Аліменти без розлучення

Що робити, якщо чоловік пішов, а з вами залишилась дитина? Чи маєте ви право на фінансову допомогу, якщо перебуваєте в шлюбі? А що якщо чоловік ухиляється від сплати аліментів?

Як отримати аліменти без розлучення

У таких випадках можливі два варіанти розвитку сюжету: самостійно домовитися з супутником життя. В документі необхідно вказати місячну суму, що потрібна одному з батьків на утримання дітей. Окрім того, необхідно зазначити термін і порядок виплати. Всі вимоги грамотно викласти в документі і завірити його нотаріально. Один з варіантів двосторонньої згоди на фінансову допомогу є укладення договору про припинення виплат, якщо дитині передається об'єкт нерухомості, земельну ділянку. Наприклад, це може бути автомобіль, квартира, будинок. Сторонами договору виступають обидва батьки. Нерухомість передається у власність дитини і того з дорослих, з ким вона проживає. Договір засвідчується нотаріально.

У разі відмови - звертатися до суду. Для цього складається позовна заява на стягнення аліментів. До документу необхідно додати ще ряд додатків. Фахівці нашої компанії допоможуть зібрати важливі документи.

Державний орган, після розгляду справи, назначає суму виплати, в залежності від процентного співвідношення доходу. Якщо особа, представлена до стягнення аліментів, має нерегулярну заробітну плату, тоді допомога присуджується у твердому грошовому еквіваленті.

Фахівці нашої компанії допоможуть Вам у вирішенні сімейних суперечок. Деякі адвокати з більш ніж десятирічним успішним досвідом роботи. Юристи вирішать питання про виплату аліментів без розлучення:

  • Проконсультують на підставі чинного законодавства.
  • Складуть позовну заяву або документ за двосторонньою згодою.
  • Допоможуть у зборі ряду важливих документів.
  • Представлять інтереси в суді при необхідності.

Сімейні суперечки часто вирішуються і без втручання державного органу. І яким буде результат, залежить від Вас і допомоги кваліфікованих юристів.

Що потрібно знати для звернення про стягнення аліментів

Необхідно знати і розуміти деякі нюанси і особливості, пов'язані зі стягненням аліментних виплат.

Перший і самий маловідомий нюанс полягає в тому, що сума виплачуваних аліментів не залежить від одного лише щомісячного доходу платника. В реальності ж судом враховується цілий комплекс найрізноманітніших чинників, таких як здоров'я дитини і батьків, їх поточні добробут і багато іншого. Наприклад, якщо дитина постійно проживає з матеріально забезпеченої матір'ю, то сума аліментів буде одна. Якщо ж у одного з батьків або опікуна заробіток носить непостійний характер, тоді сума виплат буде зовсім інша. Також до уваги береться наявність у платника інших дітей або ж непрацездатних утриманців. Насправді кожен такий випадок вимагає від суду детального і ретельного розгляду. У таких питаннях немає місця шаблонності дій і суджень.

Другою особливістю є той факт, що розмір аліментних виплат встановлюється не чинним законодавством, а на підставі судового рішення. При цьому до уваги береться велика кількість можливих обставин. У законах лише прописується мінімальна сума щомісячних виплат, що залежить від віку дитини і пов'язаних з цим потреб.

Третій нюанс полягає в тому, що за злісне ухилення від сплати аліментів не передбачено абсолютно ніяких санкцій, які мають зв'язок з позбавленням волі. Існує лише часткове обмеження свободи пересування, але, ні про які тюремні терміни мова не йде. Це означає, що людина буде мати можливість вільно проживати зі своєю сім'єю і вести цілком нормальне соціальне життя. Будь-яка відповідальність кримінального характеру може загрожувати платнику тільки після шестимісячної прострочки виплат. І то кожен окремо взятий випадок розглядається в індивідуальному порядку.

Четверта особливість полягає в тому, що сума аліментних виплат не може перевищувати половину зарплати платника. І в даному питанні потрібно чітко позначити відмінності між поняттям заробітної плати та доходу. Тобто аліменти поширюються тільки на офіційний заробіток за місцем роботи. На всякого роду дивіденди, доходи від ведення бізнесу, гонорари і так далі це не поширюється.

П'ятий аспект виплати аліментів свідчить, що у випадку, якщо платник не має стабільного фіксованого доходу, тоді призначається так звана тверда сума. Причому вона не завжди буде мінімальною для аліментних виплат. Це відкриває широке поле для юридичної діяльності. Так як необхідно буде знайти докази, за допомогою яких можна буде довести обгрунтованість призначення той чи іншої суми виплат. До уваги приймаються два основних моменти. Перший - докази про наявність у платника коштів або неофіційних джерел доходу. Другий - поточні потреби дитини (вік, стан здоров'я, рівень матеріального забезпечення опікуна).

Шоста особливість полягає в суперечливому судженні, що крім безпосередньо аліментів з платника не можуть стягувати додаткові кошти. Насправді це не зовсім так. У разі необхідності можна вимагати певні грошові суми на навчання дитини, надання йому послуг медичного характеру і так далі.

Докладні відповіді на ці та інші питання, пов'язані зі стягненням аліментів, вам дадуть наші співробітники. Юридична фірма «Курчин і партнери» в даному аспекті сімейного права завжди дотримується боку дитини.

Коментарі: 0