Виселення чоловіка (дружини) після розлучення

Що робити, якщо я розлучилась, але не можу виселити колишнього чоловіка з власної квартири? За статистикою – це найбільш поширений питання, яке задають екс-дружини.

Як виселити колишнього подружжя після розлучення

Для вирішення цієї ситуації необхідно знати декілька законодавчих нюансів. По-перше, Ви можете виписати колишнього шлюбного супутника, якщо нерухомість була придбана до шлюбу, подарована або приватизована. Досить звернутися до Міграційної служби.

По-друге, здійснити виписку екс-чоловіка (дружини) можна, якщо нерухомість була придбана під час шлюбу: її подарували або приватизували. Це складний процес, який вимагає звернення в судову інстанцію. Необхідно довести державному органу, чому потрібно виписати цю людину. Як доказ слід зібрати пакет документів. Рахунки про те, що колишній чоловік не оплачує комунальні послуги. Довідка з районної лікарні про те, що людина не перебуває на обліку. Не звертається за медичною допомогою. Довідка з поштового відділення, в якій зазначено, що ніхто на дану адресу не надсилає листи для екс-чоловіка (дружини). Існує ще ряд документів, котрі потрібно зібрати для суду.

Фахівці нашої компанії допоможуть вирішити сімейні суперечки з кращим результатом:

  • Нададуть грамотну юридичну консультацію.
  • Допоможуть зібрати пакет документів для звернення в судову інстанцію.
  • Представлять інтереси в суді при необхідності.

Яким буде результат справи, залежить від Вас і допомоги досвідчених юристів.

Детальніше про виселення подружжя після розлучення

Нажаль, сумна статистика розірвання шлюбних уз поповнюється щодня. Якщо вірити деяким авторитетним джерелам, то на сьогоднішній день мало не половина всіх подружніх пар розлучаються, не проживши і п'яти-шести років у шлюбі. Саме через це тема виселення колишнього чоловіка або дружини з раніше займаної житлової площі стає, по-справжньому актуальна. Адже навіть після розлучення потрібно продовжувати жити далі і намагатися побудувати нову сім'ю. Але це практично неможливо зробити, живучи зі своєю колишньою дружиною або чоловіком. Ускладнення неминучі. Якщо чоловік або дружина з приставкою «екс» навідріз відмовляється покидати займані квадратні метри, доводиться звертатися до судових інстанцій і вирішувати тим самим питання наявності прав на приватну власність.

Ніхто не має права позбавляти людину його прав і свобод, прописаних в Конституції України. А значить неможливо заборонити власнику повноцінно користуватися своїм правом на приватну власність. У прийнятому Цивільному кодексі існує стаття, в якій прописано детальне пояснення цього терміна. Виділяючи суть, можна сказати, що приватна власність є річчю або майном, на яке приватна особа має законними правами і може використовувати його в своїх потребах і на свій розсуд. До приватної власності прирівнюється будь-яке приміщення, придатне для проживання. Це може бути приватний будинок, квартира і так далі.

Після укладення шлюбу дружина або чоловік власника нерухомості стає повноправним членом сім'ї і отримує право на безкоштовне проживання та інші способи використання житлової площі. Даний статус закріплюється статтями ЖК України. Варто зазначити, що членами сім'ї вважаються також діти власника, його батьки та інші родичі, які тривалий час проживають з ним і беруть участь в веденні домашнього господарства. Якщо ж шлюб розривається, тоді колишній чоловік або дружина повністю втрачають право на проживання, так як перестають входити до складу сім'ї. Тоді рішення повністю залишається за власником житлової площі, чи хоче він продовжувати ділити її з кимось чи ні.

Чи зобов'язаний колишній чоловік/дружина з'їхати самостійно?

У 156 статті Житлового кодексу прописано, що обопільний розрив шлюбних відносин не позбавляє колишню дружину або чоловіка власника нерухомості права на займану житлову площу. Якщо між ними не був попередньо укладений двосторонній договір про безоплатне і безоплатне використання житлових приміщень, в такому випадки в силу вступають норми, які встановлюються 162 статтею ЖК України. Відштовхуючись від частини 1 цієї статті, тобто призначена для користувача плата за користування приватною власністю власника встановлюється за допомогою підписання угоди. Тобто власника примушують до укладення договору, що повністю суперечить нормам ГК.

А це значить, що залишається лише подавати судовий позов, щоб в правому полі домогтися виселення колишнього родича і зняття його з реєстрації на займаній житлової площі. При цьому необхідно обов'язково посилатися на те, що проживати на ній може або сам власник, або його безпосередні родичі і члени сім'ї. Крім того, можна і потрібно робити посилання на те, що обставиною укладення особистого сервітуту було одруження. А значить, з анулюванням шлюбу анулюється і сервітут. Власник може звернутися до 391 статті ЦКУ, яка говорить про право усунення будь-яких перешкод, що заважають здійснити законне право користування майном.

Коментарі: 0