Боржників по ЖКГ можуть зобов'язати виплачувати пеню

ВСУ прийняв рішення про те, що прострочення за оплату комунальних послуг може бути визнано борговим зобов'язанням, і витребувано в судовому порядку разом з компенсацією інфляційних втрат.

Під час розгляду цивільної справи № 6-931цс15, в якій йде мова про стягнення простроченої оплати за утримання гаража та прибудинкової території, ВСУ прийняв наступне рішення. Оплату комунальних послуг визнали борговим зобов'язанням громадянина перед організацією, яка їх надає. Таким чином, вона потрапляє під дію закону №509 ЦК та №625 ГК, а значить, заборгованість може бути витребувана через суд разом з компенсацією 3% річних та інфляційних втрат.

Це рішення може стати доленосним для багатьох громадян України, а також для юридичних осіб. Тепер компанії, які надають комунальні послуги, можуть у судовому порядку вимагати повернення заборгованості. При цьому до суми заборгованості можуть бути додані 3% річних і компенсація інфляції. Період, на який буде накладена пеня, встановлюється з моменту припинення своєчасних виплат і до подачі заяви до суду. Або ж до моменту вчинення відповідачем дій по погашенню заборгованості.

Варто відзначити, що через істотної девальвації національної валюти і зростанням тарифів на житлово-комунальні послуги, встановлена ​​в судовому порядку пеня може значно збільшити суму заборгованості. Особливо якщо прострочення по оплаті перевищує термін в 1 рік і більше.


Коментарі: 0