Порядок розірвання шлюбу

За статистикою найпопулярніше питання, яке задають юристам, стосується розірвання шлюбу. Це відбувається тому, що багато хто плутає даний термін з усім процесом розлучення в цілому: розділом майна, визначенням місця проживання дитини, позбавленням батьківських прав. Розірвання шлюбу - це питання, в якому вирішується розрив сімейних відносин.

Допомога адвоката при розірванні шлюбу

Відбувається цей процес за допомогою декількох способів. По-перше, якщо немає дитини - через РАЦС. Обома подружжям подається заява або одним чоловіком, якщо другий є недієздатним або значиться безвісти зниклим. По-друге, при наявності дитини, сторонам необхідно звернутися до суду. Це можна зробити за взаємною згодою з заповненням спеціального документа. Також із заявою може звернутися кожен у подружжі. При цьому слід довести, що шлюб потребує анулювання. Наприклад, грубе ставлення з дитиною або застосування побутового насильства. На проведення цього процесу судом надається термін 1 місяць.

Юристи нашої компанії допоможуть вирішити навіть найскладніші сімейні суперечки, знайдуть нестандартні рішення проблеми. Наприклад, якщо чоловік знаходиться в іншій країні чи іншому місті.

Ми готові надати:

  • Кваліфіковану консультацію, для вирішення питання без залучення судової інстанції.
  • Допомога в підготовці необхідного пакету документів.
  • Допоможемо правильно скласти і написати заяву.
  • Будемо захищати ваші інтереси в суді при необхідності.

Звертаючись до нас за допомогою, ви будете впевнені, що справедливість восторжествує.

Детальніше про порядок розірвання шлюбу

Сам момент розриву шлюбних відносин фіксується на основі певних правових норм. Це означає, що оформлення розлучення можливе лише в спеціально уповноважених органах, тобто РАЦСі або ж судових інстанціях. Якщо шлюбні узи розриваються в рамках компетенції РАЦСу, тоді на основі 114 статті Сімейного кодексу, постанова набирає чинності в день його прийняття. Форма і порядок винесеної постанови повинні прийматися до уваги при подальшій кодифікації законодавчих актів регулюючих громадянський стан.

Якщо ж шлюборозлучний процес відбувається через судові інстанції, в такому випадку шлюб втрачає свою дійсність в день прийняття судом відповідного рішення. Варто відзначити, що рішення суду може вступити в силу лише після закінчення терміну, передбаченого на подачу апеляційного оскарження. Потрібно мати на увазі, що ч. 2 ст. 114 СКУ передбачається, що момент фактичного розірвання шлюбу через суд вступає в силу безпосередньо в день його прийняття. Також Сімейним кодексом не обмежені терміни, виділені на реєстрацію вже розірваного судом шлюбу в органах РАЦСу. У 115 статті тільки прописуються обов'язки вже колишнього подружжя в обов'язковому порядку провести реєстрацію судового рішення. Але це дія ставить перед собою мету засвідчити державні органи про припинення існування черговий осередку суспільства і нічого більше. Тобто сам процес, і момент припинення шлюбних відносин з РАГСом пов'язаний не буде.

З правової точки зору, розірвання шлюбу несе в собі повне припинення, як майнових, так і особистих відносин між колишніми чоловіком та дружиною. Потрібно відзначити, що деякі відносини правового характеру припиняються відразу ж, в день фактичного розірвання шлюбу, інші ж можуть зберігатися і після розлучення, це вже буде в певній мірі залежати від бажання подружжя. Наприклад, чи захоче вже колишня дружина залишати свою нову прізвище, або ж поверне колишню. Крім цього, один з членів колишньої подружньої пари може претендувати на утримання по непрацездатності від іншої сторони, але з умовою, що призвели до цього фактори і обставини сталися до розірвання шлюбу або, же протягом року після цього. Також повністю анулюються всі майнові відносини. Може діяти встановлений режим загального використання деяких спільно нажитих речей, але це можливо тільки після укладення між подружжям договору про розділ майна. Якщо ж цього не відбулося, тоді все нажиті за час шлюбу речі відносяться до розряду загального майна і для їх поділу необхідно подати позов до компетентних судових інстанцій. Вимогам, які висуваються розірвали шлюб подружжям, про розподіл спільного майна присвоюється термін позовної давності, що дорівнює трьом рокам. На основі припинення шлюбу перестає діяти встановлена ​​СК України презумпція, згідно з якою обидві подружні боку спочатку згодні на угоду, вирішальну питання розділу спільно нажитого майна. Це означає, що для укладення такого договору необхідно домогтися чітко вираженої згоди обох сторін і ніяк інакше.

Повернемося до питання прізвища. Воно відноситься до особистих прав немайнового характеру, які встановлюються між подружньою парою. Дане право полягає в свободі вибору прізвища, як до шлюбу, так і вчасно або ж після нього. Якщо ж шлюб розривається, то вже колишнє подружжя можуть залишити свою загальну прізвище, або ж дружина може повернути своє дошлюбне. Все це суто за бажанням сторін.

Коментарі: 0