Неподільне майно при розлученні

Розлучення. При наявності складеного і завіреного нотаріусом шлюбного договору подружжя ділить майно відповідно до його положень. Якщо документ не складено, а чоловік і дружина не можуть поділити власність, тоді необхідним етапом є звернення до суду. Державний орган під час розгляду справи виносить рішення згідно із законодавством. Власність, яка була придбана під час шлюбу, ділиться порівну. Але існують матеріальні об'єкти, які не діляться між чоловіком і дружиною після розлучення. По-перше, придбані за договором приватизації. По-друге, отримані в якості подарунка і оформлені відповідним договором. По-третє, були куплені до вступу в шлюб. По-четверте, отримані у спадок. По-п'яте, речі особистого користування, у тому числі і коштовності. По-шосте, премії, нагороди, страхові виплати, результат інтелектуальної діяльності, відшкодований моральний і матеріальний збиток. По-сьоме, муніципальне житло. Таким чином, при розлученні не можна претендувати на власність, яка була придбана вже колишнім чоловіком до реєстрації шлюбу або отримана з безоплатної угоди.

Адвокат в Києві допоможе встановити неподільне майно

Можливі випадки, коли неподільне майно шлюбного супутника визнається спільною власністю через суд. Наприклад, якщо чоловік надасть докази того, що він збільшив вартість дошлюбного майна дружини своєю працею чи грошима. У подібних випадках відстоювати свої інтереси слід, заручившись підтримкою кваліфікованих юристів.

Фахівці нашої компанії мають понад 4 років успішного юридичного досвіду, є членами Спілки юристів України. Адвокати допоможуть врегулювати сімейні свари. Складуть шлюбний договір нареченому і нареченій, або чоловікові і дружині вже після весілля. Нададуть професійну консультацію. Знайдуть рішення в складних ситуаціях, допоможуть зібрати потрібні докази. При необхідності складуть позовну заяву і представлять інтереси в судовій інстанції.

Що робити, якщо між раніше близькими людьми залишається одне спільне - майно? Дізнайтеся у наших адвокатів відповіді на найпедантичніші й складні питання.

Детальніше про неподільне майно колишнього подружжя

Під час поділу майна між подружжям потрібно завжди пам'ятати, що існує окрема категорія речей, яка відноситься до розряду неподільного майна. Це означає, що такі речі повністю отримує одна сторона, а друга може розраховувати на отримання часткової компенсації в грошовому еквіваленті. Але це може статися лише на підставі попередньо досягнутої домовленості між колишнім чоловіком і дружиною, яка має на увазі внесення обумовленої суми на банківський рахунок судової інстанції. Якщо ж відповідної домовленості не існує, тоді компенсація може бути призначена виходячи з норм, прописаних в 365 статті ЦКУ.

У ній йдеться про перелік підстав, беручи за основу які судом може бути прийнято рішення про задоволення поданого позову про анулювання прав однієї з боку розгляду на ту чи іншу річ. Але тільки за умови попереднього внесення актуальної вартості речі. Зазвичай таке майно є неподільним, так як одночасне або спільне користування просто неможливо. Щоб повністю позбавити особу прав на використання загального майна повинно бути встановлено наявність однієї з обставин, зазначених у положеннях 365 статті ЦКУ. Але таке припинення користування не повинно завдати шкоди співвласнику або членам його сім'ї.

Тобто, при розірванні шлюбних відносин між подружжям не було укладено обопільне угоду про поділ спільно нажитого майна, тоді судові інстанції починають розглядати дану справу, спираючись на норми Цивільного кодексу. За підсумками судового розгляду, зазвичай, приймають рішення, за яким одна сторона отримує в своє користування неподільне майно, а інша його грошовий еквівалент. Все та ж 365 стаття забезпечує таке рішення і повністю обґрунтовує його з юридичної точки зору.

Нормами 601 статті ЦКУ прописується, що причиною для припинення зобов'язань є залік зустрічних вимог однакового характеру. Якщо брати до уваги певну специфіку розділу майна при розлученні можна відзначити, що зустрічні вимоги можуть бути озвучені і зачитані після того, як один із подружжя подав відповідну заяву.

Потрібно чітко розуміти, які саме види вимог можуть бути зараховані. Всього поділяють два види, а саме зустрічні і однорідні. До першої групи належать випадки, коли одна і та ж сторона в різних випадках виступає то боржником, то кредитором. До другої групи належать вимоги на передачу однорідних предметів спільного майна. Хорошим прикладом може служити вимушений розділ родових речей. Щоб вимоги однорідної групи залишалися заліковими, необхідно дотримати певні часові рамки. Термін їх виконання не може бути встановленим або певним, а також вже настали.

Крім того, потрібно пам'ятати і положеннях статті 601 частини 2 ЦКУ, в рамках якої передбачається здійснення залікового зустрічних вимог після подачі заяви однієї зі сторін судового розгляду. Але більш розгорнуто і цілісно про подібні обставини йдеться в 3 частини 203 статті ЦКУ. У ній сказано, якщо передавати не дослівно, а загальний зміст, що для зарахування цілком вистачає подачі заяви однієї зі сторін.

Варто також сказати, що існує як повне, так і часткове зарахування. Часткові зобов'язання можуть бути не тільки цілком припинені, а й навпаки, збільшиться до залікової суми. За своєю суттю зарахування є одним із способів дострокового припинення зобов'язань. Причому це може статися незалежно від стадії їх фактичного здійснення.

Коментарі: 0