Діти після розлучення батьків

Розірваний шлюб. Поділено спільне майно. І залишається відкритим питання: з ким будуть проживати діти?

Сімейний адвокат, з ким залишаться діти після розлучення

Здавалося б, відповідь очевидна - з матір'ю. Але згідно з чинним законодавством України, кожен з батьків має право на виховання малюка. Саме тому, чадо може залишитися або з мамою, або з татом. Дорослі можуть самостійно домовитися про вирішення цього питання. Якщо не вдається його вирішити, тоді необхідно звертатися до суду.

Досягти поставленої мети допоможе наявність офіційного доходу, що підтвердить можливість утримання дитини на гідному рівні, забезпечувати його духовні та матеріальні потреби. Наявність житлової площі, на якій ви з дитиною плануєте проживати. Необхідно підтвердити свою порядність. Визначаючи цей параметр, кожен суддя буде виходити зі свого досвіду. Але якщо у вас хороші стосунки з сусідами і позитивні відгуки друзів, Ви не притягувалися до кримінальної відповідальності і у вас гарна кредитна історія, це допоможе в досягненні поставленої мети.

Судова інстанція також враховує думку дитини при досягненні ним певного віку. Якщо ви батько, слід пам'ятати, що є обмеження на немовлят, оскільки існує фізіологічний аспект грудного вигодовування.

Адвокати нашої фірми нададуть:

  • Грамотну консультацію.
  • Допоможуть вирішити складні питання, не доводячи справи до суду.
  • При необхідності складуть позовну заяву.
  • Представлять ваші інтереси в державному органі.

Всі сімейні проблеми вирішуються. І яким буде їхній результат, залежить від допомоги професійних юристів.

Детальніше про те з ким залишаться діти після розлучення

На території України існує велика кількість нормативних актів, що закріплюють непорушні права малолітніх і неповнолітніх дітей. Їх можна перераховувати дуже довго. Основою, природно, служить Конституція, потім йде прийнята в Організації Об'єднаних Націй конвенція «Про права дитини» і так далі. Наприклад, в статтях Сімейного Кодексу чітко прописується, що якщо батьки перестають проживати разом в зв'язку з розірванням шлюбу і не можуть прийти до взаємної угоди з питання місця проживання дитини, тоді дозволом даного конфлікту цілком займається піклувальні органи і судові інстанції. Під час розгляду подібних конфліктів судом буде враховуватися цілий ряд різноманітних чинників. В першу чергу це стосується сумлінності сторін у виконанні своїх прямих батьківських обов'язків. Крім того, звертається пильна увага на фактор особистої прихильності дитини до матері або батьку. Також розглядаються нюанси, пов'язані з віком дитини, його поточним станом здоров'я і так далі.

Юристами з широкою практикою відзначається стала тенденція, пов'язана з тим, що за результатами практично всіх шлюборозлучних процесів дитина залишається на постійне проживання саме з матір'ю. Хоча існують певні винятки з цього усталеного правила, причиною яких може стати жіночий алкоголізм, розлади психічного характеру і багато іншого. Основним фактором, що впливає на рішення суду, є думка, що жінка може забезпечити дитині більш повноцінний догляд, що включає в себе своєчасне харчування, дотримання правил гігієни і так далі. Але це все в обов'язковому порядку перевіряється спеціальними службами, і підсумкове рішення може бути змінено.

Варто також відзначити, що жоден з прийнятих до уваги чинників не може сам по собі стати вирішальним в прийняття судового рішення. Ступінь прихильності дитини до одного з батьків, їхній добробут, вік або стан здоров'я в сукупності утворюють загальну картину, яку і належить розглядати судовим органам при визначенні місця проживання дитини. З цієї причини, в випадки оскарження винесеного вердикту, важливо звертати всю увагу на причини, які мотивує прийняттям суду того чи іншого рішення. Наприклад, сприятливий психологічний і моральний клімат може легко скласти конкуренцію повного матеріального благополуччя. До певної міри, звичайно ж.

Найскладнішими вважаються судові розгляди, в рамках яких необхідно визначити місце постійного проживання не єдиного дитини, а відразу декількох. Тобто рідних братів і сестер. Якщо провести детальний і глибокий аналіз судової практики за будь-який звітний період часу, то можна прийти до висновку, що розділяти дітей можна, лише у виняткових і нетипових випадках. Це пов'язано з тим, що поділ ніколи не йде на користь дітям, а значить, їх інтереси не дотримуються. В першу чергу в даному питанні важлива психологія, так як для дитини вкрай важливо відчувати міцні сімейні узи, які передбачають спільне проживання та взаємодопомога. Але, незважаючи на це, бажання деяких суддів прийняти середнє, що задовольняють усі сторони розгляду, рішення привело до створення прецеденту. Він полягає в ухваленні рішення, згідно з яким більшу частину тижня діти проживають разом з матір'ю, а меншу з батьком. Це в корені неправильно, адже повноцінний розвиток дітей повністю залежить від життєвих умов, а постійна зміна місця проживання негативно впливає як на фізичне, так і психологічне здоров'я.

Коментарі: 0