Оспорювання батьківства

Ця делікатна тема піднімається в ряді випадків. Наприклад, жінка фактично проживає з одним чоловіком, а юридично оформлені відносини з іншим. Вона народила дитину. У Свідоцтво про народження в якості батька запишуть юридичного чоловіка. Для того щоб цього не сталося, необхідно звернутися в РАГС з фактичним і юридичним чоловіком і написати заяву. Іноді така процедура необхідна, якщо батько впевнений, що це не його дитина. Наприклад, чоловіка не було в країні, а дружина довгий час проживає з іншим. При народженні малюка, юридичний чоловік автоматично записується батьком, а оспорити батьківство можна буде тільки в судовому порядку.

Допомога адвоката при оскарженні батьківства в Києві

Як показує практика, це непроста справа, яка вимагає вагомих доказів. В якості них можуть виступати відрядження або інформація, що чоловік проживав закордоном, показання свідків. Ключовим фактом є така процедура, як проведення генетичної експертизи. Для цього необхідно двостороння згода та послуги спеціальної клініки. У разі якщо передбачуваний батько відмовляє в проведенні цієї процедури, слід звернутися до суду. Державний орган може призначити проведення дослідження примусово. Згідно зі статистикою, кожен п'ятий батько, який звертається в клініку для визначення батьківства, ним не є. Більше того, вчені говорять, що 8% батьків виховують чужу дитину. Дійсно, така особиста і делікатна тема повинна вирішуватися за допомогою професіоналів.

Фахівці нашої компанії - члени Спілки юристів України, котрі мають багаторічний досвід вирішення сімейних суперечок.

  • Адвокати нададуть точну і грамотну консультацію.
  • При необхідності складуть заяву.
  • Допоможуть зібрати пакет документів.
  • Представлять інтереси в суді.

Допомога фахівців завжди потрібна, особливо якщо вона надається висококваліфікованими юристами.

Детальніше про процедуру оскарження батьківства

В СКУ чітко прописано, що як зачата, так і народжена в шлюбі дитина за замовчуванням є сином подружжя. Не дивлячись на це не можна ігнорувати сучасні дані статистики. Грунтуючись на них можна з упевненістю сказати, що в багатьох випадках народження дитини або ж його зачаття відбувається задовго до офіційного укладення шлюбних уз. Крім того, всі ті ж статистично дані говорять, що досить часто біологічним батьком народженого в шлюбі дитини є зовсім не офіційний чоловік. І такі випадки, як і сумно, можна зустріти все частіше. У подібній ситуації можна зробити деякі дії, спрямовані на оспорювання права на батьківство.

В першу чергу можна і потрібно звернутися з позовом до судових інстанцій. Чоловік має в своєму розпорядженні правом на подачу такої заяви, якщо дитина була безпосередньо народжений після офіційно оформленого одруження. Крім того, таке право дається, якщо народження відбулося до одруження, але вже відбувся чоловіком були визнані його батьківські права. А також в тих випадках, коли дитина народжується протягом десяти місяців після фактичного розірвання шлюбу або ж визнання його недійсним, а значить юридично не відбувся. Не мають же прав на оспорювання батьківства особи, які точно знали на момент реєстрації, що не є справжнім батьком дитини, а також особи, що надають допоміжні послуги при використанні жінкою технологій репродуктивного характеру.

Варто відзначити і обов'язково врахувати, що оспорювання батьківських прав не може розглядатися в судовому режимі без наявності вагомих причин, що спонукають до цього. Досить часто можна зіткнутися з ситуацією, коли жінка вагітніє від чоловіка, перебуваючи при цьому в не розірвано шлюбних відносинах, з юридичної точки зору, зі своїм вже колишньому чоловіком. Тому при народженні дитини та оформлення всієї необхідної документації можуть виникнути значні труднощі. Безумовно, подібні питання можна вирішити і в рамках РАГСу, не звертаючись до суду. Достатньо лише укласти угоду між сторонами. Але якщо юридичного чоловіка неможливо знайти або ж він відмовляється йти на зустріч своїй колишній дружині і реальному батькові дитини, тоді єдиним виходом стає звернення до судових інстанцій.

Бувають також випадки, коли в давно проживає спільно подружжю тривалий час не з'являється дітей, але після тривалої відрядних поїздки чоловіка дружина раптом стає вагітною. Тут то і перетинаються щастя і підозри. Подібні питання вирішуються за допомогою проведення генетичної експертизи на батьківство. Якщо ж дружина навідріз відмовляється від її проведення, тоді чоловік має повне право провести її виходячи з судового вирішення. Очевидно, що проведення подібного судового розгляду є дуже неприємним і морально складним життєвим періодом. Причому за цивільним законодавством, докази повинні надаватися позивачем. Це можуть бути відрядження листи, чеки зроблених покупок або ж проїзні квитки. Також можуть бути викликані свідки.

Але найголовнішим доказом, завдяки якому вдасться довести правоту тієї чи іншої сторони, все одно залишається експертиза генетичного матеріалу. Якщо ж одна зі сторін розгляду відмовляється від її добровільного проведення, тоді в силу вступає певна статися ЦКУ, яка передбачає проведення генетичної експертизи в порядку примусу. Якщо ж провести її неможливо з об'єктивних причин, то судом може бути винесено заочне рішення з даного питання.

Коментарі: 0