У Кримінально-процесуальний кодекс внесли поняття «дисциплінарний проступок»

З 7 квітня офіційно вступили в силу зміни до Кримінально-процесуального кодексу, які в першу чергу стосуються процедури застосування стягнень і заохочень до ув'язнених.

Тепер в кодексі з'явилося таке поняття, як «дисциплінарний вчинок», на підставі якого визначається вид відповідальності ув'язненого, а також процедура прийняття рішення про стягнення. За новими правилами накласти стягнення на засудженого може тільки спеціальна комісія, засідання якої тепер більше нагадує судовий процес. Ув'язнений отримав право запросити адвоката на засідання, який буде відстоювати його інтереси і стежити за дотриманням законності. Якщо у нього немає такої можливості, тоді адміністрація виправної установи повинна сприяти в наданні безкоштовного адвоката. Тимчасове переведення ув'язненого в карцер є максимальною формою дисциплінарного стягнення, і таке рішення тепер може прийняти тільки суд. Для цього комісія виправного закладу повинна провести засідання, прийняти дане рішення і передати протокол засідання на затвердження до місцевого суду. На подачу даного клопотання відводиться 24 години, поки його не затвердять в суді, засуджений залишається в своїй камері.

Також в новому кодексі тепер з'явилися заохочення, на які ув'язнений може розраховувати за хорошу поведінку і виконання роботи. Серед таких поблажок перевід на кращі умови утримання, дозвіл на покупку продуктів харчування і предметів особистої гігієни, і навіть є можливість отримати короткочасну відпустку для поїздки до рідних. На таке право можуть розраховувати ув'язнені, які вже заслужили право на утримання в реабілітаційних виправних установах з мінімальним рівнем безпеки.

Тепер адміністрації колонії зобов'язана щокварталу аналізувати поведінку всіх ув'язнених, і приймати рішення про те заслужили вони на заохочення чи ні.


Коментарі: 0