Правосуддя в умовах карантину

У зв’язку із запровадженням на всій території України карантину та пов’язаних з ним обмежень, більшість громадян, підприємців та організацій перейшли на вимушену роботу онлайн.

Проте, навіть в умовах надзвичайної ситуації громадянам обов’язково має бути забезпечений доступ до правосуддя.

Наразі в судах також введено заходи для попередження розповсюдження коронавірусної інфекції. Зокрема, судами на їх офіційних сторінках на порталі судової влади було зазначено, що наразі ними вживаються всі необхідні заходи для мінімізації усного розгляду справ; громадянам рекомендують звертатись до суду із клопотанням про відкладення розгляду справи або утримуватись від безпосередньої участі у засіданнях.

Водночас, розгляд справ у порядку письмового провадження відбувається у штатному режимі, а прийом документів через канцелярію у деяких судах обмежено скороченим часом роботи канцелярії, прийманням кореспонденції у цивільних, господарських справах та справах про адміністративні правопорушення через поштову скриньку, розміщену у приміщенні суду (окрім процесуальних документів, що подаються у межах кримінальних проваджень) та доступом до суду виключно учасників процесу за наявності у них індивідуальних засобів захисту.

Важливо зазначити, що питання проведення або відкладення судового засідання у відповідній справі вирішується суддею у кожному окремому випадку індивідуально, з огляду на стадію її розгляду, перебіг процесуальних строків тощо.

Разом з цим, 02.04.2020р. було оприлюднено Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантів у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)», відповідно до якого учасники судового процесу в цивільних, господарських та адміністративних справах мають право приймати участь в засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів. Також більшість процесуальних строків продовжуються на період дії карантину.

Під час розгляду кримінального провадження в судах слідчий суддя, суд може прийняти рішення про обмеження доступу осіб, які не є учасниками судового процесу, в судове засідання під час карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України відповідно до Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб», якщо участь в судовому засіданні становитиме загрозу життю чи здоров’ю особи.

Якщо Вам все ж необхідно прибути в судове засідання, радимо перед відвідуванням ознайомитися з правилами та регламентом роботи необхідного Вам суду під час карантину на офіційному сайті судової влади та бути готовим до того, що працівники судової охорони на вході перевірять Вас на наявність симптомів респіраторних захворювань шляхом проведення вимірювання температури тіла та попередять про необхідність перебувати в приміщенні суду в захисній масці.

Проте, ми всім рекомендуємо по можливості максимально дотримуватись встановлених карантинних обмежень і не відвідувати суд до закінчення терміну карантину.


Коментарі: 0