Розділ машини при розлученні

Адвокати нашої юридичної компанії в Києві спеціалізуються на справах про розподіл майна. На окрему увагу заслуговує розділ авто, адже воно вважається неподільною річчю. В такому випадку сама машина присуджується комусь одному з подружжя. Інший, може розраховувати на грошову компенсацію. Саме таким чином в основному відбувається розділ автомобіля. Але для цього потрібно проведення експертизи за оцінкою його вартості.

Як розділити авто в разі розлучення

У судовій практиці існує кілька варіантів поділу майна. Все залежить від того, що ділити і скільки його є. Одним із способів, про який ми вже згадали, є передача авто одного з подружжя, а другого присуджується грошова компенсація. Найчастіше такий варіант використовують у разі, коли автомобіль - єдине майно, яке ділять. Можливий варіант, коли сім'я мала відразу 2 машини. Тоді суд буде враховувати, в якому порядку ними користувалися до розлучення. Машини розділять по одній між подружжям, попередньо оцінивши їх вартість і присудивши компенсацію того, кому дістанеться авто дешевше.

Окремий випадок в нашій практиці, коли ділять авто в кредиті. По суті, до такого виду поділу майна застосовуються перераховані вище правила. Але як бути з кредитом? Можливо, частину кредиту віднімуть з одного з подружжя в залік компенсації вартості.

Розділ меблів, техніки та інших неподільних речей проводитися за аналогічним принципом. У будь-якому випадку, хороша юридична підтримка в шлюборозлучному процесі з розділом майна значно підвищує ваші шанси на перемогу. Наша адвокатська контора завжди готова прийти на допомогу в подібних ситуаціях, надати консультації, юридичну допомогу та супровід.

Детальніше про розподіл рухомого майна колишнім подружжям

У тих випадках, коли в рамках судового розгляду про розрив подружніх відносин ребром встає питання розділу нажитого за час спільного життя майна, необхідно дотримуватися певної послідовності дій. І почати слід із збору необхідного пакетного документів, що підтверджують права власності. Варто зазначити, що не існує універсального списку, і перелік повинен індивідуально підбиратися по кожен окремо взятий випадок. Найкраще, щоб в даному процесі обидві сторони мали юридичну підтримку з боку професійних сімейних адвокатів. Це убезпечить боку від можливої ​​невизначеності або обману. Але чотири документа потрібно подавати в будь-якому випадки. А саме два примірника свідоцтва про одруження, два найменування судового рішення про розірвання шлюбних відносин, всі наявні документи, що свідчать про право власності на нажиті під час спільного проживання речі, транспортні засоби, побутову техніку і т.д. А також позовну заяву до судових інстанцій з приводу розділу сімейного майна.

На що звернути увагу

Якщо з тих чи інших причин у жодної зі сторін немає реальної можливості надати суду документи на майно, то не варто впадати у відчай. У випадки існування можливості того, що необхідні документи навмисно приховані другим чоловіком, можна звернути до суду з проханням вилучити їх в рамках прийнятої постанови.

Потрібно завжди мати на увазі ряд нюансів і особливостей, безпосередньо пов'язаних з розділом майна. Наприклад, дану процедуру можна робити, перебуваючи в шлюбних відносинах. Тобто зовсім необов'язково розлучатися з чоловіком для поділу спільної власності.

Також важливо пам'ятати про термін позовної давності, який визначає часовий період, поки залишається можливим оскаржити свої законні права на володіння спільним майном в суді. Згідно з чинним на території України сімейному законодавству даний термін закінчується після трьох років з моменту розірвання шлюбних уз. Якщо ж чоловік і жінка спільно проживають, утворюючи незареєстровану сімейну осередок, то весь нажитий капітал і матеріальні цінності є спільним надбанням обох сторін.

У статтях СКУ чітко прописано, що абсолютно всі загальні майно повинно бути поділене між подружжям за формулою п'ятдесят на п'ятдесят. Судова інтонація, яка розглядає справу про розірвання шлюбу та поділ спільних майнових прав може зробити виключення в деяких випадках. До них відносяться ситуації, коли на утриманні однієї зі сторін знаходяться непрацездатні утриманці або ж не досягли повнолітнього віку діти. Це може статися, тільки коли перевірка компетентних органів встановить, що виплачується сума щомісячних аліментних виплат не може покрити всі витрати на речі першої необхідності.

Нарівні з спільно нажитими речами, рівному розподілу між членами подружжя підлягають і всі кредитні зобов'язання. Це є обов'язковою умовою шлюборозлучного процесу. Може бути виявлено, що один з членів подружжя продав або подарував якусь загальну річ. Якщо це було зроблено не в інтересах сім'ї, то суд зобов'язує що зробила дану дію сторону відшкодувати втрачену частину майна в грошовому еквіваленті.

Ціна питання

Потрібно завжди пам'ятати, що судом буде вимагатися особливий грошовий збір, розмір якого становить рівно 1% від поточної вартості всього діленого майна. Що стосується територіального розташування місця подачі позовної звернення, то зазвичай вибір падає на уповноважену судову інстанцію, розташовану за місцем реєстрації членів сім'ї або відповідача. Але це відбувається в разі поділу спільного майна. Якщо ж мова йде про нерухомість, тоді позов необхідно подавати в районі її розташування.

Коментарі: 0