Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
info@kurchin.com.ua

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Розлучення без згоди одного з подружжя

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
08 Квітень 2016, в 15:38

Якщо в сім'ї виникають розбіжності, які ведуть до розлучення, не завжди обоє згодні з таким рішенням. Як показує практика, відсоток розлучень, в яких один з подружжя не дає своєї згоди на шлюборозлучний процес, вельми високий. В кожному окремому випадку існує безліч причин, які тягнуть за собою подібні ситуації. Подружжя настільки ображені і розлючені один на одного, що ні в якому разі не бажають йти на поступки і, вже тим більше, не мають ніякого бажання зайвий раз зустрічатися один з одним в суді. Тому, вони наймають адвокатів і всіляко затягують процес, щоб максимально потріпати один одному нерви.

Допомога адвоката при розлученні без згоди партнера

У судовій практиці зі шлюборозлучних процесів є випадки, коли до розірвання шлюбу призводить порушення прав дружини (чоловіка) другим чоловіком. Цей факт потрібно довести в суді. Якщо суд встановить неможливість подальших сімейних відносин, факт протиріччя сімейного життя подружжя їх особистим (більш важливим) інтересам, шлюб буде розірвано. Простими словами, суд зможе прийняти рішення про розлучення, тільки переконавшись в остаточній неможливості зберегти сім'ю і її повний розпад.

В адвокатській практиці нашої юридичної компанії в Києві приблизно половина справ, які стосуються розлучень, відносяться до шлюборозлучних процесів без згоди чоловіка. Якщо ви зіткнулися з подібною ситуацією, або у вас виникли питання, які стосуються цього виду шлюборозлучного процесу, ми готові надати вам юридичну консультацію і дати всі необхідні відповіді. Ми розповімо вам, як правильно (з юридичної точки зору) поводитися, якщо ваш чоловік (дружина) не дає згоди на розлучення і допоможемо добитися позитивного рішення цієї справи на вашу користь.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про розлучення без згоди одного з подружжя

Досить часто в юридичній практиці можна зустрітися з питанням затягування процесу розлучення через незгоду одного з подружжя. Чи сильно впливає така обставина на загальний термін розгляду даної справи? Так, це безперечно розтягує термін такого розлучення на кілька місяців, що, природно, не завжди є прийнятним розвитком подій. Зазвичай подібний розлучення триватиме на один-два місяці довше, ніж розгляд позову за обопільною згодою обох сторін. Крім того, на витрачений період часу будуть чинити певний вплив і інші обставини, такі як зустрічні позови на розділ спільно нажитого майна або щомісячну виплату аліментів. Все це має бути детально розглянути уповноваженим судовим органом.

Зазвичай судовими інстанціями завжди приймаються позовні заяви на розірвання шлюбних відносин без участі однієї зі сторін. Але існує цілий ряд винятків, за якими може бути відмовлено в розгляді поданого позову. Головною причиною такої відмови можна назвати вагітність дружини. У цьому немає нічого дивного, адже чинним законодавством забороняються розлучення під час вагітності і до досягнення спільною дитиною однорічного віку. Дані правові норми покликані забезпечити захист, як матері дитини, так і самому чаду. Це пов'язано з тим, що в розглянутий період часу від стану, як морального, так і фізичного, жінки буде прямо залежати життя і подальше благополуччя дитини. Варто відзначити, що дане правило діє виключно в тому випадку, якщо чоловік є біологічним батьком. Тобто, якщо судом встановлено факт батьківства іншого чоловіка або він сам заявив про свої батьківські права, то законних чоловік звільняється від відповідальності щодо забезпечення матері і дитини.

Найчастіше затягування загального терміну розгляду поданого позову відбувається через законодавчу необхідності повторного оповіщення боку, яка відмовляється брати участь в розриві шлюбних відносин. А це означає, що все в чому буде залежати від швидкості роботи поштової доставки. Завдяки цьому фактору судова тяжба може тривати і півроку, і навіть рік, в особливо складних випадках. Більш того, по ходу розгляду справи звичайний суд по розірванню шлюбу може перетворитися в довгий процес, що включає в себе поділ спільного майна, а також визначення постійного місця проживання загальних для подружжя дітей. Насправді можуть спливти найнесподіваніші, але від того не менш складні, юридичні нюанси і особливості.

Однією з головних причин, за якими взагалі з'явилося таке поняття як розлучення без участі другого з подружжя, є абсолютне небажання зустрічатися зі своєю колись другою половиною. Причин може бути безліч, але всі вони підпадають під визначення особистих образ, які практично неможливо пробачити. А це означає, що при зустрічі в залі судового засідання минулі образи можуть знову розгорітися, і судовий розгляд перетворитися в побутове з'ясування стосунків. Хтось же настільки зайнятий, що просто не може бути на призначені судом засідання. Насправді можна сказати, що пояснень рівно стільки, скільки і хто розлучається подібним чином пар. Для будь-якого розвитку подій існує прийняте в законодавчому порядку рішення, яке полягає в тому, що на суді одну зі сторін буде представляти найнятий нею адвокат.

Але все, же в більшості ситуацій головна причина відсутності на шлюборозлучному процесі одного з подружжя полягає в тому, що він просто саботує, таким чином, розлучення, свідомо ігноруючи засідання. У такому випадку суд може прийняти рішення про примусово доставлений в зал засідань або ж оформити розлучення без участі другого з подружжя. Також якщо для особи подав позов склалася ситуація, яка унеможливлює подальше спільне проживання під час розлучення, можна подати додатковий позов з вимогою встановлення режиму окремого проживання. Це жодним чином не позначиться на майнових правах.

Якщо одна зі сторін буде наполягати на розлученні в односторонньому порядку, то суд зобов'язаний буде дати подружжю встановлений законом часовий відрізок на можливе примирення сторін. Цей термін може становити від одного місяця до півроку. Правда це далеко не завжди приносить бажаний результат і зберігає сімейні відносини.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок