ВСУ переглянув порядок вимоги страхової виплати по ДТП

У самому кінці червня ЗС України розглянув справу за запитання страхового відшкодування зі страхової компанії. Причиною для подачі позову стала відмова виплачувати компенсацію, покладену при дорожньо-транспортній пригоді. По даній справі була виведена наступна правова позиція, що дозволяє потерпілому вимагати відшкодування отриманих збитків безпосередньо в день порушення своїх прав.

У зв'язку з тим, що особа з застрахованої громадянською відповідальністю отримує певні пошкодження, створюється досить делікатна ситуація. Грунтуючись на чинному законодавстві можна сказати, що потерпіла особа має повністю законне право вимагати відшкодування отриманого збитку з боржника, тобто особи, яка завдала даний збиток. Також подібна ситуація є вагомою підставою для запуску договірної процедури, обумовленої в страховому полюсі, попередньо укладеним між потерпілим і страховою компанією.

З цього випливає, що постраждала сторона має право вимагати відшкодування отриманого збитку як в страховому, так і в договірному варіанті. Це дає йому право самостійного вибору, звернеться до страховиків і зажадати виконання договірних зобов'язань, або ж звернеться до безпосереднього винуватця ДТП. Варто відзначити, що завдало шкоди особа в будь-якому випадку зобов'язане буде нести відповідальність фінансового характеру.

У відповідній статті ЦКУ прописано, що давність позову починає обчислюватися з дня, коли до відома потерпілої особи була донесена інформація про порушення його прав.

Засідає комісія встановила, що позивач вчасно подав заяву на відшкодування одержаного збитку в страхову компанію в зв'язку зі тим, що трапилося дорожньо-транспортною пригодою. Варто відзначити, що сталося воно з вини особи, яка уклала договірні зобов'язання зі страхування цивільної і правової відповідальності громадянського власника транспортного засобу, призначеного для наземного пересування. Страховиками було відмовлено у виплаті, обумовленої в договорі компенсації.

Суд першої інстанції, з огляду на відмову страхової фірми виконувати взяті на себе зобов'язання, виніс рішення про те, що позов був поданий в законних межах тимчасової давності. Пояснюється це тим, що звернення в судові органи послідувало після отримання відмови з боку страховиків виконувати свої прямі функції, що порушило право позивача на задоволення своїх законних вимог.

З огляду на все викладене вище можна зробити висновок про те, що особа, чиї права на отримання страхової компенсації були порушені, має право звернутися до судових інстанцій відразу після отримання прямої відмови в отриманні компенсації наслідків ДТП.


Коментарі: 0