Кабінет Міністрів затвердив нову методику оцінювання майна

Восени поточного року вищим законодавчим органом України була розроблена новітня Методика оцінки майна. Документ, за яким буде контролюватися алгоритм оцінки, був створений за ініціативою Фонду держ. майна. Рішення набуло чинності в листопаді цього року після затвердження указу Кабінету Міністрів, який записаний під номером 1033.

Головна особливість внесення змін полягає в тому, що в результаті цього підвищиться ефективність роботи ринку оцінки майна, а також буде здыйснюватися контроль за діями учасників цієї процедури.

Якщо говорити більш конкретно про зміни, то в першу чергу вони передбачають заміну балансової звітності на ринкову вартість при оцінюванні об'єкта. Проводити цю процедуру зобов'язані повністю незалежні фахівці, причому їх контроль повинен бути присутнім протягом усього часу оцінювання - від її початку до кінця. Однак початкова ціна визначатиметься особами, обраними урядом для цієї функції. У цю групу осіб увійдуть не тільки вітчизняні представники влади, а й фахівці міжнародного рівня з цього питання. Пакети цінних паперів будуть також оцінюватися незацікавленими фахівцями.


Коментарі: 0