ОБЕРЕЖНО! Несправедливі умови договорів

Останнім часом, у договірних взаємовідносинах між підприємствами та фізичними особами, набула поширення практика застосування в договірних взаєминах несправедливих умов і нечесної (агресивної) підприємницької практики.

Для осіб, які її використовують, зазначена практика дає можливість ставити контрагента (споживача) в положення зобов'язаної сторони.

Несправедливість договірних умов полягає в наступному:

  • безповоротне зобов'язання споживача виконувати умови угоди,  які він не мав можливість вивчити до укладання угоди;
  • здатність однієї із сторін без вказівки серйозних на те причин змінювати в односторонньому форматі якісь особливості послуги або продукції, які повинні передаватися в користування іншій стороні (порядок платежів, їх розмір, об'єкт постачання і т.ін.), або розрив контракту в односторонньому порядку;

У Законі України, який захищає права споживача, сказано, що взаємодія між продавцем і споживачем, який має намір купити, замовити або використовувати об'єкт угоди для особистих цілей, повинні регулюватися угодою, яка ними укладається. Винятком є ​​той випадок, коли споживач буде використовувати товар для здійснення своєї підприємницької діяльності або його дії будуть зумовленими угодою найму. Ці особливості прописані в першій статті вищезазначеного закону в пункті 22.

Зазначені правовідносини регулюються багатьма документами законодавчого характеру і покупцеві іноді, досить важко розібратися у всіх тонкощах цих документів, крім того, самі виконавці (продавці) іноді використовують такий вид впливу на споживача, як нерівноправне укладення угоди, яке ґрунтується на тому, що споживача ставлять в умови, коли він не має часу і можливості ознайомитися з угодою. Дії виконавчої сторони можуть змусити покупця укласти нерівноправну угоду, з умовами якого він би не погодився за інших обставин. Результатом таких дій є ситуація, в якій виконавча сторона починає диктувати агресивні умови, які споживач за угодою зобов'язаний дотримуватися, але ніяким чином не може на них відповісти. Така ситуація позбавляє споживача будь-якого захисту своїх прав.

У тому випадку, якщо така ситуація сталася і з Вами, потрібно дотримуватися кількох простих правил, які допоможуть вийти зі сформованого казусу:

  • По-перше: не слід панікувати;
  • По-друге: зверніться до фахівця (адвокат, інший фахівець у галузі права), він кваліфіковано проаналізує проблему і запропонує відповідні варіанти її вирішення. У випадку не досягнення домовленостей з виконавцем (продавцем), виникне необхідність звернення до суду. Це є передбаченою законом правовою процедурою вирішення спірної ситуації і можливістю відновити порушене право споживача і повернути матеріальні збитки споживача.

Як вам вирішити виникшу перед вами проблему, вирішувати Вам, проте слід зазначити, що фахівці Юридичної фірми «Курчин і Партнери» мають досвід і можливість вирішення зазначених проблем.

Партнер Юридичної фірми «Курчин і Партнери»

Адвокат Ющенко С.С.


Коментарі: 0