Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Усиновлення дітей від першого шлюбу

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
03 Квітень 2016, в 01:02

Якщо ви надумали вдруге одружитися, то це повинно бути рішенням, обдуманим зі всіх сторін. В ідеалі, добре було б отримати юридичну консультацію з усіх нюансів цієї процедури з усіма витікаючими наслідками. Адже при повторному вступі в шлюб може виникнути безліч питань, пов'язаних з:

Юридична допомога при усиновленні
  • усиновленням;
  • процесом позбавлення батьківських прав;
  • вибором прізвища дитини;
  • аліментних зобов'язань;
  • вибору місця проживання дитини
  • інші питання.

Усиновлення - процес, коли усиновлювач приймає в свою сім'ю особа на правах дочки (сина), на підставі рішення суду. У будь-якому випадку усиновлення відбувається виключно в інтересах дитини для того, щоб забезпечити йому гармонійні умови проживання.

Усиновити можна тільки дитину. Повнолітню особу можна усиновити тільки в окремих випадках, встановлених законодавством.

В процесі усиновлення суд повинен прийняти до уваги характеристику особи усиновителя (його сімейний стан, наявність власних дітей і інші чинники, які мають важливе значення в цьому процесі).

Якщо у вас виникли питання, пов'язані з повторним одруженням або з процедурою усиновлення, то вам краще звернутися за консультацією в нашу юридичну компанію в Києві. Ми надамо вам вичерпну інформацію, яка ґрунтується на багаторічній практиці роботи в сфері сімейного права. Ми підкажемо, як правильно вчинити в тій чи іншій ситуації, як підготуватися до усиновлення, які документи необхідно зібрати. Наша фірма також може надати вам адвоката, який представлятиме ваші інтереси в суді.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про процедуру усиновлення

Беручи за основу норми СКУ можна сказати, що на позитивний результат в питанні усиновлення дитини може з упевненістю розраховувати будь-який дієздатний громадянин. Єдиним нюансом є вік. Усиновлення дозволяється лише після досягнення двадцяти одного року. Крім того, дитина не може бути молодше свого опікуна на п'ятнадцять повних років. Під забороною знаходяться усиновлення дітей одностатевими парами. Причому ніяких винятків бути не може. Природно, дитини заборонено віддавати на виховання в неповноцінні сім'ї або ж парам, які проживають у незареєстрованому цивільному шлюбі.

Варто також відзначити, що якщо у дитини залишається рідна мати, то усиновити його може лише чоловік, пов'язаний з нею узами шлюбу. Це твердження справедливо і для зворотної ситуації, коли у дитини залишився батько. Але існує виняток. У форматі судового розгляду може бути прийнято рішення про усиновлення. Таке можливо, якщо суддею буде взято до уваги факт спільного проживання такої сім'ї. Законодавством не обмежується кількість взятих під опіку дітей. За їх побутом і добробутом в новій сім'ї спостерігають уповноважені органи виконавчої влади.

Все в тому ж СКУ вказується перелік осіб, які не можуть розраховувати на позитивний результат при подачі запиту на взяття опіки над дитиною. В першу чергу під 212 статтю підпадають люди з обмеженими можливостями і з повною або частковою втратою працездатності. Прохання про усиновлення не може бути задоволено, якщо потенційного опікуна вже одного разу позбавляли батьківських прав. Це було б злочинним недбальством. Це ж стосується і пар, які вже намагалися отримати на усиновлення дитини, але зі своєї вини не пройшли попередню перевірку.

Згідно чинного законодавства, всиновлювати дітей забороняється особам, які проходять курс лікування від наркотичної або алкогольної залежності, засудженим за низкою кримінальних статей, а також не мають постійного місця проживання та стабільного доходу. Крім того, інтереси опікуна повинні повністю збігатися з інтересами дитини.

У відповідних нормах СКУ вказується, що усиновлення підлягають діти, кинуті біологічними батьками в пологових будинках або будь-яких інших установах охорони здоров'я. Але тільки якщо протягом двомісячного періоду їх не забирають батьки або найближчі родичі. Також усиновити можна дітей, чиї батьки з тих чи інших причин були позбавлені батьківських прав. Причиною для усиновлення може стати зникнення або смерть справжніх батьків, або ж визнання компетентними органами їх недієздатності.

Але можна зустріти випадки, коли усиновлення відбувається за згодою справжніх батьків дитини. Зробити такий крок їх може спонукати великий спектр найрізноманітніших причин. Кожен окремо взятий випадок вимагає глибокого аналізу і розбору. Наприклад, таке може трапитися, якщо обидва біологічних батьків не досягли повнолітнього віку. Тоді дитина може бути переданий на виховання найближчим родичам. На певний тимчасовий термін, звичайно ж.

Пріоритетність в питанні усиновлення

Якщо на усиновлення конкретно взятої дитини одночасно претендує кілька можливих опікунів, тоді пріоритет віддається близьким родичам, не беручи при цьому до уваги їх місце проживання та реєстрації. Також громадяни України мають перевагу над іноземцями в даному питанні. Це ж можна сказати і про самотніх опікунів. Вибір спеціальної комісії, звичайно ж, впаде на повноцінну пару. Варто сказати, що наявність усиновлених дітей теж виступає перевагою.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок