Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Аліменти на дружину (чоловіка)

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
08 Квітень 2016, в 15:37

Юридична практика має численні прецеденти, коли суд зобов'язує подружжя платити аліменти не тільки на дитину, але і на другого подружжя. Така ситуація має двоїстий характер. Тому що, з одного боку, є право непрацездатного подружжя на аліменти, а з іншого, перелік умов, наявність яких є необхідною для прийняття судом такого рішення.

Как платить алименты на содержание жены

Одна з найголовніших умов в ситуації з виплатою аліментів на чоловіка - можливість другого матеріально підтримувати і надавати фінансову допомогу колишній дружині (чоловікові). Іншими словами, суд бере до уваги факт потреби у матеріальній допомозі, і то, чи здатний другий з подружжя таку допомогу надати.

Нужда в матеріальний допомозі визначається збігом обставин, при яких сукупність зарплати, пенсії та інших доходів не може забезпечити прожитковий мінімум, передбачений законом.

Що стосується непрацездатності, то її факт повинен мати документальне підтвердження. До такої категорії належать подружжя, які досягли пенсійного віку, або інваліди першої, другої чи третьої групи інвалідності.

При цьому, є випадки, коли подружжя позбавляються права на аліменти, не дивлячись на непрацездатність, інвалідність і нужду в матеріальний допомозі. Наприклад, якщо він став непрацездатним внаслідок умисного правопорушення або проявив непорядність під час сімейного життя.

Виплата аліментів на дружину (чоловіка) має безліч своїх особливостей і дрібних нюансів. Тому, щоб у всьому детально розібратися, необхідна допомога фахівця. Кваліфіковані співробітники нашої юридичної фірми в Києві готові надати вам детальну консультацію з усіх питань. Ми також допоможемо вам зібрати всі необхідні документи, забезпечимо юридичну підтримку і представництво ваших інтересів в суді.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про аліменти на утримання дружини

Ніхто не застрахований від раптового розриву сімейних відносин. Це може статися в будь-який, навіть найнесподіваніший час. Наприклад, шлюб може розспіватися в той момент, коли дружина перебуває на одному з місяців вагітності. Що ж робити в подібній ситуації, адже колишній чоловік може навідріз відмовлятися від виплат будь-яких грошових компенсацій або аліментів, мотивуючи це необхідністю гідно утримувати свою нову сім'ю і можливих дітей? В першу чергу потрібно звернутися до відповідних правових норм, які діють на поточний момент часу. В СКУ чітко прописано право жінки на отримання виплат, спрямованих на її утримання, від свого колишнього чоловіка під час всього періоду вагітності. Більш того, вона може вимагати в судовому порядку утримання аж до досягнення дитиною трирічного віку. Потрібно тільки мати на увазі одну дуже важливу обмовку. В судовому порядку можна добитися утримання на весь час вагітності та наступні три роки виключно в тої випадки, якщо буде встановлено, що колишній чоловік в змозі собі це дозволити. Це дозволяє в рамках однієї нормативної норми одночасно захистити як права жінки, даючи їй право на грошове забезпечення, так і чоловіки, попередньо оцінюючи його можливості з надання довгострокової матеріальної допомоги.

Тобто, після подачі позовної заяви до судових інстанцій буде проведена перевірка поточного добробуту чоловіка. На підставі отриманої інформації приймається рішення, чи буде виплачуватися зміст взагалі і якщо так, то в якому обсязі. Йдеться про відсоток від офіційного щомісячного заробітку. Природно, важливо дотримати баланс між гідним забезпеченням колишньої дружини і нормальною життєдіяльністю екс чоловіка. Крім того, буде обов'язково встановлено часовий період виплати грошових коштів. Зазвичай він покриває всі останні місяці вагітності і три наступні роки. По закінченню обумовленого часу можна буде подати повторний позов про продовження грошового утримання. Все залежить від індивідуальних особливостей кожного окремо взятого випадку.

Підводячи підсумок всьому вищесказаному можна виділити наступні тези, які обов'язково потрібно знати при подачі позовної заяви на отримання грошового утримання. В першу чергу важливо пам'ятати, що жінка може абсолютно законно претендувати на отримання змісту від свого колишнього чоловіка на весь період вагітності і наступні три роки. Причому не має значення, чи має жінка додатковий дохід, що отримується тим чи іншим способом. В даному випадку ця деталь не буде враховуватися.

Можна також відзначити, що після народження дитини перерахування аліментних виплат має проводитися без додаткового рішення компетентних судових інстанцій. Але тільки до моменту досягнення дитиною трирічного віку. Після цього необхідно подати додаткову заяву, яка буде розглянута в судовому порядку. Вкрай важливо розрізняти три різні види виплат, а саме на утримання вагітної дружини, дитини до трьох років та дитини до повноліття. Це різні і незалежні одна-від-іншого речі, які можуть присуджуватися паралельно.

Природно, що колишня дружина має всі законні підстави на отримання аліментних виплат і грошового утримання навіть після фактичного розірвання шлюбу. Єдиною особливістю є той факт, що перед призначенням суми щомісячного утримання в судовому порядку буде проведена перевірка добробуту колишнього чоловіка. Її результатом стане інформація про можливості потенційного платника, яка і буде визначальним фактором в даному питанні.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 3 (2 голоси)
Заказать звонок