Припинення аліментних зобов'язань: підстави

Обоє батьків зобов'язані забезпечувати фінансово свою дитину або дітей по досягненню ними повноліття. Це стосується як чоловіка і дружини, так і екс-подружжя. У випадку, коли батьки вирішили розірвати сімейні узи, на них лежить все той же обов'язок - допомагати дитині. У такому випадку законодавство передбачило виплати аліментів. Їх надає той батько, з яким не проживають діти. Існує ряд правових причин, які є підставою для припинення виплат фінансової допомоги.

Коли припиняються виплати аліментів

По-перше, після закінчення терміну договору про виплату аліментів, якщо такий підписувався. По-друге, при досягненні дитиною вісімнадцяти років. По-третє, є випадки, коли виплата аліментів продовжується після повноліття. Наприклад, якщо діти навчаються в освітньому закладі на стаціонарі. Після закінчення - виплати припиняються. По-четверте, деякі батьки з особистих причин, виїжджають в іншу країну або не хочуть фінансово допомагати. У такому випадку можливий варіант передачі дитині майна на праві спільної часткової власності в обмін на припинення виплат. Слід зазначити, що під власністю мається на увазі тільки нерухомість. Батько не може в такому випадку подарувати частину частки на автомобіль або антикваріат. Цей спосіб регулюється законодавством. Документ засвідчується нотаріально. Якщо дитині виповнилося 14 років, тоді він має право укласти його самостійно. Також існує ще цілий ряд правових причин, які є підставою для припинення виплат фінансової допомоги. Всі можливі тонкощі цієї процедури вам роз'яснять наші юристи.

Фахівці нашої компанії знайдуть відповіді на найскладніші питання. Наші юристи націлені тільки на позитивний результат справи. Вони є членами Союзу юристів України. Мають понад 4 років досвіду роботи в сфері сімейного права. Допоможуть скласти договір про виплату аліментів. Роз'яснять, яким чином можна отримати частку власності у майні в обмін на припинення виплат або продовжити допомогу до 23 років. Захистять ваші інтереси в ході судового розгляду.

Пам'ятайте, для того щоб відновити справедливість необхідна впевненість у своїх силах і допомога професіоналів.

Детальніше про припинення аліментних зобов'язань

Всього можна виділити кілька законних підстав для повного припинення щомісячних аліментних виплат. Самою очевидною причиною є факт досягнення дитиною повнолітнього віку, до якого і слід, за чинним законодавством, здійснювати виплати аліментів. Але в даному умови існує один нюанс. Виплати припиняються після досягнення дитиною віку вісімнадцяти років тільки в тому випадку, якщо він не вступив до вищу або середню технічну навчальний заклад. Якщо ж це сталося, то період виплат лонгується ще на п'ять років. Тобто до моменту закінчення навчального закладу і отримання ступеня бакалавра / магістра.

Також аліменти припиняють виплачувати, якщо в рамках спеціально проведеної інспекції буде встановлено, що легальний рівень заробітку дитини перевищує суму заробітної плати боку платника. Причому 188 статтею СКУ, в якій прописується дана правова норма, не вказуються деталі, яким саме способом дитиною заробляються кошти, головним критерієм виступає законність заробітку і більше нічого.

Власність замість виплат

Згідно з нормами 190 статті СКУ, щомісячні аліментні виплати необхідно припинити в тому випадки, якщо у власність дитини було передано земельну ділянку або будь-яка нерухомість. Але це може статися виключно на підставі договору, що укладається між батьками. У ньому повинна бути вказана нерухомість, що передається в користування дитини в рахунок сплати аліментів. Варто тільки відзначити, що про даний факт потрібно обов'язково повідомити уповноважені органи, що займаються питаннями опіки над дітьми, що не досягли повнолітнього віку.

Такого роду договір, згідно з правовими нормами чинного законодавства, потрібно в обов'язковому порядку запевнити в нотаріальній службі. На закінчення договору може брати участь, нарівні з батьками, і дитина, але тільки в тому випадку, якщо його вік на момент підписання досягла чотирнадцяти років. Договором постановляється, що сума щомісячних аліментних виплат замінюється, тобто компенсується, передачею нерухомості. Але це, ні в якій мірі не може повністю звільнити проживаючого окремо батька від виконання своїх батьківських обов'язків.

У договорі допускається, що право на передане майно у вигляді нерухомості може мати не тільки дитина, а й батько, з яким він проживає. Але це не є обов'язковою умовою і може бути вказано додатковим пунктом за обопільною згодою сторін. Варто відзначити, що своїм підписом батько, на піклування якого знаходиться дитина, повністю бере на себе його зміст. Крім деяких винятків, в плані виплат на навчання, послуги охорони здоров'я і так далі. Природно, в даному питанні буде досить важко обійтися без кваліфікованої юридичної допомоги.

В рамках захисту прав дітей законодавством передбачено, що отримана за договором нерухомість не може піддаватися ніяким матеріальним стягненням. Також дана власність не може бути відчужена в плоть до повноліття дитини, для цього необхідно отримати відповідну постанову опікунських органів, а це практично неможливо. На цю нерухомість не будуть поширюватися рішення судових інстанцій про розподіл майна при розірванні шлюбу.

Потрібно пам'ятати, що існують причини, за якими укладений договір може розриватися або ж бути визнаним компетентними органами недійсним. Це може статися у випадку позбавлення платника аліментів батьківських прав.

Коментарі: 0