Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Розлучення через суд

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
19 Січень 2016, в 11:45

Одним із способів розірвання шлюбу в Україні є звернення в судову інстанцію. Підставою для цього є дві причини:

  1. Взаємна згода чоловіка і дружини на розлучення за наявності дітей.
  2. Коли тільки один з подружжя хоче розірвати шлюб, а другий категорично проти цього.
Допомога адвоката при розлученні через суд

Необхідні документи. У першому випадку потрібно заява батьків. Крім того, необхідно надати угоду, в якій вказати: з ким залишиться дитина, хто його буде забезпечувати фінансово, чи можна другому чоловікові зустрічатися зі своїм чадом і багато інших нюансів. Додається договір про виплату аліментів. Наші юристи радять у такому разі завірити його нотаріально. Крім того, обов'язково надається довідка про сплату судового збору. У другому випадку, якщо тільки один шлюбний супутник хоче розірвати відносини, необхідно скласти позов. Державний орган також розгляне всі докази і обґрунтування позиції одного з подружжя. В даному випадку також обов'язково надається довідка про сплату державного мита.

Чоловікові і дружині дається можливість примиритися протягом одного календарного місяця. Якщо вони не змогли залагодити стосунки, не відкликали заяву, судова інстанція автоматично розриває шлюб. Розгляд питання розділу майна або опікунства може бути винесено в окремий судовий розгляд. Слід зазначити, що державний орган перед прийняттям рішення ретельно вивчає справу. Враховуються інтереси та права дитини, чоловіка і дружини.

Є випадки, приписані в законодавстві, при яких звернення до суду неможливо. По-перше, якщо дружина вагітна. По-друге, при наявності грудної дитини, яка досягла одного року. Але і в цих випадках бувають винятки. Наприклад, застосування по відношенню до чаду або шлюбним супутнику насильства.

Що робити, якщо один з подружжя не дає згоду в силу особистих причин? Як поводитися, якщо чоловік знаходиться в іншій країні, а ви бажаєте з ним розірвати відносини? Знайти вихід з будь-якого складного становища допоможуть фахівці з сімейного права. Юристи нашої фірми виберуть оптимальне рішення в найскладнішій і заплутаної ситуації. При необхідності представлять інтереси в суді.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Детальніше про процедуру розлучення через суд

Подану позовну заяву про розірвання шлюбних уз не може прийматися на розгляд судовими інстанціями в тому випадку, якщо дружина перебуває на одному з місяців вагітності. Крім того, в рамках дотримання і захисту прав дитини, така заява не може розглядатися до досягнення ним однорічного віку. Але, як і з будь-якого правила, в даному випадку існує ряд винятків. Подача документів на розлучення під час вагітності або до моменту, коли дитині виповниться один рік, дозволяється у випадку здійснення одним з подружжя правопорушення кримінального характеру відносно дитини або ж другого з подружжя. Також, шлюборозлучний процес може початися, якщо по ходу вагітності батьківські права на дитину будуть заявлені і визнані іншими чоловіком. Також може скластися ситуація, коли дружина виключають з актового запису про народження дитини, тим самим не визнаючи його батьківських прав. У такій ситуації теж можливо задоволення поданого позову. Існує всього дві різні процедури шлюборозлучного процесу. Вибір однієї з них безпосередньо залежить від підстав, які послужили поштовхом для початку розірвання шлюбних уз. У першому випадки подружжям може бути поданий обопільний позов, що розглядається уповноваженими судовими органами в рамках загального виробництва. Але це можливо лише в тому випадку, якщо обидва члени подружжя повністю згодні на розрив відносин, але існує ряд ускладнюючих факторів, таких як неповнолітні діти, бажання розділити спільне майно і так далі.

У другому випадки шлюборозлучний процес може початися за одностороннім позовною заявою, поданою одним з подружжя. Він буде розглядатися судовими інстанціями в рамках спірного виробництва. Такий вид зручного розгляду застосовується в тому випадки, якщо одна зі сторін відкрито заявляє про незгоду на розлучення або, використовуючи різні приводи, ухиляється від участі в цій процедурі в органах РАЦСу.

Куди подавати позов про розлучення?

Важливим аспектом розлучення є визначення території для подачі відповідного позову і безпосереднього розгляду справи. Якщо розлучення буде відбуватися за обопільною згодою сторін, навіть з урахуванням наявності дітей, які не досягли повноліття і певної кількості спільно нажитого майна, тоді все буде досить просто. Відповідні заяви, підкріплені затвердженим переліком документів, подаються в найближчу до місця прописки або районну судову інстанцію за місцем фактичного проживання на поточний момент, що володіє загальною юрисдикцією.

Якщо ж процес матиме спірне порядок, тоді сторона-ініціатор зобов'язана звернутися з позовною заявою на розірвання шлюбних відносин в судові органи загальної юрисдикції, що знаходяться за місцем реєстрації другого з подружжя. Це обов'язкова умова. Тобто, якщо ініціативу про розлучення проявляє дружина, тоді позов і набір документів необхідно подається в районний суд, де прописаний чоловік і навпаки.

Але, як і в будь-якому законі або правилі, існує перелік винятків і уточнень. Наприклад, заява може бути подана за місцем проживання позивача. Але тільки в тому випадку, якщо на його утриманні перебувають непрацездатні утриманці, або ж не досягли повнолітнього віку нащадки. Сюди ж входять випадки, коли мова йде про розлучення з іноземцем, особою, яка відбуває кримінальне покарання, не з'являється за місцем прописки і приховує свій поточний адресу. Також в даному випадку буде враховуватися поточні стан здоров'я боку-ініціатора. Варто зазначити, що у випадку подібних обставин необхідно надати суду їх документальне підтвердження, інакше вони не будуть враховані. Крім того, між сторонами розгляду може бути досягнута домовленість про місце проведення судових слухань.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок