ВССУ розписав процес розгляду скарг на держвиконавців

На самому початку червня на черговому пленарному засіданні ВССУ було внесено давно назрівають зміна у відповідній постанові, датованій 2014 роком, яке б регламентувало процедуру задоволення поданих скарг на дію або злочинну бездіяльність державних виконавців та інших уповноважених осіб, вироблених в рамках виконання судових вердиктів у справах цивільного характеру.

Поправка більш детально роз'яснює, що процедурі оскарження підлягають постанови уповноважених посадових осіб про востребовании грошових коштів на покриття різних зборів та інших витрат, безпосередньо пов'язаних із застосуванням штрафних санкцій, якому передувало проведення необхідного набору виконавчих маніпуляцій. Подібні справи тепер розглядаються в рамках проведеного судового розгляду цивільного характеру.

У випадки, якщо необхідно оскаржити рішення, прийняте уповноваженими органами з метою об'єднання судового процесу по виконанню судових проваджень, вироблених судами різної юрисдикції, тоді подібного роду скарга повинна розглядатися в правовому порядку рядового процесу цивільних судових інстанцій Природно, це поширюється виключно на ту частину вироку, що стосується рішення, яке було прийнято в повній відповідності з нормами і стандартами ЦПК. У розгляді другої частини судом буде відмовлено, так як це прописано в 122 статті ЦПК. Якщо судова інстанція помилково взялася за розгляду такої справи, то воно повинно бути негайно припинено відповідно до 205 статті все того ж законодавчого документа.

У прийнятій постанові існує пункт, який передбачає надання різної виконавчої документації, виданої до вступу в силу даної поправки. Це означає, що значення має дата безпосередньої видачі окремо взятого документа, а не дата його вступу в повноправну силу. Якщо необхідний документ не пред'являється в зазначений час, тоді суд має повне право самостійно відновити його. Для цього необхідно буде тільки розташовувати клопотанням стягувати боку, а також документальним обґрунтуванням поважної причини, яка послужила приводом для пропуску заданого строку пред'явлення. Законодавче обґрунтування цього можна знайти в 371 статті чинного ЦПК.


Коментарі: 0