Кредит при розлученні

Кредит. З ним зустрічається практично кожна людина. Той, хто бере в борг у фінансовій установі, той і є відповідальною особою, що зобов'язується його погасити. Але хто буде платити за іпотечну квартиру подружжя, якщо воно знаходяться на стадії розлучення? Як бути, якщо чоловік взяв кредит на автомобіль і подарував його дружині, а згодом сім'я розпадається? Чи має чоловік право вимагати, щоб дружина платила половину за транспортний засіб?

Хто буде віддавати кредити після розлучення, допомога адвоката

Сім'ї часто зустрічаються з таким питаннями. Спочатку можна домовитися самостійно, але якщо домовитись не вдається, необхідно звертатися до суду. Державний орган враховує кілька нюансів. По-перше, чи було рухоме або нерухоме майно взято у борг до шлюбу або отримано в момент подружнього життя. По-друге, враховується законодавство України, в якому зазначено, що всі борги екс-подружжя діляться навпіл.

Шлюбний договір, складений до вступу чи під час шлюбу, допоможе уникнути майбутніх проблем і звернень в судову інстанцію. Фахівці нашої компанії допоможуть грамотно його скласти, з урахуванням усіх сторін.

  • У разі відсутності такої угоди юристи нашої фірми розроблять стратегію поведінки в суді, щоб рішення інстанції було з найкращим результатом.
  • Скласти позовну заяву.
  • Допоможуть зібрати необхідний пакет документів.
  • Представлять інтереси в суді.

Фахівці нашої фірми є членами Союзу юристів України, мають великий досвід у вирішенні сімейний суперечок.

Детальніше про погашення кредитів після розлучення

На сьогоднішній день подружні пари досить часто змушені звертатися до банків за послугами кредитування. Причини цього можуть бути найрізноманітніші, починаючи покупкою жаданого житла і закінчуючи довгоочікуваної поїздкою в екзотичну країну. Але буває так, що сім'ї розпадаються задовго до погашення кредитних зобов'язань. У такому випадки ребром стає питання про те, хто ж буде виплачувати решту суми.

В СКУ закріплені положення, які проголошують, що все нажите подружжям за час спільного проживання майно вважається Загалом, а значить, при розлученні ділиться рівно навпіл. До спільно нажитого також відносяться і кредиторські заборгованості. А значить і їх виплата в рівній мірі лягати на плечі колишнього подружжя. З тією лише застереженням, що при розподілі кредитного боргу буде враховуватися велика кількість різноманітних факторів, серед яких вид кредиту, його спрямованість і так далі.

Досить часто зустрічається ситуація, коли один з членів подружжя оформляє на своє ім'я кредит споживчого характеру для досягнення певних цілей. У цьому випадки виникає питання, а чи був він витрачений на сімейні потреби або ж немає. Якщо всі отримані кошти були витрачені на утримання дітей, облаштування або покупку житла, тоді кредит буде порівну розділений між сторонами. З іншого боку, якщо не буде надано доказів витрати кредитних грошей на загальні потреби, тоді борг в повному обсязі закріплюється за стороною, на чиє ім'я він був спочатку оформлений. У практиці можна навіть зустріти випадки, коли чоловік або дружина в таємниці оформляли кредити, і це випливало тільки під час розгляду по шлюборозлучному процесу. Але друга сторона зобов'язана довести свою непричетність до взятих в борг засобів.

Як ділити іпотеку?

Що стосується іпотеки або ж заставного кредиту, то почати варто з того, що подібні зобов'язання дуже важко розділити між подружжям і на це йде багато часу. Головна складність полягає в тому, що подружня пара, яка починає шлюборозлучний процес, не є повноцінним власником взятої в іпотеку житлової площі. З цього випливає, що про розлучення необхідно в обов'язковому порядку повідомити банк, що видав іпотечний кредит.

Всього можна виділити кілька виходів з ситуації, що склалася. Самий простим, з точки зору кредитора, варіантом буде залишити колишнього подружжя спільними позичальниками. У такому випадки банк просто внесе всі необхідні правки в попередньо укладений договір, замінивши спільні зобов'язання індивідуальною відповідальністю, яка лягає на колишнє подружжя окремо.

Також може статися, що іпотечний кредит буде в повному обсязі закріплено за одним з подружжя. Якщо вдається досягти з кредитором подібної домовленості, тоді все обов'язки по виплаті коштів перекладаються на одну з розривають шлюб сторін. Друга ж повністю втрачає права на узяте під даний кредит майно.

Досить популярним варіантом вирішення такого спору є продаж взятої в іпотеку нерухомості третій стороні. При цьому виручені гроші будуть розділені між разводящимися сторонами. Але для здійснення даної угоди необхідно домогтися згоди з боку банку, який виступає кредитором.

Хто буде віддавати кредит за автомобіль?

Розділ кредиту на автомобіль має свої нюанси. В першу чергу це пов'язано з тим, що транспорт по закону належить до розряду неподільного майна. А значить, кредит повністю переходить до чоловіка, на якого оформлявся кредит. З тією лише застереженням, що якщо друга сторона має намір отримати часткову компенсацію, то боргові зобов'язання перед банком будуть розподілятися рівномірно.

Коментарі: 0