Звертайтесь до юристів, поки не пізно! Проблемне житло.

Київ гостро переживає питання прав на володіння землею. Земля в столиці України була завжди дуже дорогим предметом торгу і навколо неї завжди крутилося багато непорядних особистостей. У столиці не одна сотня будівельних об'єктів. Десяту частину від цієї кількості вважають проблемними, оскільки за статистикою 80% новобудов зводяться на незаконно придбаних територіях.

Підприємці, які займаються будівництвом нерухомості, взагалі не турбується з приводу прав на володіння землею. Згідно дослідженням статистів популярного журналу Forbes, 7 з 7 власників будівельного бізнесу не переживають через питання землі. За словами одного з них, головне домогтися дозволу на забудову. Тому що потім, коли будинок буде побудований і в ньому будуть проживати люди - влада вже не дозволять собі відмовити в оренді або продажу землі.

Таке ставлення глав забудов зародилося давно в минулому. У всі часи будь-яка операція або угода, що стосується землі, супроводжувалася серйозною паперовою тяганиною і головним болем. Найімовірніше це і стало причиною того, що ця сфера найбільше заповнена корупціонерами. Ніхто із забудовників не захоче роками годувати продажних чиновників і оформляти папери землеволодіння. Тому вони і придумали таку хитрість.

Нижче наводиться список проблемних житлових комплексів Києва, які на практиці підтверджують наші міркування:

Житловий комплекс

Адреса

«Затишний»

вулиця Руданського, 3А

«Родинний затишок»

вулиця Гашека Ярослава, 20,22,24

«Східна Брама»

вулиця Світла, 3

«Нова хвиля»

Харківське шосе, 15А

«Перлина Троєщини»

вулиця Закревського, 42

«Флагман»

провулок Лобачевського, 7

«Стародарницький»

вулиця Лохвицька, 1-2

Повний список проблемного житла можна знайти в журналі Forbes, який дуже детально вивчив це питання і проник у всі деталі темних справ, пов'язаних зі сталічной землею.

Всі зазначені комплекси так чи інакше починали своє існування зі скандалів або суперечок. Якщо говорити грубо, закриваючи очі на всі деталі і нюанси, то процес забудови всіх цих житлових комплексів проходив з порушенням законів. Але так чи інакше, в них вже живуть люди і, авжеж, ніхто не буде їх виганяти зі своїх будинків. Саме тому так сміливо поводяться забудовники, ховаючись за спини звичайних нічого не підозрюючих громадян.

За словами однієї з мешканок подібних житлових комплексів, під час придбання квартири в ЖК тактовно не зачіпали питання землі і всіляко намагалися від нього відійти. Навіть після того, як ця громадянка проявила більше наполегливості у вирішенні цього питання, у будівельній компанії ще більше стали ігнорувати незадоволену громадянку. Зараз жінка набралася сміливості і розповіла про свої наміри звернутися до юристів для розгляду в цієї справи.

Що стосується приміських районів, то там все вирішується через місцеву владу. Вони можуть запропонувати землю на забудову, яка призначалася для сіль. госп. потреб, а в майбутньому просто поміняти призначення ділянки. І це не одиничний випадок. У передмістях продажні чиновники та інші порушники закону вважають себе в безпеці, тому що перебувають не в межах столиці і їхні справи приховані від погляду основної маси громадськості. З цим слід також боротися, пропонуючи закони і способи зв'язування рук порушникам закону та продажним чиновникам.

У той же час з цим дуже багато проблем виникає перед зведенням проектів.

Варто відзначити цікавий факт, що процедура землевідведення буде вважатися не законною, якщо земля повністю вільна. Вільні ділянки дозволено продавати тільки на спеціалізованих аукціонах департаменту землересурсів КМДА. У столиці такі заходи не проводилися з 2006 року до 2014. Звідси випливає, що всі ці роки земля передавалася у володіння незаконним шляхом.

Щоб уникнути угоди з не чесним забудовником, радимо звертатися за консультацією до юриста. Хороший фахівець, який знає свою справу з легкістю розпізнає не правомірні операції при вивченні відповідної документації. Адвокатська компанія "Курчин і партнери" має цінний досвід роботи в таких питаннях, тому не буде зайвим порадити звертатися до наших фахівців, які допоможуть вирішити проблему такого роду.


Коментарі: 0