Нові правила проведення податкових перевірок бізнесу

З 1 січня 2017 року в Україні діють нові правила податкових перевірок бізнесу. Вони були прийняті законом № 1797-VIII, який вніс зміни до Податкового кодексу країни. Серед основних нововведень можна виділити наступні.

1. Заборона на перевірки територіальними підрозділами ДФС. Тепер контролем бізнесу займаються виключно обласні та районні підрозділи, співробітників територіальних відділень можуть тільки залучатися до перевірок в разі потреби. Самі ж територіальні підрозділи повинні займатися обліком підприємців і надавати їм консультаційні послуги.

2. Список планових перевірок повинен складатися на рік вперед і публікуватися на порталі податкової служби до 25 грудня попереднього року. Таким чином, бізнес буде проінформований про інспекції завчасно і зможе підготуватися.

3. Збільшено строки подачі заперечень на акт перевірки. У попередній редакції ПК України подати заперечення до акта перевірки можна було в перші 5 діб з дня його отримання. Тепер в законі зазначено, що відлік часу починається з наступного дня, після дати отримання і враховуються 5 робочих днів.

4. Незапланована документальна перевірка проводиться у разі неподання підприємцем запитаної інформації. Якщо юрособа протягом 10 робочих днів з дня, наступного за отриманням запиту на уточнення інформації, що не надала необхідні документи, щодо її може бути розпочато незапланована перевірка робочої документації. Відзначається, що в ході даного заходу можна проводити інспекцію тільки за пунктами запиту.

5. В акті відмови від перевірки додалася графа для зазначення причини. За новим законом якщо підприємець відмовляється надати доступ для роботи інспекторів фіскальної служби, то в акт відмови від перевірки повинна бути внесена причина такого рішення, а підприємець має право надати пояснення своїх дій в окремому документі. Якщо юридична особа відмовляється від перевірки і складання акта відмови, то інспектори складають документ, в якому відображають факт відмови складання відповідного акту та надання пояснень.

6. Обмежено термін початку камеральної перевірки за податковою декларацією. Тепер для початку камеральної перевірки податкової декларації, повідомлення про неї має бути направлено підприємцю не пізніше закінчення терміну в 30 календарних днів після кінцевої дати подання податкових декларацій.

Експерти вже охарактеризували ці зміни в ПК України з позитивного боку. Нові правила перевірок дійсного можуть знизити бюрократичнє навантаження на бізнес, залишилось дочекатися коли вони почнуть працювати.


Коментарі: 0