Розлучення з чоловіком

Зради, фінансові труднощі, відсутність житла, захоплення алкоголем або наркотиками - ось п'ять основних причин, які найчастіше призводять до розлучень. За статистикою в Україні їх кількість понад 40%. З них більша частина припадає на перші п'ять років подружнього життя. Якщо компроміс не знайдено, подружжя все-таки вирішуює розлучитися.

Юридична допомога при розлученні з чоловіком

З таким проханням звертаються в РАГС. Свідоцтво про розірвання шлюбу видається з обопільної згоди чоловіка і дружини, якщо у них немає дитини. Слід врахувати, що подружжю надається місяць, щоб обміркувати прийняте рішення і відкликати заяву. По завершенню цього терміну шлюб автоматично розривається. Найчастіше в таких випадках не виникає складнощів. Але які необхідно зробити дії, якщо ви хочете розлучитися, а чоловік проти? Як поводитися, якщо ви вирішили розірвати стосунки, а у вас діти?

Другий державний орган, який займається даним процесом - суд. Сюди звертаються за допомогою дружини, які мають дітей або один чоловік, який прийняв таке рішення. Судова інстанція враховує всі заяви і докази. Державний орган приймає рішення про розірвання шлюбу в місячний термін, якщо воно не порушує права подружжя і дитини. Розлучення тягне за собою ланцюжок труднощів, які необхідно вирішити. Основні з них це розділ майна і встановлення відповідального за опіку над дитиною, а також розміру аліментів. Додаткові складнощі виникають при наявності спільного бізнесу, відкритих кредитів та інших фінансових зобов'язань. Загальновідомо, що суди в таких процесах беруть сторону дружини, але вже багато матерів переконалися у хибності цієї думки.

Трудомісткі процеси вирішуються за допомогою професіоналів. На рахунку наших юристів багато успішно проведених справ, у тому числі і в руслі сімейного права. Деякі фахівці є членами Союзу юристів України. Прийняття рішень в складних ситуаціях, націленість на позитивний результат справи – це те, що відрізняє нас від інших. Саме тому ми гарантуємо точну правову інформацію, допомогу в складанні документів, захистимо інтереси в суді.

Детальніше про розлучення з чоловіком

Перелік причин, які можуть послужити серйозним приводом для розриву шлюбних відносин з чоловіком, досить великий. У нього входить безліч життєвих факторів, на перший вони навіть можуть здатися незначними. Ось деякі з них: різноманітні дії насильницького характеру стосовно дружині або дітям, періодичні спалахи мало вмотивованою агресії, наркотична або ж алкогольна залежність, повна відсутність сексуальних відносин в сім'ї, зради і так далі. Навіть така тривіальна особливість людини як хропіння може стати приводом для розлучення.

Якщо одна з перерахованих вище причин переростає в справжню проблему, з якою вже неможливо далі мірятися, тоді залишається, лише один єдиний вихід з ситуації, що склалася. Мова, звичайно ж, йде про розрив усіх шлюбних відносин. Це буде найрозумнішим виходом, адже якщо чоловік і жінка більше в змозі терпіти один одного, то навіщо продовжувати терзати і мучити колись рідну людину? Навіть якщо намір розійтися буде обопільним, то без певної частки втручання державних структур не обійтися. Якщо ж чоловік навідріз відмовляється давати свою добровільну згоду на анулювання шлюбу і всіляко саботує цей процес, наприклад, не є в призначений час на судове засідання, тоді розлучення може статися в односторонньому порядку. Варто зазначити, що приймаючи рішення про розлучення, дружина повинна керуватися виключно логічними міркуваннями і здоровим глуздом, а також піклується про інтереси дитини, якщо він є. Тобто абсолютно неприйнятно приймати таке рішення на емоціях.

Очевидно, що розірвання шлюбних уз супроводжується великими психологічними труднощами. Але складнощів юридичного характеру буде ніяк не менше. Причому вони будуть супроводжувати дружину, як під час розгляду судового позову, так і після прийняття остаточного рішення.

Одна зі складностей полягає в тому, що за весь період спільного життя у подружжя накопичується певна кількість нажитого майна, грошових активів, кредитних зобов'язань і дітей. А шлюборозлучний процес має на увазі поділ усього і вся. Найскладніше, звичайно, вирішити подальшу долю неповнолітніх дітей. Але багаторічна практика показує, що в дев'яти з десяти випадків діти залишаються на постійне проживання саме з матір'ю. Хоча можливі й деякі винятки з цієї легко помітної тенденції. При винесенні рішення суддями завжди враховуються питання подальшого виховання дитини. Тому завжди потрібно шукати компроміс і враховувати дитячі потреби, а не займатися лише вирішенням власних проблем і сатисфакцією. Якщо ж на момент розлучення жінка перебуває на будь-якому з місяців вагітності, то для розгляду такої справи навіть існують спеціальні законодавчі норми. У даній ситуації розлучення може просити тільки дружина, а суд задовольнити її позов лише в разі доведення фактів небезпеки для життя дружини або майбутньої дитини. Також в подібних ситуаціях до завершення шлюборозлучного процесу прийнято рішенням суду встановлювати режим роздільного проживання.

Поділ між подружжям спільного майна також не можна віднести до розряду простих питань. Не можна просто умовно розділити нерухомість, транспортні засоби та інші дрібне майно. Важливо дотримуватися балансу, щоб не порушити законні права жодної зі сторін судового розгляду. Далі необхідно вирішити питання грошового утримання неповнолітніх дітей. Належить визначити точну суму щомісячних виплат. Це відбувається з урахуванням віку дитини і є властивою цьому життєвому періоду потреб і потреб. Окремою формою аліментів є виплати на колишню дружину. Якщо дружина вагітна або перебувати в декретній відпустці, або існують інші причини, наприклад захворювання, через які вона не може забезпечувати себе. У такому випадку ці обов'язки також будуть покладені на колишнього чоловіка у вигляді фінансових виплат.

Підводячи підсумок можна сказати, що далеко не всі виникаючі питання можна буде вирішити швидко і без використання великої кількості сил і часу. Але в кінцевому підсумку, після звернення до уповноважених судові інстанції, вони будуть вирішені і сторони прийдуть до бажаного результату.

Коментарі: 0