Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Як розділити майно подружжя: способи і механізми

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
19 Січень 2016, в 11:58

Якщо ви не можете існувати, як одна сім'я з ряду причин, в такому випадку гостро постає питання про розлучення. Даний процес тягне за собою ланцюжок труднощів. Одна з них - розділ майна. Існує три способи його розділити. По-перше, виходячи з шлюбного контракту. По-друге, якщо такий документ не підписаний, тоді можна самостійно домовитися. Свої вимоги чоловік і дружина викладають в договорі, який засвідчується нотаріусом. По-третє, якщо не дійшли спільної домовленості, необхідно звернутися в судову інстанцію. Державний орган приймає рішення, керуючись двома принципами.

Допомога адвоката при розділі майна після розлучення

По-перше, у подружжя рівні права на власність, яка була придбана під час шлюбу. Під це визначення потрапляє рухоме майно: починаючи від побутової техніки і закінчуючи яхтою, автомобілем, коштовностями, об'єктами комерційної власності, антикваріат. Нерухоме майно: будинок, дача, земельна ділянка, квартира, гараж. Також діляться навпіл частки в бізнесі, іпотечні сертифікати, фінансові кошти (готівкові та безготівкові).

По-друге, враховується майно, яке не підлягає поділу. Сюди входить те, що було куплено до шлюбу одним з подружжя або отримано в шлюбі через безоплатну угоду (спадщина, договір дарування). Також не підлягають поділу премії, відшкодування шкоди, страхові виплати. Цей список продовжується. Його можна дізнатися у наших фахівців.

Отже, судова інстанція неподільне залишає за одним з подружжя, а ділене розділяє навпіл. Слід зазначити, що подати заяву до суду можна протягом трьох років після розлучення. Що робити, якщо колишній чоловік потай від вас продав спільну квартиру, не чекаючи поділу майна? На яку власність можна претендувати, якщо ви проживали в цивільному шлюбі? А якщо чоловік іноземець, як у такому випадку ділити власність? На ці та інші нестандартні питання відповідатимуть тільки професіонали.

Юристи нашої компанії мають понад 4 років досвіду роботи в сфері сімейного права. Нададуть вам кваліфіковану правову консультацію. Допоможуть не довести справи до судового протистояння. Знайдуть рішення в найскладніших ситуаціях. У разі необхідності представлять інтереси в суді.

При виникненні сімейних труднощів завжди хочеться відчувати підтримку, яку ми з задоволенням надамо.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про розподіл спільного майна колишньої сім'ї

В рамках шлюборозлучного процесу досить актуальним стає питання про поділ спільно нажитих речей. Але далеко не всі знають окремішність і нюанси даного процесу. Це тягне за собою появи ряду помилок і міфів на цей рахунок. В першу чергу варто відзначити, що поділ спільного майна між членами сім'ї може відбуватися не тільки за умови повного розриву шлюбних відносин. Для цього достатньо мати обопільне бажання подружжя і розривати шлюбні відносини для цього необов'язково, хоча розділ майна може відбутися протягом 3 років після фактичної зміни сімейного статусу (оформлення розлучення в РАГСі) колишнього подружжя.

Багато хто також вважає, що поділ спільного майна може відбуватися виключно в рамках проведення судового розгляду. Насправді між чоловіком і дружиною може бути укладений відповідний договір, за яким і розподіляються права на володіння тими чи іншими речами. Це означає, що можна взагалі не починаючи судовий розгляд самостійно визначити, кому саме буде передана нерухомість, кошти пересуваннями та інше сімейне майно. Щоб даний договір вступив в законну силу досить запевнити його в нотаріальних органах.

Правові аспекти поділу майна

Прийнято вважати, що вся власність (нерухомість, транспорт, техніка, земля тощо) і матеріальні цінності (гроші, коштовності, цінні папери, предмети мистецтва, антикваріат тощо), придбані за весь термін проживання разом, відноситься до спільної власності. Це не зовсім так. На це питання найкраще відповідає 57 стаття СКУ. У ній встановлюються норми того, що є спільним майном, а що ні. До особистого майна подружжя належать речі, придбані до укладання шлюбних уз, або ж придбані під час шлюбу в вигляді подарунка або за правом спадкування. Також спільні майнові права не відносяться до речей, купленим подружжям за особисті кошти, приватизована нерухомість і так далі. Крім того, в судовому порядку власністю однієї зі сторін може бути визнано майно, придбане під час роздільного проживання подружжя.

З правової точки зору немає ніякої різниці, на кого саме було зареєстровано будь спільно нажите майно. Природно це стосується виключно випадків розділу речей при розриві шлюбних відносин. А це означає, що кожна зі сторін має повне право висувати претензії на володіння земельною ділянкою, нерухомістю, засобами пересування і так далі. Потрібно тільки пам'ятати, що всі права анулюються, якщо розділ не був проведений до закінчення терміну давності поданого позову.

Також під час поділу майна при розлученні судовими інстанціями не враховуються обставини розміру заробітку подружжя. Тобто не важливо, хто саме приносив в сімейний бюджет більшу частину грошових коштів, на які і були придбані поділювані речі. Якщо дивитися на це крізь призму права, то на будь-яке майно можуть виставляти претензії як домогосподарки, які не мають постійного заробітку, так і номінальні годувальники сім'ї. Але в даному питанні існують певні винятки. Наприклад, якщо квартира для спільного проживання була куплена на дві третини за кошти, зароблені однієї зі сторін до одруження, то і претендувати можна на дві третини житлової площі. І так у всьому. З тією умовою, що сторона зможе довести цей факт.

Варто відзначити, що практично все майно, крім призначеного для особистого користування, підпадає під поділ в разі розриву шлюбних відносин. Єдиним нюансом в цьому випадку буде факт вкладення одним з членів подружжя в покупку певної частини майна особистих коштів, які були отримані або до одруження, або в якості подарунка або спадщини.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок