Арешт заставного майна

Примусове повернення боргу відбувається за допомогою спеціальної процедури. Цей процес не швидкий і виконується в кілька етапів, які мають свої особливості. Час, витрачений на повернення боргу, залежить від складності окремо взятої справи. У суму заборгованості, крім тіла кредиту, включають штрафні санкції та пеню за використання позичених коштів. Також боржник зобов'язаний повернути всі судові витрати.

Повернення боргу через суд виконується в кілька етапів. Насамперед готуються документи, які підтверджують наявність непогашеної заборгованості. Якщо в договорі зазначено, що потрібно пред'явити претензію, то вона пред'являється. Потім готується позов на примусове повернення боргу, і подається на затвердження судом. Проводиться судове засідання, на якому приймається рішення про стягнення боргу, і вказуються засоби його повернення. У тому випадку якщо в якості забезпечення тіла кредиту було використано майно позичальника, то воно автоматично обкладається арештом з моменту початку судового розгляду.

Додатково під час судового процесу банк може подати позов на арешт майна позичальника, що автоматично позбавляє його прав на використання об'єкта позову. При цьому банк повинен довести, що такі заходи необхідні. Виправданість і відповідність майна яке підлягає арешту але не використано в якості забезпечення тіла кредиту визначає суд.

Виконання рішення суду

Безпосереднє стягнення заборгованості виконують працівники державної виконавчої служби. Стягнення заборгованості здійснюється протягом півроку з дня початку виконання стягнень.

Заходи примусового виконання:

  • Проводиться звернення на примусове повернення.
  • Може складатися спеціальний документ на дохід позичальника.
  • Конфіскація майна або доходу і повернення коштів, кредитору.
  • Інші заходи.

Заходи щодо стягнення проводить орган виконання юстиції на робочому місці або за місцем проживання і там де є майно позичальника. Коли виконання почалося, виноситься спеціальна постанова, у ній проводиться пошук майна боржника, вилучення та реалізація. Позичальнику повертають різницю, яка залишається після реалізації конфіскованого майна та погашення заборгованості.

Наша юридична компанія допоможе вам відстояти свої майнові права в Києві, якщо банк подав на вас до суду. У багатьох випадках вдається укласти угоду про реструктуризацію боргу без арешту майна і судового розгляду, на взаємовигідних умовах.

Коментарі: 0