Чи виправдано введення жорстких санкцій за порушення правил карантину під час епідемії коронавіруса?

На сьогоднішній день в Україні встановлено адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину.

Зокрема, ст. 44-3 КУпАП передбачено відповідальність за порушення правил карантину, санітарно-гігієнічних, санітарно-протиепідемічних правил і норм у вигляді накладення штрафу у розмірі від 17 тис. до 32 тис. грн.

За це ж порушення для посадових осіб штраф – від 34 тис. до 170 тис. грн. Адміністративна відповідальність встановлена за самовільне залишення місця обсервації (карантину) особою, яка може бути інфікована хворобою COVID-19.

Також, ст. 325 Кримінального Кодексу України передбачено, що порушення правил та норм, встановлених з метою запобігання епідемічним та іншим інфекційним хворобам, а також масовим неінфекційним захворюванням (отруєнням) і боротьби з ними, якщо такі дії спричинили або завідомо могли спричинити поширення цих захворювань, тягне за собою накладення штрафу від 17 тис. до 51 тис. грн чи обмеження волі до 3 років або арешт на 6 місяців.

Якщо такі дії спричинили загибель людей чи інші тяжкі наслідки – караються позбавленням волі на строк від 5 до 8 років.

Порушення правил карантину – це загроза не лише для порушника, а і для всього його оточення, тому введення державами санкцій є вимушеним і необхідним заходом для захисту здоров’я громадян.

Якщо Вам здається, що в Україні введено жорсткі заходи для недопущення поширення COVID-19, то варто порівняти їх з міжнародним досвідом запровадження відповідальності за порушення карантинних заходів.

Так, найсуворіше покарання за порушення правил карантину встановлено у Китаї: позбавлення волі від 10 років до довічного ув’язнення або смертна кара.

В Аргентині передбачено покарання в розмірі до 100 тис. аргентинських песо, або позбавлення волі від 3 до 15 років.

В Ізраїлі за порушення правил карантину введено виключно кримінальну відповідальність – від 3 до 7 років позбавлення волі.

Найвищі штрафи встановили:

- в Чехії: порушнику доведеться заплатити понад 100 тис. євро;

- в Канаді: штраф за ризик поширення коронавірусної інфекції може доходити до 700 тис. доларів;

- в Австралії: введено штраф до 50 тис. доларів.

Пам’ятайте, що всі обмежувальні заходи введені для нашої безпеки та для можливості попередити поширення вірусу.

Тому, будьте свідомими, дбайте про власне здоров’я та дотримуйтесь елементарних правил під час карантину.


Коментарі: 0