Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Розділ нерухомості подружжя

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
03 Квітень 2016, в 01:07

Розділ майна - складний процес, який вимагає юридичної підтримки фахівців. Окрему складність представляють справи про розподіл землі і вдома. Цей процес завжди супроводжується безліччю особистих протиріч між подружжям і багатьма законодавчими складнощами.

Допомога адвоката при розділі нерухомості

Земля і будинок є ділимими об'єктами, які можна легко розділити між двома чоловіками, виділивши окремі частини в натурі (встановити стіну, перегородку і т.д.). При цьому вони не втратять своє цільове призначення. Але зазвичай, на таке згоден тільки один з подружжя, а другий не «горить бажанням» сусідства зі своїм колишнім (колишньої). Оптимальним рішенням у цій ситуації може стати продаж майна, з подальшим розділом отриманої суми грошей. Також можливо, що один з подружжя продасть свою окрему частину або ж вони все-таки домовляться про роздільне користуванні своїми частинами.

Існують якісь складності з розділом приватизованої землі. Як правило, все майно ділиться між подружжям навпіл. Але приватизована земля є винятком. Це власність того, на кого оформлені документи про право власності (держакт). Тут-то і виникає вся складність. Виходить, що будинок розділений навпіл, а земля, на якій він стоїть, дістається комусь одному. В результаті, обоє відчувають незручності в користуванні своїм майном.

Є кілька варіантів вирішення подібних конфліктних ситуація:

  • визнати держакт на землю недійсним (через суд);
  • встановити сервітут.

Як бачите, процес розподілу нерухомого майна, зокрема землі і вдома, має багато своїх тонкощів і складнощів. Тому тут важко буде розібратися без кваліфікованої підтримки адвоката. Наша юридична компанія в Києві готова вам допомогти. Ми допоможемо з оформленням документів, подачею заяви, а також можемо представити ваші інтереси в суді. Наш грамотний підхід, який ґрунтується на багаторічній практиці - це запорука успішного вирішення ваших проблем.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про розподіл нерухомості при розлученні

Під час шлюборозлучного процесу розділення наявної нерухомості може бути предметом опротестування судовими інстанціями через невірно сформованого позовної заяви. Тобто питання розділу спільно нажитий нерухомості може бути некоректно прописаний в даному варіанті позову або ж не вказано в ньому зовсім. На фінальне рішення суду можуть вплинути найрізноманітніші чинники, які в обов'язковому порядку будуть враховуватися при розгляді справи. Це може бути не до кінця виплачений іпотечний кредит на розглянуту житлову площу, наявність іншої нерухомості або дорогого майна, такого як засобу пересування або предмети розкоші. Також до уваги братиметься наявність депозитних вкладів та їх обсяги.

Говорячи узагальнено можна виділити ряд можливих способів вирішення конфлікту між сторонами, причиною якого є нерухомість, що знаходиться в спільному володінні і користуванні. Приміром, не дуже приємним для обох сторін може стати постанови суду про розподіл спільної квартири за формулою 50 на 50. Фактично це означатиме, що колишньому подружжю все одно доведеться ділити загальну житлову площу і якось уживатися на ній навіть після фактичного розірвання шлюбних відносин. За великим рахунком, таке рішення абсолютно не вирішує суперечку. Навпаки, конфлікт може посилитися і привести до повторної подачі позовної заяви.

Найчастіше в практиці подібного роду конфлікти вирішуються шляхом передачі повного права на житло однієї зі сторін розлучення. Варто згадати, що отримав нерухомість чоловік зобов'язується виплатити половину ринкової вартості житла в грошовому еквіваленті другій стороні розгляду. Дана обставина має на увазі обов'язкове звернення до уповноважених і компетентні органи для проведення експертизи, в рамках якої і буде визначена реальна вартість житлової площі. При цьому настійно рекомендується звернутися за кваліфікованою допомогою до професійного юриста, так як в даному питанні необхідно враховувати велику кількість різноманітних факторів, таких як знос нерухомості і так далі.

Прийнятним варіантом розвитку подій можна також назвати укладення договору між подружжям або ж відповідного рішення суду про те, що розглянута нерухомість повністю переходить в користування однієї зі сторін, в обмін на відмову від права власності на інші спільне майно. Потрібно тільки враховувати умовне рівність одержуваних часток. Тобто якщо дружина отримує квартиру, то дружину переходять загальні транспортні засоби та інші цінні предмети, загальна вартість яких дорівнює поточній ціні на квартиру.

Якщо житло придбане в кредит або знаходиться під заставою

Може скластися така ситуація, коли в рамках шлюборозлучного процесу з'являється необхідність розділити між подружжям нерухомість, яка перебуває під заставними або кредитними зобов'язаннями. Наявність подібних нюансів, природно, змушує вносити певні зміни в процес поділу спільного майна. Всього існує кілька способів вирішення подібної ситуації. І самий широко зустрічається полягає в тому, що суд може присудити квартиру на користь однієї зі сторін, зобов'язавши при цьому виплатити другому члену подружжя грошову компенсацію. Її розмір повинен складати половину первинного внеску, сплаченого за нерухомість, а також половину вже виплаченої в рамках погашення кредитних зобов'язань суми. Природно, після прийняття судовими інстанціями такого рішення, залишок кредитної вартості нерухомості виплачується стороною, в чиє користування вона була передана.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (2 голоси)
Заказать звонок