Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Спілкування з дитиною після розлучення. Права батьків на дитину

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
03 Квітень 2016, в 00:59

Якщо так сталося, що ви зі своїм колишнім чоловіком (дружиною) після розлучення проживаєте окремо і не можете домовитися про спілкування з дитиною і свою участь у її вихованні, це можна зробити юридичним шляхом.

Зобов'язання перед дитиною після розлучення

Подібні теми дуже часто піднімаються в практиці нашої юридичної фірми в Києві. Причиною тому, - неможливість батьків домовитися, що тягне за собою різні перешкоди в спілкуванні з дитиною. Такі дії можуть носити як прямий характер, так і прихований.

Сімейне законодавство України передбачає рівність батьків щодо виховання дітей, їх змісту та участі в їх житті. Якщо права одного з батьків ущемляються, він має повне право звернутися до суду з проханням встановити порядок спілкування, участі у вихованні дитини та зустрічей з ним.

На законодавчому рівні так склалося, що всі ваші дії і бездіяльності мають свої наслідки. Якщо ви не приймаєте жодної участі в житті дитини, в її вихованні та утриманні, чи не бачитеся з ним (навіть на свята), не робите подарунки (навіть символічні), вас не цікавить його здоров'я, успіхи в школі і т.д. протягом періоду більше, ніж 6 місяців, вас цілком законно можна позбавити батьківських прав. Таке часто траплялося в нашій юридичній практиці.

Але є інші випадки, коли одному з батьків не дозволяють здійснити його законні права по відношенню до дитини. Йому всіляко перешкоджають в зустрічах і в спілкуванні. Значить необхідно звертатися до суду з позовом про встановлення порядку обігу. Якщо вас захочуть позбавити батьківських прав, вся зашита буде побудована на доказах наявності перешкод в спілкуванні з дитиною та участі в його житті. Тому, цілком логічно, що вам буде легше довести свою правоту, якщо ви встигнете звернутися до суду з позовом про встановлення порядку спілкування з дитиною до того, як ваш чоловік (дружина) надумають позбавити вас батьківських прав.

Якщо у вас виникають питання, як краще поводитися в подібних ситуаціях, звертайтеся в нашу компанію за юридичною консультацією.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про участь батьків у житті дитини після розлучення

Розгляд даного питання варто почати з того, що універсальної форми подібного договору просто не існує. Це означає, що кожен окремо взятий випадок розглядається в індивідуальному порядку. В першу чергу враховуються інтереси батьків і дитини. В рамках договору можуть прописуватися найрізноманітніші пункти. Починаючи чітким графіком щотижневих відвідувань дитини, із зазначенням точного часу перебування з ним батька, і закінчуючи питаннями грошової компенсації на утримання. Природно, окремо обмовляється розмір щомісячних аліментних виплат, це виноситься окремим пунктом договору з огляду на важливість.

Щоб полегшити процедуру законодавством дозволяється укладення такого роду договорів в письмовій формі. Причому нотаріальним посвідченням можна знехтувати, все на розсуд сторін. Але тільки з одним застереженням, що в договорі не буде вказано розмір аліментних виплат, тоді завірення нотаріальної служби є обов'язковою деталлю. Без неї укладена угода може бути визнано недійсним.

Говорячи простою мовою, договір про участь в житті дитини після розриву подружніх уз розділяє обов'язки сторін. Батько бере на себе зобов'язання щодо своєчасної виплати, заздалегідь обумовленої суми аліментів, мати ж повністю бере на себе виховання дитини. При цьому батькові дозволяється бачитися з дитиною по обумовленому графіку в будні і забирати його на деякі святкові дні.

Такий договір покликаний не тільки захистити права матері, але і убезпечити батька від перешкоджання його участі в житті загального чада. Якщо подібний факт буде виявлено і доведено в судовому порядку, то вже укладений договір може бути переглянутий на користь батька, надаючи йому більше часу на перебування з дитиною. Крім того, суд може змусити матір виконувати прописані пункти договору.

Якщо права батька систематично порушуються, тоді він має повне право звернутися до компетентних піклувальні органи. Саме цей інститут влади та створений спеціально для вирішення таких конфліктних ситуацій. Графік відвідування дитини буде встановлюватися в рамках засідання спеціально скликаній комісії. В обов'язковому порядку на ньому мають бути присутні обоє батьків і, у виняткових випадках, дитина. Учасники комісії повинні будуть детально вивчити подану батьком заяву і врахувати позицію матері. Тільки так можна прийняти по-справжньому правильне і об'єктивне рішення.

Батькам потрібно завжди пам'ятати одну вкрай важливу річ. Обговорюваний графік не повинен бути способом тиску на свого колишнього чоловіка. Він створений виключно з метою виконання батьківських зобов'язань перед дитиною, який волею долі опинився заручником обставин, що склалися і позбувся повноцінної сім'ї. Щоб заповнити можливі прогалини у вихованні і укладається договір про участь в житті дитини.

Також необхідно мати на увазі, що невиконання взятих на себе зобов'язань негайно спричинить за собою цілий ряд негативних наслідків. Наприклад, якщо мати не виконує або не справляється з покладеними на неї обов'язками, то уповноважені органи опіки мають повне право стягнути з неї матеріальні засоби в рахунок покриття моральної шкоди другої сторони, тобто батька. Вироблений механізм дозволяє ефективно впливати на сторону угоди, яка відмовляється виконувати свою частину зобов'язань. Якщо подібні порушення будуть повторюватися, то батько може звернутися в судові інстанції з позовом про зміну постійного місця проживання дитини.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 4.5 (2 голоси)
Заказать звонок