Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Виселення співмешканця

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
03 Квітень 2016, в 01:04

В нашу юридичну фірму в Києві досить часто звертаються з питанням, як правильно себе вести, коли після проживання цивільним шлюбом співмешканець не звільняє квартиру, що належить нашим клієнтам.

Допомога адвоката при виселенні колишнього чоловіка

Цю ситуацію можна вирішити законним шляхом. Адже законодавство України передбачає захист вашої власності і, тому ви маєте повне право вимагати усунення всіх перешкод у володінні нею. Ви можете аргументувати це тим, що проживання у вашій квартирі сторонньої людини тягне за собою великі витрати по утриманню квартири (на електрику, воду, комунальні послуги і т.д.)

Для того щоб виселити колишнього співмешканця, все що вам потрібно, це звернутися до суду з подібною заявою. Воно повинно бути аргументованим і грамотно складеним. Найбільше шансів на позитивний результат позову, якщо ваш колишній співмешканець, в дійсності, не має ніяких прав на житлоплощу. Він її не купував, чи не поліпшував, не робив ремонт і т.д. Наші адвокати зможуть допомогти вам правильно скласти позов, і самі подадуть його суд.

Подача такого позову також можлива в разі, якщо ви придбали житло на виключно свої гроші або отримали його в подарунок, або у спадок.

В позовну заяву потрібно включити всі необхідні докази:

  • копію документа, який підтверджує ваше право власності на квартиру (договір купівлі-продажу, дарча, ордер і т.д.)
  • техпаспорт житлового приміщення;
  • підтвердження відсутності родинних зв'язків сторін;
  • інші докази.

Вам необхідно буде сплатити судовий збір та прикріпити квитанцію до позову.

Позовна заява подається в декількох примірниках. Їх число відповідає числу відповідачів і третіх осіб.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про виселення співмешканця

Цивільний шлюб має на увазі спільне проживання двох дорослих людей. Але, як і в зареєстрованих шлюбних кайданах, зустрічаються ситуації, коли відносини необхідно розірвати. І якщо одна зі сторін навідріз відмовляється покидати раніше займану житлову площу, на яку не має відповідних прав, тоді необхідно звертатися до норм чинного законодавства. В першу чергу необхідно засновувати свою позицію на непорушному праві власності. Воно полягає в тому, що господар житла має повне право, як вселяти, так і виселяти сторонніх людей на свій власний розсуд. І якщо хто-то или что-то перешкоджає повноцінному використанню наявної нерухомості, то в судовому порядку можна вимагати усунення небажаних факторів. У тому числі і виселення сторонньої людини. Для цього тільки потрібно правильно оформити і подати позовну заяву до компетентних судових органів. Найчастіше главою мотивацією виступає використання житла у власних цілях. В судовому порядку буде встановлено, що поточний співмешканець не має правами на розглянуту власність, а значить, не може на свій розсуд займати житлову площу.

Крім того, виселити колишнього чоловіка без виліковування компенсації можна в тому випадку, якщо суду будуть надані докази, що підтверджують факт покупки нерухомості за особисті гроші другої сторони. Також буде враховуватися факт отримання нерухомості в рамках дарування або спадкової передачі.

Важливо пам'ятати, що добитися позитивного для себе результату можна виключно у випадку подачі поряд з позовною заявою всього необхідного пакету документації. Це і копія договору про купівлі-продажу, свідоцтво про право власності, техпаспорт нерухомості і багато іншого.

З чого почати виселення колишнього чоловіка/дружини?

Почати нелегкий процес виселення своєї колишньої другої половини найкраще з грамотного складання позовної заяви, яке буде подаватися в судові інстанції. Щоб убезпечити від можливих помилок найкраще довірити цю справу професійного юриста. Це автоматично збільшить шанси на успіх в кілька разів. Зазвичай в таких справах ґрунтуються на нормах чинної конституції, що дає право кожному громадянину держави на власне житло. В першу чергу необхідно детально вивчити питання і зрозуміти, а чи дійсно існують законні підстави, що дозволяють виселити колишнього цивільного чоловіка. Природно, що обраний адвокат зобов'язаний мати у своєму розпорядженні достатній досвід в роботі з подібними справами і встановити можливість успішного завершення судового процесу ще до початку підготовки позову.

Можна виділити цілий ряд винятків, через які виселення колишнього чоловіка або дружини стане неможливим. Це можуть стати виявлені родинні узи, вагітність і так далі. Якщо ж ніяких стримуючих факторів не буде виявлено, тоді варто зібрати всі можливі докази і підкріпити ними подається позов. Це може значно скоротити час розгляду справи уповноваженими представниками судових органів.

Якщо колишній чоловік/дружина вирішили вас виселити?

Але може трапитися і так, що людина потрапляє в протилежну ситуацію. Тобто проти нього подається позов на виселення. Незалежно від спонукали до цього кроку причин існує єдино вірний спосіб захисту власних інтересів. А саме подача зустрічного судового позову. В рамках поданої заяви можна заявити свої права на частину житлової площі або ж на виплату грошової компенсації. Але це можливо тільки при наявності доказової бази, яка підтверджує факт спільної покупки даного житла або інших чинників, що надають вам право власності на дане майно. Без цього неможливо навіть сподіватися на успіх.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок