Практика в сфері будівництва

Юрист з питань будівництва

Адвокатська практика в сфері будівництва

Складно уявити юридично більш складну галузь, ніж будівництво. Незліченна кількість проектів так і не були запущені, з-за проблем з дозвільною документацією. А скільки незавершених об'єктів розташована в Києві та області, адже багато з них так і не були здані з-за суто правових проблем, а не, тому що не було фінансування або роботи виконувалися з порушеннями. Щоб уберегти свій будівельний бізнес від такої сумної долі, досить заручитися надійною адвокатської підтримкою.

Чиї інтереси ми можемо представити?

Компанія «Курчин і Партнери» веде широку практику у сфері будівництва. Ми можемо представити інтереси замовника будівництва в наступних ситуаціях. На початковій стадії розвитку проекту, коли потрібно підготувати і зареєструвати дозвільну документацію для запуску робіт. Безпосередньо під час будівництва, візьмемо на себе врегулювання відносин з підрядчиками і постачальниками матеріалів. Після чого допоможемо на завершальній стадії ввести об'єкт в експлуатацію, а також продати або здати в оренду вже готові квадратні метри.

Якщо ви підрядник, тоді ми можемо захистити ваші інтереси перед замовником, якщо той відмовляється приймати роботу або просто вирішив заощадити і не платити обумовлену суму. Надамо підтримку у врегулюванні відносин з субпідрядниками та постачальниками.

Також ми готові виступити на стороні кінцевого споживача, тобто майбутнього покупця або орендаря готового об'єкта. Як показує наша практика, у багатьох випадках об'єкт перестає цікавити забудовника після отримання грошей, хоча за законом за ним залишається цілий ряд зобов'язань, такі як передача технічної документації, права власності на земельну ділянку, усунення виявлених недоробок і не тільки.

Що входить в юрисдикцію адвоката по будівництву?

Щоб було зрозуміло, яку саме роботу візьмуть на себе наші адвокати, спробуємо скласти приблизний список надаваних ними послуг:

  1. Надання консультацій з різних питань, пов'язаних з отриманням дозволу на роботу, виділення земельної ділянки, затвердження проектної документації, укладання договорів підряду, складання актів приймання робіт, оренди техніки, реєстрування прав власності, оподаткування та інших питань.
  2. Правою аудит документації. Підготовка договорів, дозвільної, реєстраційної та технічної документації у відповідність з чинним законодавством.
  3. Участь у підготовці та проведення переговорів щодо укладення всіх типів договорів, а також у разі необхідності вирішити спори пов'язані з дотриманням сторонами цих угод.
  4. Підготовка, подання та проведення судових розглядів, пов'язаних з розірванням договорів підряду, якістю виконаних робіт, розрахунків між замовником і підрядником, угодами між забудовником і кінцевим споживачем, відповідальності і прав власності щодо об'єктів незавершеного будівництва та інших питань.

Навіщо потрібен договір будівельного підряду?

Договір будівельного підряду це основний документ, що регламентує відносини замовника будівництва та виконавця. При цьому документ однаково важливий для обох сторін, оскільки будь-які прорахунки на цій стадії можуть обернутися неякісним виконанням робіт з одного боку, і не виплатою обіцяних грошей з іншого.

Наші юристи, що практикують у сфері будівництва, вже неодноразово представляли в судах інтереси клієнтів, які не належним чином поставилися до складання договору будівельного підряду. Така недбалість коштувала їм втрачених місяців і навіть років роботи, а доводилося відшкодовувати збитки у судовому порядку.

Підготовка і укладення договору підряду це важливий етап роботи, для виконання якого потрібно задіяти кілька різнопланових спеціалістів. Потрібно врахувати всі тонкощі законодавства, перевірити кошторис, оцінити технічну документацію, залагодити питання з державними службами, встановити надійність партнерів і не тільки.

Призначення акту прийому робіт

Багато хто недооцінює важливість цього документа, адже їх у процесі роботи підписується досить велика кількість. Але за фактом саме акт прийому робіт є ключовим елементом у відносинах між замовником і підрядником. Якщо в договорі підряду прописано як вони взаємодіють між собою, то акт це підстава для виплати грошей за виконану роботу. Замовник повинен розуміти, що приймаючи такий акт, він фактично дає згоду на оплату, і на його підставі підрядник має повне право вимагати належну йому суму. Якщо ж підрядник не виконав умови договору (прострочення, використання інших матеріалів, незадовільна якість роботи), то всі ці момент повинні бути прописані в акті. Особливу увагу варто приділяти актів прихованих робіт, перевірити якість виконання яких досить проблематично.

Але і не приймати акт про виконану роботу не можна. Якщо замовник без вагомих обґрунтованих причин відмовляється від даної процедури, провести її можна в односторонньому порядку. На замітку підрядникові, якщо ви вирішили банально не заплатити і намагаються зробити це, ігноруючи складання акта приймання робіт. Тоді слід повідомити замовника заздалегідь, і в разі ігнорування офіційного запрошення підписати акт в односторонньому порядку. Після цього можна звертатися до суду і вимагати належних виплат.

Чому саме ми

Компанія «Курчин і Партнери» готова стати вашим юридичним партнером у сфері будівництва та надати повний спектр послуг. Нас вибирають, тому що:

  • Ми маємо повністю укомплектований штат професійних адвокатів, що спеціалізуються на різних аспектах права, а також маємо необхідний досвід і зв'язки для проведення технічних експертиз.
  • Працюємо на повному аутсорсингу. Замовник оплачує виконану роботу, без доплати за робочі місця, податки, соціальні стандарти тощо.
  • Маємо багаторічний досвід в успішному відстоюванні інтересів наших клієнтів в межах адвокатської практики у сфері будівництва. В тому числі і у вирішенні питань шляхом судового розгляду.
  • Діємо ефективно і оперативно. Завжди націлені тільки на позитивний результат.

Пам'ятайте, що ніколи не пізно звернутися за допомогою в нашу адвокатську компанію. Ми готові підключитися до роботи на будь-якій стадії розвитку проекту, незалежно від того наскільки успішно він реалізується. Просто запишетесь на консультацію, і ми обов'язково знайдемо спосіб, як підтримати ваш бізнес.

Коментарі: 0