Визнання шлюбу недійсним

Таке рішення виноситься тільки судом. Підставою для нього може бути ряд причин. По-перше, приховали подружні стосунки. Наприклад, чоловік приховав перший, не розірваний шлюб, якщо дружина не померла. По-друге, якщо шлюбний супутник приховував венеричну хворобу, яка може завдати шкоди вашому здоров'ю. По-третє, союз між людьми, які не досягли 18 років. По-четверте, створення сім'ї між близькими рідними. Закон докладно описує перелік таких осіб. По-четверте, фіктивний (уявний) шлюб. Наприклад, ви навіть можете і не знати, що виходите заміж за людину, яка має намір отримати посвідку на проживання, пільги, прописку, чужу спадщину шляхом фіктивної реєстрації відносин. По-п'яте, якщо один із шлюбних супутників має статус недієздатного. Наприклад, у чоловіка або дружини виявили психічний розлад. По-шосте, якщо зареєструвати стосунки вас змусили, під впливом шантажу або насильства. Подати заяву в державні органи про анулювання шлюбу може один з подружжя, батьки, органи опіки і навіть прокурор.

Допомога адвоката в процесі визнання шлюбу недійсним

Наслідки. При позитивному рішенні розділ майна буде не порівну, як у випадку з розлученням, а дістанеться одному чоловікові. Чому? Факт створення сім'ї анулюється з моменту його реєстрації.

Юристи нашої компанії мають понад 4 років досвіду вирішення подібних питань. Є членами Союзу юристів України. Пропонують допомогу у вирішенні делікатних і складних сімейних спорів:

  • Нададуть грамотну юридичну консультацію.
  • Скласти позовну заяву.
  • Допоможуть зібрати всі необхідні докази.
  • Представлять інтереси в судовій інстанції.

Складні ситуації часто виникають на сімейному шляху. Але ми допоможемо їх запобігти або вирішити з кращим результатом.

Детальніше про процедуру визнання шлюбу недійсним

Існує ряд факторів, які можуть призвести до визнання судовими інстанціями шлюбу повністю фіктивним. Наприклад, в судовому порядку може визнаватися недієвим шлюб, який укладається між опікуном-усиновлювачем і дитиною, прийнятим ним на виховання. Також неможливо укладання шлюбних уз між родичами, такими як двоюрідні брати і сестри, тітки і племінники і так далі. Крім того, шлюб може бути визнаний анульованим через суд з людиною, який приховав від чоловіка факт своєї тяжкої хвороби, що становить небезпеку, як для нього, так і для можливих дітей. Природно, шлюбні узи не можуть бути укладені з особою, яка не досягла передбаченого законом вікового рівня і не має права на укладення шлюбу.

При вирішенні процесів з даного питання судом будуть враховуватися різні нюанси, що визначають ступінь допущених порушень інтересів обох сторін, такі як загальний період часу спільного проживання, оцінка характеру взаємовідносин і безліч інших істотних чинників.

Варто обов'язково зазначити, що шлюбні відносини не визнаються анульованими в порядку судового розгляду, якщо дружина вагітна або дитина ще грудного віку. Якщо не має шлюбного віку особа досягла його, або отримало відповідний дозвіл на укладання шлюбу. Правом ж на подачу позову про визнання судом укладеного шлюбу, що не мають правових підстав, має в своєму розпорядженні велику кількість людей. Список не обмежується чоловіком і дружиною, це можуть інші особи, чиї права були порушені реєстрацією даного шлюбного союзу. Це можуть бути батьки або опікуни, різні уповноважені органи опіки і так далі. З точки зору правового поля, анулювання шлюбу вступає в силу в день держ. реєстрації даного факту. Це означає, що анульований через суд шлюб повністю звільняє колишнього подружжя від передбачених чинним законодавством шлюбних обов'язків. Причому це стосується абсолютно всіх діючих законів України. Якщо за час визнаного недійсним шлюбу було придбано будь-яке майно, то права на його використання поділяються між подружжям на основі загальних часткою. Їх розмір буде визначатися в індивідуальному порядку для кожної окремо взятої речі. В першу чергу враховуватиметься участь кожної зі сторін в її придбанні, тобто кількість вкладеної праці і реальних коштів.

Якщо одна сторона отримує щомісячні аліментні виплати від чоловіка, то на підставі рішення, визнає шлюб немеющее законної сили, вже виплачена сума втрачає своє правове обгрунтування і в обов'язковому порядку повертається платнику. Але сума повернення не повинна перевищувати суму виплат за три повних роки. Дані норми прописані в ЦКУ.

Що стосується житла, то після анулювання шлюбу, сторона, яка не володіє правами на займану нерухомість, може бути виселена за бажанням власника в односторонньому порядку. Це пов'язано з тим, що після визнання шлюбу фіктивним, пропадають і права на спільне проживання.

Але все це справедливо лише для тих, хто усвідомлено йшов на укладення незаконного шлюбу. Якщо людина не був обізнаний про стримуючих обставин, тоді він буде мати у своєму розпорядженні правами на розділ спільного майна, отримання в повному обсязі аліментних виплат і багато іншого.

Також варто обов'язково згадати, що прийняття рішення про визнання шлюбу анульованим не звільняє сторони від передбачених народженням спільну дитину обов'язків, прописаних діючими на території України законами.

Коментарі: 0