Практика у сфері банківського права

Адвокат по кредитах і внесках

Практика в сфері банківського права

Банк вимагає підвищення виплат по кредиту? Без вашого відома до тіла кредиту додали штрафні санкції, про які ви чуєте вперше? Банк визнаний банкрутом, а у Фонді гарантування вкладів розводять руками і не поспішають повертати ваш депозит? Ці та інші проблеми допоможуть вирішити юристи компанії «Курчин і Партнери».

Коли можна оскаржити кредитний договір?

Підставою для оскарження кредиту та визнання його недійсним можуть стати наступні причини:

  • Порушення банком прав позичальника. Зазвичай це пов'язано з накладанням не прописаних у договорі штрафів, або односторонньому зміною умов договору. Також часто в момент укладання угоди майбутнього позичальника свідомо вводять в оману, повідомляючи йому неточну або неповну інформацію.
  • Невідповідність договору законодавству України. Основні причини-це відсутність обов'язків банку, формули розрахунку кредиту із зазначенням орієнтовної суми всіх виплат, лише один варіант погашення кредиту або відсутність пункту про дострокове погашення.
  • Банк видав кредит позичальнику, який змушений витрачати більше 50% свого офіційного доходу на щомісячний платіж. До уваги береться тільки офіційний дохід, який був підтверджений позичальником документально на момент отримання позики.
  • Якщо в якості застави було використано майно, яке мають інших власників, і вони не давали на це згоду. Стандартна практика, коли один з подружжя змушує загальну квартиру (права спільного володіння), а його друга половинка не давала згоди на цю операцію.

Дізнатися розширений список причин, які можуть стати підставою для анулювання кредитної угоди можна у наших консультантів.

Наслідки визнання недійсним кредитного договору

Якщо суд виносить рішення на користь позичальника і визнає кредитний договір недійсним, то це не означає, що ви більше нічого не повинні. При анулюванні договору, позичальник зобов'язується в повному розмірі повернути тіло кредиту, але при цьому звільняється від сплати відсотків. У деяких випадках, коли виплати велися кілька років, загальна сплачена сума перевищує тіло позики та після розірвання договору банк ще й залишається належним. А ось якщо договір укладено порівняно недавно і після анулювання договору позичальник залишився має солідну суму, то виплати можна розтягнути на великий термін. Той же суд може зобов'язати щомісяця перераховувати до 20% зарплати на банківський рахунок до повного погашення заборгованості. Таким чином, процедура визнання кредитного договору недійсним може принести відчутну фінансову вигоду. Адже вона фактично звільняє від сплати відсотків, які збільшують тіло кредиту в 3-5 разів.

Арешт судом заставного майна

У разі початку судового розгляду за кредитом суд автоматично накладає арешт на заставне майно, така поправка до законодавства була прийнята в 2012 році. Арешт дійсний на весь час проведення судового розгляду і знімається тільки після того, як обидві сторони повною мірою виконають рішення суду.

До початку дії цієї поправки деякі позичальники свідомо йшли на розірвання кредитного договору через суд. У випадку позитивного рішення по їх справі, з їх майна, яке використовувалося в якості гарантії платоспроможності, знімалися всі обтяження, і воно продавалося. А далі борг банку не повертався, а вилучити замість нього майно вже було неможливо. Тепер така схема стала неможливою, а новий закон додатково ускладнив життя позичальникам, які залишили в заставу рухоме майно або комерційну нерухомість. Наприклад, якщо заставою виступав автомобіль, то на час судового розгляду і до тих пір, поки тіло кредиту не буде погашено, машину можуть вилучити і поставити на штрафмайданчик. За такою ж схемою можуть закрити ваш бізнес, наприклад, СТО, якщо приміщення використовувалося як гарантія за кредитом.

Що робити якщо закрили ваш банк?

Нацбанк України обчислює відкликані ліцензії десятками і можете повірити нам на слово, що епопея з закриттям приватних українських банків ще в самому розпалі. Якщо у вас був кредит у цьому банку, то приводів для радості немає.

Процедура відкликання ліцензії означає лише той факт, що банк більше не може видавати нові кредити або приймати вклади, але за ним залишається обов'язок виконувати свої зобов'язання за вже укладеними договорами. Тобто, кредитні, або депозитні угоди, оформлені до відкликання ліцензії, залишаються в силі, і по всіх боргах доведеться заплатити з належними відсотками. Навіть якщо банк, через якийсь час, буде повністю ліквідований, а його майно піде з молотка, то кредитні зобов'язання будуть перепродані іншій фінансовій установі. Так що поки позичальника не повідомили про те, що тепер він повинен виплачувати кредит в інший банк, потрібно продовжувати здійснювати платежі, як і раніше, тому що ніхто не відміняв штрафні санкції, прописані в договорі. Якщо ж борг був переданий іншому банку, і він без вашого повідомлення змінив умови договору, то це пряме порушення ваших прав і вагома підстава для визнання договору недійсним.

Якщо в банку з відкликаною ліцензією залишився ваш депозит, то рекомендуємо її закрити якомога швидше. Хоч за законом банк зобов'язаний і далі виплачувати належні відсотки, а у платоспроможних фінансових установ не відкликають ліцензію. Досвідчені юристи компанії «Курчин і Партнери» допоможуть вам отримати гроші з закритого банку, або повернути їх через Фонд гарантування вкладів.

Як ми можемо захистити ваші інтереси?

Наша компанія готова запропонувати цілий спектр послуг в сфері банківського права. Це правові консультації з будь-яких питань, пов'язаних з діяльністю банків. Наші знання допоможуть вам домогтися скасування штрафних санкцій, повернути свої гроші і зберегти майно. Ми дамо вам план ефективних дій в залежності від сформованої ситуації.

Для тих, хто хоче перестрахуватися і не потрапити в кабалу до банку, або вже уклав кредитну угоду і шукає спосіб його анулювання, ми надаємо послугу правової експертизи договору. Досвідчені юристи детально вивчать всі документи і вкажуть на ризиковані або відверто незаконні моменти.

Далеко не завжди державні служби поспішають виконувати свої зобов'язання. Якщо Фонд гарантування вкладів затягує виплати, а виконавча служба не поспішає виконувати рішення судової інстанції. У такому випадку наші адвокати можуть представити ваші інтереси і домогтися того, щоб держава виконала свої зобов'язання.

Банки ніколи не ведуть судових розглядів без залучення досвідчених юристів. Не треба давати їм шанс і намагатися захистити себе самостійно. Наші юристи знають, як перемогти банк в суді і готові представити ваші інтереси в судах будь-якого рівня.

Проблеми з банками не зникають самі по собі, їх можна пустити на самоплив і перечекати, адже кожен день сума боргу зростає, а неповернений внесок знецінюється. Наша компанія готова стати на ваш бік і допомогти вирішити фінансові проблеми, просто зверніться за консультацією.

Коментарі: 0