Припинення шлюбу

Наречена і наречений створюють сім'ю, звертаючись в РАГС. Для її ануляції обоє вдаються за допомогою до цього ж державного органу. Він розглядає заяву. Після закінчення певного часу шлюб розривається і видається відповідне свідоцтво. Слід зазначити, що ця проста процедура можлива лише у випадку, коли у сім'ї немає дитини і це обопільне рішення. При наявності спільних дітей, тільки судова інстанція вирішує: анулювати шлюб чи ні. Якщо обидва члени сім'ї згодні на цю процедуру, тоді складається і подається заяву до суду. Через місяць державний орган приймає рішення.

Допомога адвоката при припиненні шлюбу

А що робити, якщо ви бажаєте розірвати відносини з чоловіком, який знаходиться в іншій країні і не відповідає на ваші прохання? Чи має право чоловік подати заяву про розлучення, якщо загальній дитині всього шість місяців? Як бути, якщо чоловік бажає розлучитися, але не хоче платити аліменти? Таких питань, пов'язаних з розірванням шлюбу, на які необхідні точні і професійні відповіді, виникає величезна кількість.

Фахівці нашої компанії входять до Союзу юристів України і мають понад 4 років досвіду роботи в вирішенні сімейних суперечек. Адвокати допоможуть:

  • Вирішити сімейні суперечки, не доводячи справи до суду. У тому числі складуть шлюбний договір, враховуючи всі сторони.
  • Зібрати необхідний пакет документів.
  • Скласти заяву.
  • Захистять інтереси в суді.

При вирішенні складних юридичних суперечок необхідна тверда впевненість у своїх силах і готові нестандартні рішення досвідчених фахівців.

Детальніше про процедуру «припинення шлюбу»

У ситуацію, при якій розірвання шлюбу неминуче, може потрапити абсолютно будь-яка людина, така вже невесела проза життя. Тому буде не зайвим детально ознайомитися з процедурами шлюборозлучного процесу. Всього виділяють два види розриву шлюбних відносин через судові інстанції. У першому випадки відповідний позов спільно подається подружньою парою, що має на увазі їх обопільна згода на розрив відносин. Зазвичай такий варіант можна зустріти, коли обидві сторони згодні на офіційне припинення своїх відносини як чоловіка і дружини, але існують деякі стримуючі фактори, такі як маленькі діти (в тому числі неповнолітні) або спільне майно, нажите в шлюбі, яке не вдається розділити самостійно. Другий варіант полягає в односторонньої подачі позовної заяви. Він застосовується, якщо одна зі сторін відмовляється давати добровільну згоду на розірвання шлюбних відносин, або ж ховається і всіляко ухиляється від проходження процедури анулювання шлюбу в РАЦСі.

Очевидно, що обидва представлених варіанти мають на увазі застосування абсолютно різних судових підходів. Якщо процес розлучення запускається за обопільною згодою подружжя, у яких є загальний яка не досягла повнолітнього віку дитина, то їм необхідно подати заяву на розірвання шлюбу в судову інстанцію котра володіє загальною юрисдикцією. Це потрібно зробити за місцем реєстрації або реального проживання однієї зі сторін або всієї сімейної пари.

Якщо ж все відбувається в спірному порядку, тоді один з подружжя, який виступає позивачем, ініціює початок розлучення і подає позовну заяву до уповноваженої судову інстанцію за місцем фактичного проживання або реєстрації другого члена подружжя. Це означає, що якщо ініціатором розлучення є дружина, то відповідний позов необхідно подавати за місцем прописки або проживання чоловіка. Теж саме потрібно робити і чоловіку.

Але, як і будь-яке правило, воно періодично підтверджується виключенням деяких випадків і застережень. Вони навіть передбачені і закріплені законодавчо. Наприклад, позов про анулювання шлюбних відносин може пред'являтися за реєстраційним адресою позивача. Це можливо в тих випадках, якщо на утриманні подала позовну заяву боку знаходиться не досягла повнолітнього віку дитина, або непрацездатний через проблеми зі здоров'ям утриманець. Також для цього можуть бути інші поважні причини. Варто тільки відзначити, що позивачем повинні бути в обов'язковому порядку надані докази обставин, що склалися.

Між подружжям може бути досягнута домовленість, що має на увазі проведення розгляду поданого позову за місцем реєстрації, фактичного проживання або перебування одного з подружжя.

Існують обставини, які роблять подачу позову про розірвання шлюбних відносин неможливим. Це може статися в рамках заходів щодо захисту не досягла однорічного віку дитини або ще не народженої. З огляду на ці фактори, поданий позов не буде прийнятий на розгляд судовими органами. Але і тут мають місце бути виключення. Подача заяви на розрив шлюбних відносин може прийматися до розгляду, якщо один із подружжя вчинив дії протиправного характеру з кримінальним ухилом по відношенню до іншої сторони. Також позов приймається під час вагітності дружини, якщо батьківство було визнано іншим чоловіком, що не входять в подружню пару. Дружина також може подати позов до досягнення дитини однорічного віку, якщо права на батьківство було визнано іншим чоловіком або ж батьківські права чоловіка були анульовані.

Коментарі: 0