Приватизація земельної ділянки

Кожен українець має право на приватизацію землі, якої фактично користується для виробничої або сільськогосподарської діяльності. Також можна оформити право власності на ділянку, на якій побудований приватний або дачний будинок.

Відтягувати з оформленням прав власності в таких випадках не варто, навіть якщо це звичайний наділ для садівництва, виділений в користування вже кілька десятків років тому. Справа в тому, що кон'юнктура ринку може змінитися і третя сторона вирішить заволодіти вашою землею. З подачі зацікавлених осіб товариство виключає людину зі свого складу і відбирає у нього земельну ділянку, а знайти привід в такому разі простіше простого. У Києві та Київській області такі ситуації відбуваються постійно, тому що земля в столиці та її передмісті в особливій ціні. Процедура приватизації у разі користування ділянкою має три складові:

  • подача заяви;
  • підготовка документації на землю;
  • представлення документації до уповноважених органів влади з наступним оформленням прав власності.

Якщо ж земля не перебувала у володінні, тоді другий етап має додаткові складові. Спочатку доведеться підготувати та затвердити проект, після чого можна займатися основними паперами.

Часто в нашій адвокатській практиці зустрічаються випадки, коли приватизація ускладнюється через неправильно встановлені межі ділянки. Тобто, громадянин фактично використовує об'єкт за призначенням, але в процесі підготовки документації виявляється, що закріплений за ним наділ менше використовуваного, і частина території потрапляє під визначення самозахоплення. У такій ситуації необхідно провести процедуру приватизації земельної ділянки по фактичному користуванню.

З цими та іншими завданнями, пов'язаними з оформленням прав власності на землю, допоможуть впоратися наші фахівці.

Коментарі: 0