінальний адвокат Київ

Не всі розуміють, для чого до адвокатської допомоги слід вдаватися особам, які проходять по справі як свідки. По-перше, від їх показань багато в чому залежить доля обвинуваченого і потерпілих. По-друге, у ряді випадків після дачі показань свідка можуть притягнути до відповідальності, наприклад за не надання допомоги. По-третє, практично ніхто не знає які права має свідок і як його показання розглядаються судом. Тобто, ви можете чесно розповісти, що бачили, але цю інформацію суд не прийме до розгляду через банальне порушення процедури.

Сфера діяльності адвоката в рамках розгляду кримінальної справи

Працюючи над справою, адвокат надає різноманітні послуги своїм клієнтам, але в загальному вигляді всі їх можна віднести до таких шести напрямів:

 1. Консультаційна допомога. Фахівець вивчає ситуацію і дасть рекомендації для подальших дій.
 2. Визначення перспективності кримінальної справи. Адвокат розглядає матеріали кримінального провадження і встановлює можливі варіанти розвитку подій.
 3. Допомогу клієнту. Адвокат присутній під час допитів та інших слідчих дій, проводить особисті зустрічі з клієнтом.
 4. Оскарження дій правоохоронних органів та суду.
 5. Підготовка позовів, скарг, апеляцій, заперечень, клопотань та інших документів.
 6. Представлення інтересів клієнта під час судового розгляду.

Повноваження адвоката у кримінальних справах

Щоб виконувати наведені вище дії, адвокату на законодавчому рівні виділені наступні повноваження:

 1. Необмежений час на консультації з клієнтом, в тому числі наодинці. Це важливе уточнення, оскільки за законом навіть родичі не можуть провести зустріч тет-а-тет з підозрюваним без дозволу слідчих органів. Адвокату ж для цього достатньо повідомити правоохоронців про намір провести таку зустріч, і вони зобов'язані будуть її організувати.
 2. Право на участь у всіх слідчих діях і судових засіданнях. Більш того, адвокат повинен бути заздалегідь повідомлений про такі дії. Порушення цього правила дає підставу для скасування доказів отриманих таким шляхом.
 3. Право на вивчення всіх матеріалів справи, у тому числі доказів та актів експертизи.
 4. Право на проведення самостійного розслідування. Для цього можна складати і направляти адвокатські запити, вести пошук свідків і залучати незалежних експертів.
 5. Право на представлення інтересів клієнта в суді, а також оскарження рішення суду у вищій інстанції.

Що ми пропонуємо своїм клієнтам?

Консультація адвоката у кримінальних справах в Києві

Представляючи ваші інтереси в рамках кримінальної справи, ми дотримуємося наступних принципів. По-перше, повна конфіденційність. Всі інформація, отримана нашими співробітниками з матеріалів справи чи в ході власного розслідування, буде збережено в таємниці. По-друге, цілодобова доступність і оперативність реакції. У кримінального адвоката ненормований робочий день і ми до цього звикли. Звернутися за допомогою можна в будь-який день тижня і будь-який час доби. Якщо закріплений за вами співробітник тимчасово недоступний, його замінить інший фахівець нашої компанії. По-третє, ми чесні з нашими клієнтами і не обіцяємо неможливого. Перед тим як взятися за справу, ми проводимо детальний аналіз ситуації і відразу розповідаємо, якого результату зможемо досягти. По-четверте, у штаті нашої компанії є вузькоспеціалізовані адвокати по кримінальних справах, для надання максимально ефективної допомоги.

Компанія «Курчин і Партнери» готова допомогти вам і вашим близьким потрапив у складну ситуацію. Ми можемо підключитися до розгляду справи на будь-якій його стадії, навіть після того як суди перших інстанцій винесли вирок. Але чим раніше ви до нас звернетесь, тим ефективніше буде надана допомога.

Чи може адвокат у кримінальних справах давати гарантію?

На жаль, кримінальна справа це не магазин, а послуги адвоката це не товар, на який можуть поширюватися гарантії від виробника. Посудіть самі, результат будь-якої справи залежить від цілого ряду чинників:

 1. Ступінь вини підозрюваної особи і обставини справи.
 2. Докази і свідчення зібрані слідством, якість проведених слідчих заходів і дотримання при цьому всіх юридичних процедур.
 3. Професіоналізм прокурора, наскільки правильно він може використовувати надані докази, і яку позицію займає звинувачення щодо підозрюваного.
 4. Як і які докази візьме до уваги суд, які з них будуть враховані як основні, людські якості конкретного судді.
 5. Професіоналізм найнятого адвоката. Наскільки правильну лінію захисту він вибере і чи зможе її реалізувати.

Як бачите, будь-який адвокат у кримінальній справі, який обіцяє 100% гарантований результат в вашу користь, на ті ж 100% просто хоче отримати від вас гонорар наперед або ж збирається використовувати нечесні схеми. В останньому випадку мова йде про прямий підкуп судді і прокурора, з метою пом'якшити звинувачення або взагалі винести виправдувальний вирок. Якщо вам запропонують подібні схемою дозволу вашої справи, то майте на увазі що нечесний на руку юрист буде виступати лише посередником, а нести відповідальність за дачу хабара доведеться саме вам. Так що замість вирішення ситуації ви ризикуєте втратити гроші і отримати додаткове обвинувачення.

Кваліфіковані досвідчені юристи ніколи не гарантують результат справи наперед, давати обіцянки в кримінальних справах є грубим порушенням адвокатської етики. Замість цього професійний адвокат повинен вивчити всі доступні матеріали, комплексно оцінити ситуацію (прокурор, склад суду, обставини справи) і тільки після цього аргументовано розповісти про можливі варіанти рішень, які прийме суд. Потім він повідомить вам, як за рахунок юридичної підтримки можна отримати виправдувальний вирок або перекваліфікувати злочин в менш тяжкий, а може і взагалі замінити кримінальну відповідальність на адміністративну.

Якщо запропоновані варіанти вирішення ситуації влаштовують замовника, тоді укладається договір на надання послуг адвоката у кримінальних справах. Це дуже важливий момент, найнятий вами фахівець, отримує оплату за надані послуги, а не за рішення суду.

Що робити якщо проти вас порушили кримінальну справу?

Залучити до справи кримінального адвоката

Недосконалість нашої судової системи полягає в тому, що залучати до розгляду кримінальної справи адвоката можна тільки на тій стадії, коли висунуто безпосереднє звинувачення. Тобто, до тих пір, поки правоохоронні органи не вручать вам офіційне повідомлення в підозрі про вчинення кримінального злочину, ви фактично позбавлені основних можливостей щодо захисту своєї честі і гідності. Поширені випадки, коли телефони підозрюваних осіб прослуховуються, за ними ведеться стеження, проводяться обшуки за місцем проживання і роботи, опитуються свідки та проводяться інші слідчі заходи. Органи досудового розслідування можуть свідомо відтягувати момент до пред'явлення офіційного звинувачення, щоб не дати вам і вашому адвокату можливість ознайомитися з матеріалами кримінальної справи.

В такому випадку не варто пускати ситуацію на самоплив, навпаки, слід якомога швидше заручитися кваліфікованої юридичної підтримкою. Згідно із законом будь-який громадян, який бере участь в слідчих заходах, має право на присутність при цьому свого адвоката. Якщо у вашому будинку або офісі хочуть провести обшук або вже переступили до непосрдественним дій, слід якомога швидше викликати юриста на місце подій. Він проконтролює дотримання співробітниками правоохоронних органів норм законодавства, у разі порушення ними своїх повноважень складе потрібні акти, а також порекомендує, варто підписувати протокол результатів обшуку. Якщо нашого юриста вдається прибути на місце ще до початку обшуку, в ряді випадку можна уникнути загалом даної слідчої дії, тому що правоохоронці неохоче йдуть на порушення норм і процедур коли розуміють, що їх можуть в цьому викрити. До того ж будь-яке порушення з їхнього боку це привід подати зустрічний позов і не важливо, висунуто вам звинувачення чи ні.

Схожа ситуація складається і тоді, коли вас просто викликають для дачі показань свідків. Парадокс ситуації полягає в тому, що увійти в кабінет до слідчого можна простим очевидцем, а залишити його вже в якості обвинуваченого. Перед тим як ви будете давати показання, вас повинні повідомити про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих відомостей. При цьому, як правило, забувають попередити, що якщо в ваших свідченнях виявлено склад злочину, то ви фактично дасте привід завести на себе кримінальу справу, а показання будуть розцінені практично як визнання.

Насправді кожен громадянин, якого викликали в якості свідка, може взяти з собою адвоката і давати показання в його присутності і тільки після того, як адвокат схвалить відповідь на конкретне запитання слідчого. Незалежно від того чи ви свідком або підозрюваним, згідно із законом можна не давати свідчень проти себе і членів своєї сім'ї. Функція адвоката по кримінальну справі в цей момент полягає в тому, щоб розпізнати провокаційне запитання і попередити вас про можливість не давати на нього відповідь. Також у присутності юристів співробітники правоохоронних органів не зможуть застосувати проти вас різні методики психологічного тиску, якими старожили системи володіють досконало.

Підсумуємо, якщо проти вас порушили кримінальну справу, проводяться слідчі заходи або викликали в якості свідка, слід негайно заручитися професійної юридичною підтримкою. Навіть з урахуванням того, що до моменту пред'явлення офіційного звинувачення кримінальний адвокат не має всіх своїх повноважень, в ряді випадків навіть такої попередньої допомоги досить, щоб підозра взагалі не була пред'явлена.

Як і коли можна залучити до кримінальної справи адвоката

Кримінальний адвокат на суді, слідстві і після винесення вироку

Згідно з чинним законодавством існує кілька варіантів залучення адвоката до розслідування і розгляду кримінальної справи:

 • На прохання підозрюваного (обвинуваченого). Кожен громадянин має право на власний захист і вибір того, хто буде відстоювати його інтереси.
 • На прохання рідних і інших близьких родичів. За допомогою до адвоката можуть звернутися родичі обвинуваченого, якщо той з якоїсь причини не використовував своє право, наприклад співробітники правоохоронних органів перешкоджають офіційному залученню до справи адвоката.
 • Залучення до розгляду справи адвоката можуть вимагати різні державні служби, що працюють в соціальній сфері, а також громадські об'єднання.
 • Адвокат може бути призначений на вимогу прокурора, слідчого або дізнавача. В такому випадку правоохоронні органи звертаються до адвокатського об'єднання Києва, де не мають права відмовити в наданні захисника.

У цьому питанні можна виділити кілька окремих випадків, які мають місце бути. По-перше, слідчі і прокурори часто радять своїх адвокатів. Вони можуть привести різні аргументи, від компетентності в подібного роду справах, до хороших відносин з суддею. Але давайте подивимося на ситуацію під іншим кутом. Завдання звинувачення полягає в доказі вашої провини, тому який їм сенс рекомендувати адвоката, який зведе нанівець їхню роботу? Не секрет, що більшість адвокатів і прокурорів знайомі один з одним, але це не означає, що вони повинні зустрічатися в залі судових засідань. У ваших інтересах знайти максимально незалежного захисника, який буде тільки на вашому боці, а не просто виконувати роботу, підкинуту знайомим прокурором.

По-друге, якщо адвокат був призначений в наказовому порядку, то це не означає, що від його послуг не можна відмовитися. Не всі знають, що один обвинувачений має повне право залучати більше одного захисника і відмовлятися від їхніх послуг також окремо. Тому якщо до вашої справи залучили адвоката, але він не влаштовує вас з якихось причин, то його можна поміняти на іншого захисника або залучити до справи ще одного юриста.

По-третє, адвокат у кримінальних справах має право бути залученими до справи на будь-якій його стадії, тобто з моменту пред'явлення обвинувачення і навіть після завершення судового розгляду. В останньому випадку вирок можна оскаржити, подавши апеляцію або касаційну скаргу. Часто бувають випадки, коли не самосвідомим знанням цього аспекту розслідування і розгляду кримінальних справ користується сторона звинувачення. Обвинуваченого просять підписати документи дозволяють проведення слідчих заходів без адвоката або відмову від нього, нібито під приводом того, що захисник починає працювати тільки після передачі справи до суду. Це грубе порушення закону, згідно з яким не можна заочно відмовитися від послуг адвоката, особливо якщо його ще не притягнути до справи. Ваш захисник може і повинен бути присутнім під час усіх слідчих заходів, а відмовитися від його послуг можна тільки після того як він був призначений і ви обговорили з ним даний крок.

Єдина логічно виправдана причина відмови від послуг адвоката, якщо ви підозрюєте або впевнені, що він захищає не ваші інтереси, а таємно діє на стороні обвинувачення і не надає вам якісного юридичного захисту.

Адвокат або цивільний захисник?

Допомога кримінального адвоката свідкам і потерпілим

Законодавство України передбачає можливість вибору між залученням до розгляду кримінальної справи в Києві професійного адвоката або цивільного захисника. У першому випадку це має бути людина з профільною освітою і діючою ліцензією на адвокатську діяльність. В якості цивільного захисника можна залучити будь-яку особу, зазвичай вибирають близького родича або друга сім'ї, також це може бути будь-який громадський діяч.

Вибір професійного адвоката є більш розумним з наступних причин:

 1. Профільна освіта, він знає закон і процедури, може контролювати їх дотримання і реагувати відповідним чином.
 2. Досвід роботи. Професійний адвокат знає, як функціонує машина правосуддя, тому може оперативно реагувати на різні ситуації. Плюс досвід в безпосередньому розслідуванні і веденні в суді кримінальних справ.
 3. Громадський захисник на відміну від адвоката має урізані повноваження. Тільки адвокат у кримінальних справах має право подавати відповідні запити, вимагати проведення повторної або незалежної експертизи, самостійно проводити розслідування і долучати отримані докази і свідчення до матеріалів справи.

Якщо наведені вище факти вас не переконали, тоді зверніть увагу на наступні моменти. Нагадуємо, що кожен підозрюваний має право на більш ніж одного захисника, тому логічно, щоб як мінімум один з них був професійним юристом з адвокатською ліцензією. До того ж жоден адвокат не має права висловлювати позицію не відповідає точки зору обвинуваченого. Тобто, адвокат ніколи не визнає в суді вашу провину, поки цього не зробите ви. Всі факти, які він дізнається, є суворо конфіденційними і не підлягають розголошенню. Адвоката не можуть привести до присяги і змусити давати свідчення проти свого клієнта ні під час судового засідання, ні навіть по закінченню декількох років після його завершення.

Обов'язки адвоката у кримінальних справах на стадії розслідування

Поки справа знаходиться на стадії розгляду, обов'язки адвоката у кримінальних справах можна розділити на дві групи. Якщо його найняли для захисту обвинуваченого, то в першу чергу адвокат повинен ознайомитися з усіма наявними матеріалами справи, які були зібрані до моменту його залучення до даного процесу. На підставі отриманих даних, а також після консультацій з клієнтом виробляється лінія захисту, яка спрямована на повне виправдання, пом'якшення висунутого звинувачення або його перекваліфікацію. Все залежить від кожного конкретного випадку. Нагадуємо, що адвокат має право на необмежені за часом і кількістю особисті побачення зі своїм підзахисним. Якщо слідство може знайти причини відмовити в побаченні родичам, то не допустити адвоката воно не має права.

В рамках розслідування адвокат бере участь у всіх слідчих заходах, таких як допит клієнта і свідків, обшуки, очні ставки та ін. Він не просто присутній під час цих процесів, а й стежить за їх законністю. При виявленні будь-яких порушень складаються відповідні скарги, які долучаються до матеріалів кримінальної справи і в суді можуть стати причиною для невизнання зібраних доказів дійсними. Також захисник має право вивчити укладення всіх проведених експертиз, вимагати провести перевірку їх результатів і навіть замовити повторну незалежну експертизу.

Адвокат має право на проведення власного розслідування, в тому числі на пошук свідків і доказів невинуватості свого підзахисного. У міру необхідності від може витребувати різні довідки та інші матеріали, які потім будуть долучені до справи. Також можна безпосередньо звертатися до очевидців та проводити їх повторне опитування.

Одним з основних напрямків діяльності на стадії слідства є участь в судових засіданнях по вибору запобіжного заходу. По завершенню встановленого судом терміну або у разі появи нових обставин, адвокат має право ініціювати перегляд рішення щодо вибору запобіжного заходу. У випадках виявлення вагомих доказів невинності підзахисного або фактів грубого порушення слідчих заходів, адвокат має право вимагати закриття кримінальної справи до передачі в суд.

До другої групи належать випадки, коли адвокат у кримінальних справах представляє інтереси потерпілого. В цьому випадку залучити до вирішення своїх проблем досвідченого юриста також можна на будь-якій стадії розгляду справи. Ваш адвокат має право ознайомитися з усіма матеріалами справи, брати участь в слідчих заходах, оскаржити проведені експертизи. Основне його завдання проконтролювати хід слідства, щоб на суді вина обвинуваченого бали доведена і потерпілий зміг отримати належну йому матеріальну і моральну компенсацію. При цьому питання відшкодування моральної шкоди є досить складним з точки зору його оцінки та докази адекватності заявленої суми. Отримати подібну компенсацію можуть лише майстри найвищого рівня.

Кримінальний адвокат в суді першої інстанції

Допомога кримінального адвоката в суді першої інстанції

Після завершення досудового слідства справу передано на розгляд суду першої інстанції, зазвичай за місцем скоєння злочину або проживання обвинуваченого. Незалежно від того вів адвокат справу на стадії слідства або був притягнутий до нього вже під час суду, в його повноваження входять наступні дії. По-перше, вивчення всіх матеріалів і побудова лінії захисту. Проводяться консультації з клієнтом і його рідними з метою вибрати оптимальний варіант виходу з ситуації, що склалася. Нагадуємо, що обов'язок будь-якого адвоката у кримінальних справах - представництво інтересів свого клієнта. Тому останнє слово при виборі стратегії захисту буде за обвинуваченим. Навіть якщо адвокат порекомендує частково визнати провину і розраховувати на пом'якшення вироку, ви все одно має право наполягатимуть на тому, щоб він вимагав в суді вашого повного виправдання. Інше питання, чи варто нехтувати рекомендаціями професіонала? В такому випадку прийняти правильне рішення дозволить консультація з декількома незалежними фахівцями.

По-друге, адвокат використовує весь комплекс своїх повноважень для відстоювання інтересів свого підзахисного. Сюди входить участь у всіх судових засіданнях, можна вести аудіозапис. Представляються консультації самому клієнту та його родичам, а також свідкам з боку захисту. Проводиться опитування всіх свідків, пошук і залучення нових очевидців або осіб, які мають інформацію дотичного справи, що розглядається. Збір і прилучення до справи нових доказів, перевірка доказів і правильності їх отримання правоохоронними органами, в разі необхідності призначаються повторні експертизи. У державних і інших службах і організаціях вимагаються необхідні довідки та долучаються до справи. Також адвокат має право на інші дії передбачені законодавством, в тому числі на необмежену кількість особистих побачень з клієнтом під час розгляду справи судом, якщо його утримують під вартою.

По-третє, в окрему групу дій адвоката входять обов'язки по оцінці та оскарженню дій суду. Захисник має право ознакамліватся з протоколом кожного засідання і вимагати вносити в нього необхідні правки або щоб в документ було окремо записана позиція захисту, якщо суд відмовить у внесенні змін. Також можна шляхом усних заяв і спеціальних скарг подавати вимоги про відвід судді або прокурора, зміну запобіжного заходу. Після того як суд першої інстанції приклад рішення, адвокат може оскаржити вирок в установленому законом порядку.

Якщо адвокат представляє в суді інтереси потерпілого, то він має фактично тими ж правами. Тобто бере участь в засіданнях, вивчає і представляє нові докази, може вимагати відводу судді або прокурора і т.д. Відмінність полягає в тому, що в даному випадку захисники при спробі змінити запобіжний захід обвинуваченого судом відстоює вже інтереси свого клієнта і розглядає питання з точки зору його безпеки. Головне його завдання полягає в тому, щоб вина обвинуваченого була доведена, і він поніс заслужене покарання, а також у відшкодуванні фізичного, матеріального і морального збитку своєму клієнтові.

Для того щоб домогтися справедливої компенсації збитку можуть проводитися незалежні експертизи і подаватися додаткові або зустрічні позови, які зазвичай долучаються до спільної справи. Якщо потерпілий незадоволений рішенням суду в частині компенсації його шкоди, або його взагалі вирішили не визнавати таким (такі випадки також можливі і нашим адвокатам припадала з ними стикатися в рамках своєї практики) то вирок оскаржується в суді другої інстанції.

Участь кримінальної адвоката в судах вищих інстанцій

Подача апеляції у кримінальній справі

Згідно із законодавством України будь-яке рішення суду можна оскаржити в рамках подання апеляційної чи касаційної скарги, а також шляхом звернення до Верховного Суду України. В рамках даної частини юридичної практики головне завдання адвоката полягає в оцінці перспектив перегляду справи. Адже відповідно до закону суди другої інстанції можуть залишити в силі рішення першої інстанції або переглянути його. При цьому в результаті перегляду попередній вирок не обов'язково буде пом'якшено, покарання може стати ще більше. У разі, коли за переглядом справи звертається потерпілий, то йому цілком можуть зменшити суму фізичної, матеріальної чи моральної компенсації, особливо останньої. Тому в разі подання касації або апеляції, слід в першу чергу правильно оцінити перспективи нового судового розгляду. Далеко не всі адвокати сповідують цей принцип, якщо вам обіцяють 100% результат на пом'якшення вироку або взагалі винесення виправдувального рішення, рекомендуємо оцінити, наскільки переконливі докази такого юриста, і розпитати на підставі чого він прийшов до такого рішення. Також буде не зайвим проконсультуватися у декількох фахівців, щоб виключити можливість банального обману з метою викачати з вас більше грошей. Розкусити таких недбайливих юристів зазвичай не складно, в більшості випадків достатньо навіть телефонної консультації з справжнім адвокатом. До речі в нашій юридичній фірмі це безкоштовно.

Що ж стосується самого судового засідання, то воно проходить фактично за тими ж правилами, що і при розгляді справи в першій інстанції. Адвокат має повноваження щодо участі в засіданнях, перегляду або додаванню доказів, вимогу проведення незалежних експертиз, залучення нових свідків, оскарження дій прокурора або судді і т.д. Тобто в суді другої інстанції можна використовувати всі засоби для захисту інтересів свого клієнта (обвинуваченого або потерпілого) передбачені законом України.

Зверніть увагу, що кількість звернень до судів вищих інстанцій за апеляційною чи касаційною скаргою обмежена. Після того як точку в справі поставив Верховний Суд України, єдине на що можна розраховувати - це звернення до Європейського суду з прав людини. Даний крок виправданий лише в ряді випадків. По-перше, даний міжнародний суд може займатися справами, тільки що стосуються порушення прав і свобод, які прописані в міжнародній конвекції. В основному це справи, в яких особа постраждала від неправомірних дій держави або роботодавців. Спори між приватними особами в цьому міжнародному органі не розглядаються. По-друге, існує певна процедура подачі скарги і її розгляду, недотримання якої зведе нанівець всі докладені зусилля. По-третє, Європейський суд з прав людини може лише зробити висновок щодо рішення прийнятого української фемідою і встановити розмір належної вам компенсації. Але процедура застосування даних рішень дуже не досконала і часом може затягнутися на роки, навіть, незважаючи на те, що оскаржити вирок міжнародного суду в Україні не можна. Це своєрідний юридичний парадокс, не можна заперечити, але зате можна довго не виконувати.

Послуги кримінального адвоката на стадії виконання вироку

Після того як судові тяжби завершені, робота адвоката не закінчується. В рамках захисту прав засудженого після суду адвокат виконує наступні дії:

 • вибір місць відбування покарання, в залежності від ступеня кваліфікації справи судом;
 • використання передбачених законом можливостей для заміни невідбутої частини покарання більш м'якою формою;
 • аналіз перспектив і безпосереднім впорскуванням заяв на умовно-дострокове звільнення;
 • оцінка правомірності дій адміністрації і службовців колонії щодо клієнта, оскарження даних дій і витребування компенсації;
 • послуги з дострокового погашення судимості або ж проведення процедури повного скасування судимості в разі появи вагомих доказів неврахованих при винесенні вироку судами різних інстанцій;
 • допомога в реабілітації осіб відбувають покарання в місцях позбавлення волі;
 • захист прав осіб, які відбували покарання або мають зняту (погашену) судимість і ін. адвокатські послуги.

У рамках представлення інтересів потерпілої сторони після суду кримінальний адвокат виконує роботи по подачі виконавчого листа в службу судових приставів, а також здійснює контроль над їх роботою. Реалії роботи виконавчої служби в Києві та області такі, що, далеко не завжди маючи на руках позитивне рішення суду можна отримати належну компенсацію або домогтися припинення незаконних дій проти себе або володіти своїм майном. Щоб судові пристави почали роботу, повинна бути дотримана певна процедура, у напрямку до їхньої служби виконавчого листа. Після цього вони починають діяти згідно з внутрішніми інструкціями, в яких більш ніж достатньо можливостей для затягування цього процесу. Є проколи і в законодавстві, наприклад, якщо юридична особа визнана винною в момент між прийняттям судом рішення і початком його виконання встигне перереєструвати під іншою назвою і змінити юридичну адресу або вид діяльності, може знадобитися проведення повторного судового розгляду. Тому щоб добитися справедливості, в багатьох випадках необхідна професійна юридична підтримка. Кримінальні адвокати юридичної компанії «Курчин і партнери» знають всі тонкощі виконання судових рішень і допоможуть вам добитися їх виконання.

Питання і відповіді

Які повинні бути перші дії після того як ви дізналися про порушення кримінальної справи?
Не панікувати. Зателефонувати адвокату за номером: +38 (097) 856-07-07 або +38 (044) 357-77-00.
Яка сфера діяльності адвоката у кримінальних справах?
Консультативна допомога, визначення перспективності справи і можливих шляхів його розвитку, допомога клієнту у вигляді захисту його інтересів, оскарження дій правоохоронних органів і суду, підготовка позовних заяв, скарг, апеляцій, заперечень, клопотань та інших документів
Які гарантії та чи є вони взагалі в практиці кримінальних справ?
Кримінальне провадження - це не магазин з товарами, і не лотерея, як багатьом здається. Успіх залежить від купи факторів, тому гарантій тут бути не може. Тому, якщо ви десь чуєте про те, що гарантії мають місце бути - знайте, вас обманюють.

Коментарі: 0