Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Добровільний розділ майна. Складання договору

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
08 Квітень 2016, в 15:39

Ділите майно? Хочете зробити це з мінімальним витратами сил, часу і нервів і вже встигли домовитися зі своїм колишнім чоловіком (дружиною) про те, що і кому дістанеться, тоді цей варіант для вас.

Розділ власності за добровільним договором

Сімейне законодавство нашої країни передбачає можливість розділу майна в добровільному порядку. У тому випадку, коли чоловік і жінка можуть самостійно дійти згоди і домовиться, як будуть ділити спільно нажите майно, з подальшим укладенням договору.

Подружжя має повне право ділити своє майно незалежно від того, в шлюбі вони або в шлюборозлучному процесі. Вони можуть зробити це за згодою, підписавши відповідний договір про розподіл майна. Цей договір передбачає нотаріальне посвідчення.

Ясна річ, що це найбільш оптимальний варіант вирішення проблеми з розподілом майна. Але варто враховувати всі сторони медалі. За договір такого типу потрібно буде заплатити. Відповідно до законодавства і нотаріальною практикою, сума буде дорівнює 1% від вартості майна, яке ділиться. Природно, вартість повинна визначатися експертом.

Якщо враховувати всі витрати на підписання цього договору і його посвідчення вийде, непогана сума. Адже вона включає в себе:

  • 1% вартості майна;
  • послуги з оцінки вартості;
  • нотаріальне посвідчення договору;
  • різні непередбачені витрати (банківські комісії та т.д.)

Тому, перш ніж прийняти рішення скласти такий договір, необхідно зважити всі «за» і «проти».

Наша юридична фірма в Києві готова надати вам консультації та надати правову підтримку в усіх питаннях, що стосуються договору про розподіл майна. Ми порадимо вам, як краще вчинити в тій чи іншій ситуації, надамо перелік необхідних документів. Наша робота грунтується не тільки на глибоких знаннях законодавства, а й на багаторічній успішній юридичній практиці.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про процедуру добровільного поділу спільного майна

У чинному СКУ чітко прописуються пункти, що дають право подружній парі на свій розсуд розпоряджатися спільно нажитим майном. У тому числі це стосується і його розділу при розриві шлюбних відносин. При цьому причини, що спонукали до подібного рішення, не враховуються. Розділ може відбуватися як в рамках судового розгляду, із залученням досвідчених юристів, так і полюбовно, беручи за основу попередньо укладений договір на розподіл прав на власність.

Варто обов'язково зазначити, що сам по собі розділ майна може відбуватися не тільки через розірвання сімейних уз. Тобто не обов'язково починати шлюборозлучний процес. Для цього достатньо лише обопільного бажання і згоди. Природно, будь-який договір регламентує розділ нерухомості між чоловіком і дружиною повинен бути в обов'язковому порядку завірений уповноваженою нотаріальної службою, інакше він не буде мати правової ваги.

Очевидно, що вирішувати подібні питання набагато легше і швидше в позасудовому порядку, це пов'язано з багатьма факторами, але головним нюансом в даному випадки є час. Але вибір подібного шляху вирішення майнового спору все одно не звільняє від необхідності нотаріального засвідчення кожної окремо взятої речі, з описом її стану і актуальною ціни.

Це спричинило за собою прийняття практики стягувати плату за нотаріальні послуги. На перший погляд вона символічна і становить всього один відсоток від загальної вартості описаного майна. Але випадки бувають різні, і один відсоток може становити суму з великою кількістю нулів. Щоб максимально об'єктивно зробити оцінку поділюваного майна запрошуються незалежні експерти.

Фінальний варіант нотаріально завіреного договору може обійтися сторонам в досить пристойну суму. Вона буде включати в себе оплату професійного оцінювача, рівно один відсоток поточної ринкової вартості розглянутого майна, послуги нотаріуса, а також велика кількість інших транспортних витрат або оплату банківських комісійних.

Але досить часто можна зустріти випадки, коли подружня пара не може прийти до спільного рішення, навідріз відмовляючись шукати компроміс і приходити до якоїсь формі угоди. Тоді єдиним виходом, який може допомогти вирішити виниклі розбіжності є негайне звернення до уповноважених органів судового апарату. Як правило, буде створюватися окреме позовне провадження. Тобто при поданні позовної заяви на розірвання шлюбу та поділ майна дану справу буде розділено на дві незалежні одна-від-другий частини.

Поділ майна через суд буває двох видів, а саме добровільний і примусовий. Перший варіант можливий виключно після укладення колишнім подружжям відповідного договору, в якому буде прописано право користування кожного боку на окремо взяті речі або нерухомість. Даний варіант може значно заощадити час, але доведеться зробити цілий набір дій. Наприклад, щоб розділити спільну квартиру потрібно буде звернутися в нотаріальну службу, а також встановити точну вартість даної нерухомості в її поточному стані.

Якщо ж домовитися не виходить, тоді за справу беруться компетентні судові органи. Але тільки тоді майно буде розділено виходячи з практичних міркувань і на основі чинного законодавства. Правда, в першу чергу буде дотримуватися баланс, покликаний максимально рівноцінно розділити нажите за час спільного життя.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок