Адвокат у справах ДТП

Адвокат у справах ДТП

Правовий захист в разі дорожньо-транспортних пригод

Факт аварії на дорозі скасувати неможливо, але зате можна вплинути на наслідки, які матиме дане ДТП. Для цього насамперед зупиніть машину, якщо вона ще продовжує рух. Навіть невелике видалення від місця події може бути розцінено, як спроба сховатися, що автоматично переводить вас в статус винного. Після цього візьміть телефон і викличте адвоката по ДТП. Зробити це дуже просто, можна звернутися до свого сімейного адвокату, перша допомога при ДТП входить в коло його обов'язків або ж просто набрати номер нашої компанії, і ми надішлемо фахівця з відповідною кваліфікацією. Ми настійно не рекомендуємо погоджуватися на врегулювання ситуації на місці без звернення в поліцію і страхову. Прийнявши таку пропозицію, ви ризикуєте не тільки залишитися без компенсації за матеріальний і моральний збиток, а й понести адміністративну чи навіть кримінальну відповідальність.

Перша допомога адвоката по ДТП

Наш співробітник в найкоротший термін прибуде на місце аварії і почне роботу відразу за двома напрямками. Перше - надасть психологічну та моральну підтримку водієві і його пасажирам при їх наявності. Пояснить, як потрібно поводитися в даній ситуації, як правильно вести розмову зі співробітниками поліції, які дії необхідно зробити в даний момент.

Друга частина роботи юриста на місці події полягає в контролі дій поліції. Страхові компанії, а також судові інстанції розглядатимуть ситуацію, ґрунтуючись на даних протоколу та схеми ДТП, обидва документи співробітники поліції зобов'язані скласти на місці. Ваш адвокат простежить, щоб були дотримані всі процедури, і проконтролює правильність оформлення документів.

Перелік послуг адвоката по ДТП

Після того як оформлення ДТП завершено робота юриста тільки починається. По-перше, йому необхідно зайнятися питанням стягнення страхового відшкодування збитку. Не секрет, що нашим страховим компаніям не потрібно давати привід, щоб відмовитися від виплат, отримати з них належні гроші без допомоги фахівця вельми проблематично. По-друге, слід розібратися з питанням стягнення моральної та матеріальної шкоди, найскладніше в таких ситуаціях оцінити шкоду, завдану психологічному здоров'ю водія і його пасажирів, особливо якщо це діти. По-третє, проведення власного розслідування інциденту, замовлення незалежних експертиз, збір показань свідків. По-четверте, контроль над проведенням розслідування і передачею справи до суду. У разі необхідності оскарження протоколів, свідчень, адвокатських запитів та позовних заяв іншої сторони конфлікту. По-п'яте, підготовка до судового розгляду та представлення інтересів свого клієнта в судовому порядку.

Головна мета всіх цих заходів - захист клієнта. Адже аварії можуть бути самими різними, і мати деколи фатальні наслідки. Пам'ятайте, що в результаті ДТП може постраждати не тільки гаманець того, кого суд визнає винним, але і в ряді випадків законом передбачена кримінальна відповідальність.

Оформлення європротоколу

Нагадуємо, що самостійне врегулювання ситуації при ДТП небажано, і погоджуватися на нього не варто ні під яким приводом. Але якщо аварія незначна, то можна викликати адвоката по ДТП і з його допомогою скласти європротокол без залучення поліції. Європротокол - це міжнародна процедура, яка дозволяє водіям самостійно оформити аварію і на підставі цього документа отримати відшкодування збитку у страховій компанії.

Практика європротоколу в Україні поки маловідома, але офіційно закріплена на законодавчому рівні. Її можна використовувати, коли дотримані наступні умови:

  • всі учасники аварії не постраждали фізично, збитків завдано лише транспортним засобам;
  • в аварії брали участь тільки дві машини, обидва водії тверезі і осудні;
  • на обидві машини є полюса ОСАГО;
  • учасники ДТП мають спільний погляд на ситуацію, що склалася.

Заповнювати такі документи самостійно не рекомендується, тому найменша помилка дасть привід страхової компанії відмовити у виплаті компенсації. Врахуйте, що максимальна сума виплат по даній процедурі 25000 грн., і при виявленні додаткових ушкоджень страхова компанія не додасть більше ліміту ні копійки.

Коли варто звернутися за допомогою до професіоналів?

Як ми вже відзначили на початку, викликати вашого юриста слід відразу після моменту аварії, щоб він під'їхав на місце і розпочав роботу. Але якщо ви упустили цей крок чи, запрошений вами адвокат не зміг якісно виконати свою роботу, то ми все одно зможемо вам допомогти. Зверніться до нас і отримаєте наступну допомогу:

  1. Кваліфіковану консультацію по ДТП. Розберемо ситуацію, встановимо, чи були допущені помилки, і як вони могли вплинути на хід справи. Складемо план подальших дій.
  2. Допоможемо отримати страховку. Зверніть увагу, що вибити гроші зі страхової компанії буде неможливо, якщо процес оформлення виплат не був початий у встановлені законом терміни. Тому не варто затягувати з підключенням до цього питання фахівців.
  3. Вивчимо матеріали справи, можемо провести паралельне розслідування із залученням незалежних експертів.
  4. Допоможемо скласти і подати позовні заяви на відшкодування матеріальної та моральної шкоди.
  5. Подамо зустрічні заяви, відстоємо інтереси в суді як за основним розгляду за фактом ДТП, так і по зв'язаних справах про стягнення матеріальної та моральної шкоди.

Кваліфікована адвокатська допомога при ДТП здатна докорінно змінити результат будь-якого судового розгляду, і ми готові вам її надати.

Коментарі: 0