Як повернути земельну ділянку?

Спори між сусідами через межі земельних ділянок річ дуже поширена. Рідше виникають ситуації, коли захоплена не частина ділянки, а вся її територія. Зазвичай таке трапляється в тому випадку, коли земля була виділена, але довгий час не використовувалася. Тому сусіди вирішують здійснити самовільне захоплення, припускаючи, що власника немає, або йому дана ділянка ні до чого. Такі ситуації ускладнені тим, що за документами земля ваша, а ось вхід на неї перегороджує чужий паркан, за який ніхто вас добровільно не пустить. Вирішити такий спір на рівні місцевої влади не вийде, тому що всілякі штрафи які можуть загрожувати вашому сусідові істотно менше, ніж втрати від повернення землі її законному власнику. А якщо земля не використовувалася дуже довго, то крім паркану на ній цілком могли встигнути звести господарські або житлові будівлі.

Зобов'язати недобросовісного сусіда демонтувати всі будівлі і припинити перекривати доступ до вашої ділянки можна тільки в судовому порядку. Перед тим як складати позов слід зібрати пакет документів, який підтверджує ваші права володіння, а також підготувати докази самозахоплення. Потім потрібно навести довідки в місцевих органах влади і у державного реєстратора на предмет того, чи не зареєстрував сусід свої права на вашу землю і споруди на ній, або ж чи не почав він даний процес. В такому випадку в позовній заяві слід вимагати визнати ці документи недійсними, або ж припинити процес їх розгляду.

Важливо зібрати якомога більше інформації про сусіда. Ви повинні довести в суді, що він знав про наявність власника у захопленої ділянки. А також підтвердити той факт, що в разі виселення його з будинку, зведеного на вашій землі він не залишиться без даху над головою і засобів до існування. Повірте, люди, що учинили самозахоплення по беззаконню, не посоромляться видати гостьовий будинок, зведений на вашій території, за єдине місце проживання нещасної багатодітній сім'ї в якій всі дорослі безробітні.

Коментарі: 0