Стягнення аліментів на дитину

Щаслива сімейна пара рано чи пізно стикається з труднощами. Хтось їх вирішує, а хтось не справляється зі стихією. Спори і розлучення. Сумна подія, яке залишає відбиток на дітях. Кожен з них, яка не досягла вісімнадцяти років, має право на утримання не одним, а двома батьками. Це чітко прописано в законі. Трапляється, що один з батьків відмовляється фінансово утримувати свого малюка або школяра. Через розлучення або якщо перебуває в шлюбі, але не проживає певний час під одним дахом. У такому випадку діти мають повноцінне право на фінансову допомогу.

Допомога адвоката при встановленні розміру аліментів на дитину

Як відновити справедливість? По-перше, необхідно спробувати мирно домовитися про суму виплати. Свої вимоги викласти в документі і запевнити його нотаріусом. По-друге, якщо дружина або чоловік відмовляються утримувати свою дитину, можна сміливо звертатися до суду. У такому випадку мати або батько, з ким проживають діти, подає позовну заяву про стягнення аліментів до державного органу. Суд, на його підставі і всіх наданий документів, зобов'яже того з батьків, який не проживає з дитиною, виплачувати аліменти. Призначається сума фінансової допомоги в одному з варіантів. У відсотковому співвідношенні - якщо один з подружжя має постійний дохід. У твердому грошовому еквіваленті - якщо один з подружжя не має регулярного доходу.

Адвокати нашої компанії допоможуть у вирішенні сімейних спорів:

  • Нададуть юридичну консультацію.
  • Допоможуть зібрати пакет документів, необхідних для суду.
  • Грамотно заповнять позовну заяву.
  • Здійснять запит на копії документів з обмеженим доступом.
  • Представлять і захисть права в суді.

Яким буде рішення державного органу та яку суму фінансової допомоги призначать, залежить від Вас та допомоги кваліфікованих фахівців.

Детальніше про аліменти

Аліменти як одна з форм сімейних відносин отримали на сьогоднішній день досить широке поширення. Всьому виною сумна статистика, яка відображає часті і вже звичайні шлюборозлучні процеси. І, як не сумно, від них більшою мірою страждають не сторони судового розгляду, а невинні діти. Вони стають заручниками обставин. Саме для їх захисту і створені аліментні правовідносини.

Очевидно, що утримання неповнолітніх дітей є незаперечним моральним обов'язком будь-якого батька. І якщо одна зі сторін недобросовісно виконує свої зобов'язання, інша має повне право вимагати аліменти в порядку судового розгляду.

За статистикою, найчастіше опіку над дитиною отримує мати. А це означає, що вона автоматично стає стороною, яка отримує аліменти. Але це дуже неоднозначне питання, так як зустрічаються законослухняні батьки, як і справно платять аліменти і є розлючені матері, які витрачають виплати на свої потреби, забуваючи про дитину. Але буква закону говорить, що отримані на утримання неповнолітньої дитини грошові кошти повністю належать опікуну, із застереженням про обов'язкове цільове використання. За цим ретельно стежать спеціально засновані органи опіки, зобов'язані здійснювати періодичні перевірки. Якщо буде виявлено розтрату аліментних грошей на нецільові потреби, тоді існує можливість вимагати переведення частини суми на спеціальний рахунок у банку.

На що звертає увагу суд

СК України визначає, що при ухваленні рішення про розмір аліментних виплат враховуються такі чинники:

  1. Поточний стан здоров'я (чи не має хронічних або небезпечних для життя захворювань, які вимагають дорогого лікування) і матеріальне забезпечення дитини.
  2. Рівень вікових потреб дитини та достаток батьків або опікуна, з якою вона проживає.
  3. Поточне грошове забезпечення і стан здоров'я безпосереднього платника аліментів. Для осіб, які не мають постійного доходу, призначається фіксована грошова сума.

Крім цього, враховуються інші аліментні зобов'язання платника, наявність неповнолітніх дітей і непрацездатних членів сім'ї.

Як розраховується сума виплат

Мінімальна сума аліментних виплат дорівнює 30% від поточного прожиткового мінімуму, яка належить дитині певної вікової категорії. Якщо ж виплати не досягають необхідних розмірві, тоді опікуну призначають виплати з фонду соціального страхування, що покривають дефіцит. Розмір аліментів безпосередньо залежить від мінімального прожиткового мінімуму і автоматично перераховується в разі його зміни.

Залежно від судової ухвали, аліменти можуть стягнути в якості частки постійного доходу або ж закріплені у вигляді постійного щомісячного платежу. У ситуації, коли батько, зобов'язаний сплачувати аліменти, переїжджає в іншу державу, яка не має з Україною угоди про взаємну правову допомогу, тоді грошові кошти стягуються в порядку, який встановлюється КабМіном.

Якщо, після прийняття постанови про виплату аліментів платник покидає країну, виїжджаючи на постійне місце проживання, з нього стягується, до моменту виїзду, вся сума виплат за весь період відсутності, аж до досягнення повноліття дитиною.

При неможливості встановити поточне місце проживання батьків, або ж коли зафіксовано ухилення від сплати аліментів, або фінансове становище не дозволяє їх виплачувати, то надається тимчасова соціальна допомога, яка виплачується з бюджету. Вона повинна дорівнювати або ж бути вище 30% прожиткового добового мінімуму вікової групи, до якої відноситься дитина.

Коментарі: 0