Розлучення через РАГС: способи і механізми

Такий спосіб можливий у випадку, якщо ви вирішили розірвати відносини, проживаєте в Україні, у вас немає дітей. Механізм даного процесу починається з подачі заяви за місцем проживання. У перелік необхідних документів також входять паспорта, довідка про сплату державного мита. РАЦС приймає позитивне рішення:

  • Якщо обоє з подружжя згодні на розрив стосунків.
  • Згода тільки одного чоловіка, якщо один з них вважається безвісти зниклим або визнаний недієздатним (психічні розлади). Важливо відзначити, що тільки суд має право визнати людину безвісти зниклим або недієздатним. Таке рішення разом із заявою про розірвання шлюбу в односторонньому порядку надається в РАЦС.
Допомога адвоката при розлученні через РАЦС

По закінченню одного календарного місяця, якщо чоловік і дружина не відкликали заяву, шлюб автоматично розривається.

Як бачимо, ця процедура, якщо не враховувати одностороннього порядку розірвання шлюбу, досить проста. Але вона тягне за собою ряд труднощів. Наприклад, подружжя не може поділити квартиру, яка знаходиться в кредиті або автомобіль, подарований родичами. Дружина хоче виписати чоловіка з дому, а він не поспішає давати згоду. Чоловік знаходиться в іншій країні, дає дозвіл на розлучення, але не може приїхати особисто. Буває, що оголошується безвісти зниклий чоловік. Що робити? Тут потрібне правова допомога фахівців або навіть звернення до суду.

Юристи нашої компанії мають понад 4 років досвіду роботи в сфері сімейного права. Є членами Спілки юристів в Україні. Наші фахівці проведуть консультацію з питань розірвання шлюбу. Допоможуть при складанні шлюбного контракту між нареченою і нареченим, а також, якщо ви вирішили оформити договір після реєстрації відносин. Підкажуть, який потрібно зібрати пакет документів для РАЦСу.

Всі сімейні проблеми вирішуються. Яким буде результат, залежить виключно від вас і допомоги професіоналів.

Детальніше про процедуру розлучення через РАЦС

Розлучення через органи РАЦСу відбувається набагато швидше і простіше, ніж аналогічне розгляд в судових інстанціях. Витрачається набагато менше як часу, так і ресурсів. По суті, при подібному розриві шлюбних відносин, навіть юридичні послуги здаються чимось зайвим і за великим рахунком не потрібним. Єдина серйозна вимога закону, яке необхідно чітко виконувати, полягає в обов'язковій присутності подружньої пари в повному складі. Весь процес буде мати вигляд послідовного набору кроків, які в підсумку призведуть до повного розриву подружніх відносин.

Перший. Почати варто з точного визначення конкретного РАЦСу, куди буде подаватися заява про розлучення. Найчастіше вибір падає на найближчий, по відношенню до місця реєстрації або реального проживання, представництво даного органу влади. Згідно із законом необхідно подавати документи в РАЦС за місцем прописки, але існує ряд винятків із цього правила, тому можете сміливо звертатися до найближчого відділення.

Другий. Потім важливо точно дізнатися прийомні дні та години, щоб записатися в чергу на прийом шлюборозлучних заяв. Крім того, з нового року з'явилася, можливість зареєструватися на прийом до безпосереднього інспектору. Це по праву можна вважати проривом і кроком до ще більшого спрощення всього процесу розлучення. Варто тільки відзначити, що подібна можливість поки що доступна в столиці нашої країни, а також в ряді великих міст. Тобто дана опція ще не повністю увійшла в повсякденний побут. Є і ще один мінус попередньої реєстрації, якщо за законом подружжю дається місяць на примирення, то через завантаженість реєстраторів запис до інспектора може вестися на 2-3 місяці вперед, і ніхто цей термін не зарахує.

Третій. Після цього, в заздалегідь запланований день, подружжю необхідно прибути в вибраний РАЦС і детально заповнити заяву, на підставі якого і почнеться механізм розірвання шлюбних відносин. Потрібно пам'ятати, що краще не спізнюватися і прийти точно в зазначений записом час, інакше неминуче доведеться рухатися до дверей кабінету в рамках живої черги. Природно це кілька затягне процедуру. З собою в обов'язковому порядку потрібно мати весь набір документів. А саме паспорт, податковий код і реєстраційне свідоцтво про одруження. Якщо один з членів подружжя не може з'явитися в зазначений час, тоді слід заздалегідь написати свою заяву і завірити його нотаріальним способом. Після цього інший член подружжя просто передасть його разом зі своїм.

Четвертий. Необхідно внести фіксовану мито на розірвання шлюбних відносин. Її розміри прописані в чинному законодавстві. Під час прийому квитанція, з зазначеними реквізитами, які актуальні на сьогоднішній день, буде передана подружжю одним з працівників РАЦСу. Варто зазначити, що для економії часу можна відразу ж внести оплату, просто скориставшись послугами найближчого банківського відділення або ж функцією інтернет-банкінгу, також в більшості центрів реєстрації Києва встановлено спеціалізовані платіжні термінали.

П'ятий. У завершальній стадії прийому інспектором буде призначена наступна дата прийому, на якій і відбудеться фактичне розірвання шлюбних уз. За умови, що заяви коректно написані, а грошові кошти переведені в повному обсязі. Згідно із законом України, дата повинна бути призначена рівно через місяць після дня подачі відповідних заяв. По правді кажучи, цей місяць дається подружжю на примирення і як можливість змінити своє, можливо поспішно зроблене рішення.

Шостий. В обумовлений на минулому прийомі час, подружня пара, або ж один з подружжя, зобов'язані з'явитися на зустріч з інспектором. Це необхідно для остаточної правової реєстрації розлучення. Така, здавалося б, важлива процедура триває всього кілька хвилин. По суті, інспектор просто вносить новий запис в журнал і дає її підписати подружжю, після чого буде проведена перереєстрація цивільного стану вже колишнього подружжя в спеціальній електронній базі даних.

Коментарі: 0