Як оскаржити заповіт на нерухомість

Дуже складним юридичним процесом вважається оскарження заповіту, тобто визнання його недійсним. Зрозуміти всі нюанси цього процесу зможе тільки юрист вищої кваліфікації, що спеціалізується на майнових суперечках і практикуючий на стику цивільного та сімейного права.

Заповітом є - договір, що відображає бажання людини, що відноситься до його майну. На підставі цього документа людина може здійснити передачу свого майна, кому захоче. Спростування такого роду документа на нерухомість може мати деякі додаткові вимоги, а саме: виселення або вселення на житлову площу даного житла, тому що до того там могли жити інші люди, у яких відібрали право перебувати на даній житлоплощі, але вони не хочуть звільняти житлоплощу або перешкоджають цьому.

Для того щоб оскаржити заповіт, існує певна судова процедура. Насамперед перевіряється достовірність смерті особи яка склала документ. Тому разом з позовною заявою обов'язково крім копії заповіту подається копія довідки про смерть покійного. Потім має бути з'ясовано чи за своєю волі заповідач складав документ, для цього перевіряється вся інформація про обидві сторони конфлікту, викликається в суд нотаріус, який засвідчив цей документ. Наступним етапом є перевірка самого заповіту на відповідність законодавчим нормам, навіть одного серйозного порушення досить для винесення вердикту про його неправомірність.

Головною проблемою в цьому питанні є малолітні діти, їх права дуже сильно захищають в нашій країні. Але якщо хтось із родини не поділяє точку зору покійного, то він може оскаржити заповіт в суді. У разі визнання документа спадкування неправомочним, всі сторони конфлікту звільняються від його дотримання. Подальші суперечки, що стосуються прав власності на нерухомість і проживання осіб в цій квартирі/будинку, вирішуються в судовому порядку.

Такі процеси вимагають індивідуального розгляду і особливих знань, якими володіють наші фахівці. Наша команда в Києві детально розгляне справу, вивчить і направить ваші дії в потрібний напрямок, ми готові представляти ваші інтереси в суді.

Коментарі: 0