Документи для розлучення

На це питання не можна дати універсальної відповіді. Адже, якщо у вас немає дітей, необхідно подавати одні документи в РАГС. При наявності неповнолітньої дитини потрібно підготувати інший пакет документів в державний орган - суд. Крім того, враховуються фактори: за двосторонньою згодою розривається шлюб або тільки один з подружжя виявляє бажання. Класичний пакет документів, якщо рішення приймає судова інстанція, є таким:

Юридична допомога при підготовці документів на розлучення в Києві
  • Заява від чоловіка та дружини.
  • Свідоцтво про шлюб.
  • Свідоцтво про народження дитини.
  • Оплата за судовий збір.

Розірвання шлюбу в Україні - трудомісткий процес, який вимагає допомоги досвідчених юристів та адвокатів. Фахівці нашої компанії є членами Союзу юристів України. Мають досвід у вирішенні сімейних суперечок та представленні інтересів громадян у суді. Вони проконсультують Вас з приводу збору пакету документів, куди необхідно їх подавати. Ви зможете дізнатися відповіді на питання: що робити, якщо один з подружжя є безвісти зниклим або не бажає давати згоду на розлучення? У яких випадках, закон повністю на вашому боці?

Звернувшись до нас, Ви будете впевнені, що державний орган винесе справедливе рішення.

Детальніше про підготовку до розлучення

Розриваючи шлюбні узи на території України необхідно знати деякі нюанси. Перше. Заява на розірвання шлюбних уз не може пред'являтися на всій тривалості періоду вагітності дружини і подальшого після народження дитини року. Але у випадку скоєння однієї зі сторін протиправних дій можливі виключення.

Друге. Позов про припинення шлюбних відносин може пред'являтися до досягнення дитини однорічного віку в тому випадки, якщо право на батьківство було визнано іншим чоловіком.

Третє. В судовому порядку для колишнього подружжя може бути призначений режим роздільного проживання, якщо подальше проживання спільно неможливо. Даний режим не скасує необхідність дотримуватися норм СКУ та пункти шлюбного договору, але внесе свої корективи. Наприклад, придбане в подальшому майно не буде класифікуватися як придбане в шлюбі.

Четверте. За фактом розриву шлюбних уз сторона, яка змінила своє прізвище, має повну свободу вибору і може за бажанням повернути стару або ж залишитися з поточної.Варто зазначити, що розірвання РАГСом шлюбних відносин може зізнатися в судовому порядку фіктивним. Це може статися, якщо колишнє подружжя продовжують спільне проживання і не припиняють свої відносини.

Якщо немає обопільної згоди

Але якщо чоловік або дружина, не має значення, відмовляються давати згоду на розірвання шлюбу, тоді справа приймає трохи інший оборот. Такі випадки можуть бути вирішені виключно в судовому порядку. Щоб подати позов другому чоловікові буде достатньо лише знати поточний реєстраційний адресу проживання або ж місця роботи другої сторони.

Якщо при цьому виникають суперечки, що стосуються розділу, нажитого за час шлюбу майна, тоді в судовому позові окремо викладаються всі вимоги. Але навряд чи такий варіант розвитку подій можна назвати кращим. Це пов'язано з тією обставиною, що справи про розірвання шлюбу розглядаються досить швидко, навіть протягом декількох тижнів. У той же час процеси про розподіл майна можуть тягнутися якщо не роками, то місяцями вже точно. Такий стан справ неминуче, адже розділ нажитого майна вимагає великої кількості додаткових процесуальних заходів. Можуть проводитися різні експертизи, допити свідків і так далі. Так що якщо поєднати ці дві справи в один позов, то і прийняття рішення буде відбуватися одночасно.

Так що краще все ж розділити їх між собою. Але паралельно з позовом про розірвання шлюбу можна говорити не тільки про поділ спільно нажитого майна. Можуть подаватися інші заяви, наприклад, що стосуються зміни поточного місця постійного проживання дитини, виконання зобов'язань, взятих на себе в рамках підписання шлюбного договору та ін. Питань, які можуть з'явитися за час шлюбних відносин.

Розлучення при наявності неповнолітніх дітей

Якщо в сім'ї, розривати шлюбні узи, є не досяг повноліття дитина, тоді цей процес можна буде оформити виключно через судове рішення. Також до суду може бути подано договір про спільне виховання дитини після фактичного розлучення. Це відбувається, якщо батьками було досягнуто реальне угоду в цьому питанні. Деякі судді буквально вимагають укладення такого договору. У ньому детально прописуються пункти про місце постійного проживання дитини, його матеріальне забезпечення та багато іншого. Щоб грамотно скласти подібний документ, тим самим убезпечивши обидві сторони, найкраще звернутися за допомогою до кваліфікованого юриста. Потрібно сказати, що найчастіше суд не турбують причини підписання такого договору.

Коментарі: 0