Ми розташовані:

Україна, м.Київ, Печерський р-н.,
Кловський узвіз, 14/24

Схема проїзду

Курчин и партнеры

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Пн-Пт з 9:00 до 18:00
kurcinp@gmail.com

+38 (097) 856 07 07

+38 (044) 357 77 00

Замовити дзвінок

Ми у Facebook

Шлюбний договір - можливість попередити судові суперечки

аватар пользователя Курчин
Курчин та партнери
08 Січень 2016, в 14:03

Довгоочікуване весілля. Радісні обличчя. На жаль, як показує статистика, розлучення перевищують кількість шлюбів. Вони тягнуть за собою низку проблем, одна з яких – поділ спільного нажитого. Саме тому фахівці радять попередити судові спори і укласти шлюбний контракт. Фахівці його називають угодою. Це документ, в якому прописуються всі майнові обов'язки між майбутніми чоловіком, дружиною або вже перебувають у шлюбі подружжям. Він завіряється нотаріусом. В іншому випадку, ніякої юридичної підстави документ не має.

Як скласти шлюбний договір в Києві

По-перше, в угоді зазначається перелік матеріальних предметів, які будуть поділені в разі розлучення. Наприклад, дружині дістанеться автомобіль, а чоловікові – квартира. По-друге, в ньому уточнюються фінансові виплати в разі розірвання шлюбу. По-третє, на яких підставах буде здійснено ремонт загального майна та інше. Умови операції також можна змінити або доповнити у разі обопільної згоди. Якщо дружина вирішується встановити свої норми, а чоловік не погоджується – документ не може бути змінений.

В угоді не вказувати умови, применшують особисті права і гідності сторін. Наприклад, прописувати теми дітей, алкоголю, зради, роботи і освіти. У разі не виконання угоди, надається можливість звернутися однієї зі сторін у суд.

  • Адвокати нашої фірми допоможуть грамотно скласти договір, який би не мав прогалин і недоліків.
  • Фахівці допоможуть знайти оригінальні рішення в складних суперечках.
  • Представлять ваші інтереси в суді при необхідності.

Ми впевнені, що думати про завтрашній день не соромно, а мудро.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок

Як і хто може укласти весільний контракт

Шлюбний контракт укладається в двох випадках: безпосередньо під час шлюбу або ж до фактичного оформлення одруження. У першому варіанті він вступає в силу відразу після проведення процедури нотаріального завірення, у другому починає діяти в фактичний день одруження в РАГСі. В рамках шлюбної угоди вказується індивідуальний період дії в цілому або ж окремо взятих пунктів, яких слід дотримуватися навіть після розриву шлюбних відносин.

Весільний договір можуть укладати особи, які подали пакет документів на реєстрацію шлюбу, або подружжя. Важлива деталь полягає в тому, що до укладення даної угоди допускаються громадяни, які не досягли повнолітнього віку. Але це стосується повністю дієздатних осіб, які вступили в шлюб до досягнення повноліття або минулі емансипацію в установленому законодавством порядку. Також документ може укладатися неповнолітніми і не дієздатності особами. Для цього їм знадобитися нотаріально завірений дозвіл батьків або опікунів.

По суті, таку домовленість не можуть укласти лише особи, які проживають в цивільному шлюбі. Для них існує окремий документ, покликаний законним шляхом встановити правовий режим нажитого майна. Він фактично містить ті ж пункти і надає аналогічні права.

Обов'язкові пункти договору між подружжям

Всього шлюбний контракт одночасно допомагає вирішити відразу три питання. Майнові. У ньому прописуються подружні права і обов'язки на наявну власність. Також шлюбним договором визначається право власності як на нажите під час шлюбу майно, так і до нього. Наприклад, в СК України прописано, що сторони можуть прийти до угоди щодо загальних прав на спільне майно і навпаки. Але, варто зазначити, що стаття 93 СКУ свідчить, що в рамках шлюбної угоди, жодна зі сторін не повинна виявитися в невигідному матеріальному становищі. Тобто він не може містити пунктів про повну відмову від нажитого майна або аліментних виплат.

Дитячий. У шлюбному контракті максимально чітко прописані батьківські права і обов'язки майнового характеру, покладені на подружжя. Найпоширенішим пунктом є вказівка сторони, з якою дитина залишиться на постійне проживання в випадки розірвання шлюбу або вимушеного роздільного проживання. Також може бути прописаний розмір аліментних виплат, які будуть стягуватися з платника. Шлюбний контракт не має прав і повноважень розподіляти права на дитину і визначати інші немайнові відносини.

Житловий. У пунктах підписаного шлюбної угоди може відображатися порядок користування житла, що належить одній стороні. Може бути прописаний пункт про виселення з спільної квартири/будинку у випадку розлучення сторони договору, яка не має прав на житлову площу з виплатою компенсації або ж без неї. Також може обумовлюватися проживання в житловому приміщенні третіх осіб (родичів) які не мають на нього прав. Дотримуючись положень, прописаних в статті 636 СКУ, виконання договірних зобов'язань може як сама третя особа, так і укладаюча договір сторона. Варто відзначити важливий нюанс. З того моменту, як третя особа висловила своє бажання скористатися своїм, прописаним у шлюбній угоді, правом сторони не мають юридичного права розірвати або внести зміни в уже підписаний контракт. Якщо тільки така можливість не вказана в законному або договірному порядку.

Потрібна допомога кваліфікованого спеціаліста?
Збережіть собі час - задайте питання йому

Замовити зворотній дзвінок
Оценка: 
Середнє: 5 (1 голос)
Заказать звонок